En İyi Petek Temizleme Modeli ve Uygulamaları

Piyasada petek ya da kombi temizliği yapan teknik servisler mevcut. Çevrenizden duyduğunuz ve kendi çabamızla uygulamaya çalıştığımız değişik ve ilkel yöntemlerde kullanıyoruz. Ama hangi model en iyi ve etkili temizlik sağlıyor? Önce kendi uygulamalarımıza bakalım; Peteklerin havasını almak bu yöntemlerin en kolay ve sık kullanılanı. Ama bu sadece basit sorunların ortadan kalkmasına yarar. Daha büyük problemler için daha zor ve zahmetli olan peteklerin sökülüp temizlenmesi ya da sisteme basınçlı su verilmesidir. Ancak bu yöntemler eğer işin ehli değilseniz sizin için daha pahalıya mal olabilir. Sonuç alamadığınız gibi birde evinizin çok fazla kirlenmesi, ayrıca zaman ve para kaybına yol açacaktır.

petek-temizleme-makinesi

Kalorifer peteklerinizde karşılaşacağınız en büyük problem peteklerinizin ısınmaması ya da alt tarafının soğuk, üst tarafının sıcak olmasıdır. Bunun en büyük sebebi, eğer petekte hava yoksa alt tarafta biriken çamur kıvamındaki pislik ve tortudur. Biriken bu kir ve tortudan kendi çabanızla kurtulmanız profesyonel yardım almazsanız çok mümkün değildir. Bir diğer sorun da kombinizin filtrelerinin tesisattan gelen çamur ve pislikler nedeniyle tıkanması ve kombinizin sıcak suyu tesisatınıza yeterince pompalayamamasıdır.

Bu sorunda yine tek başınıza çözebileceğiniz bir sorun değildir. Tüm bu sorunlarınızda size çözüm ulaştıracak petek ve kombi temizliğinde uzman firmalar bu işi son sistem makinalarla, hızlı pratik ve temiz bir şekilde profesyonelce yapıyorlar. Deneyimli ve titiz ekipleri evinizin banyosundan kalorifer tesisatınıza bağlanıp etkili kimyasallarla peteklerinizi yıkayarak ısı kaybına yol açan, peteklerin altına biriken kireç, pas ve su tesisatından gelen kir ve çamur tortusunu hızlı bir şekilde temizleyecek sistemlere sahipler.

petek-temizleme-makinasi

Diğer bir yöntem de kombinize en yakın yerden sisteminize bağlanarak, petek ve borularınızın içerisindeki kireç ve pas tortularını kimyasallar yardımıyla çözerek sistemden ayrıştırmalarıdır. Bu temizliği yaparken de kullanılan makinaların ve uygulanan kimyasalların ne kadar etkili temizlik yaptığı önemli bir ayrıntıdır. Piyasadaki birçok ekip bunu çok ilkel makinalarla yaparken, son sistem makinalar ve çok deneyimli ekiplerle yapan firmalarda mevcut.

petek-temizligi-ve-oncesi

Kombi ve petek temizliğiniz konusunda en önemli noktalardan birisi de yaptıracağınız temizliğin sonucunda tesisatınızın ne kadar sağlıklı çalışacağını ve ısı tasarrufu konusunda bütçenize ne kadar katkıda bulunacağını hesaplamanızdır. Peteklerinizi ucuza temizletmek isterken; Etkisiz çözümler sunan firmalar yerine, daha kalıcı ve etkili temizlik yapacak firmaları tercih etmeniz vereceğiniz en önemli karar olacaktır. Kombi ve peteklerinize iki yılda bir, düzenli olarak yaptıracağınız bakım için harcayacağınız para, size çok kısa sürede ısı ve para tasarrufu olarak geri dönecektir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek