Hakan Sucular Ziyaretçi
9 Şubat 2019

Banyoda sıcak suyun soğuması

Banyoda sıcak suyun basıncı mutfağa göre düşük ve ayarladıktan sonra sürekli soğuyor ve tekrar tekrar ful sıcağı açıp ayarlamak gerekiyor. Banyo doğal gaz termosifonuna uzak yerde. Sıcak su evin ısınmasından ayrı doğalgaz termosifonuyla.

Cevap (4)

Banyoda sıcak suyun soğuması sorusuna verilen cevaplar
 • Kombim peteklerde ısınmada sıkıntı yok fakat banyo yaparken beş dakika sonra su soğuyor arızaya geçiyor ne yapabilirim

  Yanıtla -
  1. Kombi markanızın yetkili servisini aramanız gerekiyor veya arıza kodunu internetten arayarak sorunun neden olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır.

   Yanıtla -
 • 1 sene önce

  banyo suyu bi sıcak bi soğuk akıyor.diğer çeşmeden denediğimde aynı sorunu yaşamadım.sorun bataryada olabilir mi sizce

  Yanıtla -
 • Banyoda sıcak suyun soğumasının kombi, tesisat sistemi ve şebeke suyu ile bağlantısı vardır. Kombi ile ilgili olan kısmı; kombi bakımının düzenli olarak yapılmamasından dolayı, kombinin bazı parçalarında sorunlar meydana gelir. Kombi eşanjörü zamanla kireçlenir. Eşanjör kireçlendiğinde suyun ısınmasını geciktirir. Bu durum da banyoda akan sıcak suyun soğumasına sebep olabilmektedir. Bu sorunun çözümü için kombinin yetkili servisi ile iletişim kurulması gerekir.
  Tesisat ile ilgili kısımda ise; banyoya giden sıcak suya, başka bir kısımdan soğuk su karışıyor olabilir. Musluk bağlantısından veya tesisat hatasından kaynaklanan bu durum banyoda akan sıcak suyun soğumasına sebep olur.
  Bir diğer ihtimal ise; şebeke suyunun basıncı ile alakalı olabilir. Şebeke suyu basıncı düşüp yükseliyorsa bu durum banyoda akan sıcak suyun soğumasına sebep olur. Daire içindeki suyun basıncında meydana gelen değişiklikler de banyoda akan suyun soğumasına sebep olur. Bu durum daire içindeki suyun basıncının düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Banyoda sıcak su açıkken evin başka bir yerinde musluk açılınca, banyoya gelen suyun basıncı düşer ve sıcak suyun soğumasına sebep olur.

  Yanıtla -
 • Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek