Su Kaçağı İstanbul

Su Kaçağı

Yakın geçmiş göz önünde bulundurulduğunda teknolojik cihazlar kullanılmadığı için su kaçağı bulma işlemi için deneme yanılma ve döküp kırma işlemleri oldukça sıklıkla yapılmaktaydı. Söz konusu kırıp – dökme işlemleri esnasında meydana gelen toz, görüntü kirliliği ve gürültü yaşam alanlarımızı inşaat şantiyesi görünümüne çevirmekteydi. Ayrıca söz konusu gürültü ve toz nedeni ile yakın çevremizden de rahatsız olduklarına dair şikâyetler gelmekteydi.

Artık alanında uzman firmaların profesyonel ekipleri aracılığı ile sundukları hizmetler neticesinde ve kullanılan birbirinden teknolojik cihazların da yardımı ile su kaçağı tespitleri hiçbir yerde kırıp dökme yapılmasını gerektirmekten uygulanabilmektedir. Bu sayede daha derli toplu ve temiz bir çalışma ortamı oluşturulmuş olur.

Su kaçağında kullanılan teknolojik cihazlar kamera sistemine sahip cihazlar ve akustik dinleme özelliği bulunan cihazlardır. Bu cihazlar sayesinde noktasal olarak tespitler yapılabilmektedir.

Tesisatta kullanılan boru hasarlarından ya da tesisatların kendinde meydana gelen nedenlerden kaynaklanan sebepler nedeni ile su sızıntıları hem kendinizin hem de komşularınızın problem yaşamasına neden olmaktadır. Meydana gelen bu sızıntılar neticesinde kendiniz fark etmesiniz dahi meydana getirdiği terleme, nem ve su kaçakları sebebi ile kabaran faturalar sizlere aslında su kaçağı olduğuna dair tüyolar vermektedir. Tesisatların görülmeyen ya da görünen yerlerinde ortaya çıkabilecek bu tarz sorunların mümkün olduğunca kısa sürede giderilmesi gerekir.

Su kaçaklarının tespitinde teknolojik cihazlar yardımı ile oldukça kolay bir şekilde tespit edilmesi için hizmet veren uzman personeller yardımı ile etkili ve kesin çözümlere oldukça kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespitlerinde Uzman Firma ve Personellerin Önemi

Su tesisatları pis su giderleri ve temiz su boruları meydana gelebilen bir bütündür. Bu borulardan oluşan herhangi bir sorunda su sızıntısı ya da su kaçağı olarak bilinen problemler meydana gelebilmektedir. Bu sorunların daha büyük sorunlara neden olmaması adına en kısa süre içerisinde çözümlenmesi gerekmektedir. Aksi halde bu problemler sadece sizi değil alt komşunuzu da üzecek sıkıntılar oluşturabilmektedir.

Su kaçakları daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi ilk olarak bir anda yükselişe geçen su faturalarımız yardımı ile anlaşılabilmektedir. Ancak sürecin bu kadar uzun sürmesini istemiyor ve kaçak olup olmadığını tespit etmek istiyorsanız evinizde bulunan tüm muslukları kapatmanız gerekir. Tüm lavabo bataryalarınızın kapalı olduğundan emin olduktan sonra su sayacınıza bakmalısınız. Şayet su sayacını hala dönmeye devam ediyorsa ne yazık ki gerçekten de su kaçağı probleminiz var demektir.

Ayrıca su kaçağının anlaşılmasında zorlu bir süreç daha vardır. Bu da alt komşunuzun tavanında oluşacak renk farklılıkları, sararmalar, boya dökülmeleri ve kötü kokulardır. Sizin tesisatınız nedeni ile meydana gelen bu tarz sorunlar komşunuz ile aranızda gereksiz tatsızlıklar yaşanmasına neden olabilir.

Bütün bu gerekçeler göz önüne alındığında söz konusu tesisat sorunun kısa zamanda çözülmesinin nedenli önemli olduğu çok net olarak öne çıkmaktadır. Sorun çözümü aşamasında ise alelade bir çalışma şeklini benimsemiş, işinde uzman olmayan ve tamamen eski yöntemler kullanıp tüm zemini kırarak çalışan firmalar sizlere hem zaman olarak hem de tadilat masrafı olarak büyük bir zarar meydana getirebilmektedir.

Ayrıca kırılarak yapılan çalışmalar neticesinde söz konusu bölgelerin kullanılamaz bir halde olası ve evinizin inşaat şantiyesi görünümüne girmesi de sizlere tahammülü zor sıkıntılar oluşturacaktır. Son teknoloji cihazları kullanabilen uzman firmalar sayesinde saydığımız tüm bu sorunlar artık sorun olmaktan çıkmaktadır. Uzman personeller son derece modern olarak tasarlanmış cihazlar yardımı ile sorunları aramakta ve deneme yanılma olarak kullanılan yöntemlere gerek kalmadan sorunun noktasal olarak tam yerini oldukça kısa

Bir süre de tespit edebilmektedir.

Özetle su kaçaklarını tespit ettirip tamir ettirebilmek adına çalışacağınız firmanın bünyesinde bulunan cihazların son teknolojiye sahip olmasına ve çalışan personellerin alanında uzman kişilerden oluşmasına oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Su kaçağı tespiti işlemlerinde eski yöntemleri geride bırakan firmalar sayesinde gereksiz tadilat masraflarının yanı sıra gereksiz zaman kaybından da kesin olarak kurtulmuş olursunuz. Anlaşıldığı üzere kaliteli hizmet alabilmek için uzman firma ve personelin önemi oldukça büyüktür.

Yeni Binalarda Su Kaçağı Olup Olmadığının Tespiti

Sadece eski su tesisatlarında değil yeni yapılan su tesisatlarında da su kaçağı olup olmadığının tespiti de muhakkak yapılmalıdır. Söz konusu kaçağın tespiti için de cihazla kaçak su kontrolünün yaptırılması tavsiye edilmelidir. Yeni tesisatlar uzman ekiplerden kurulmuş profesyonel personeli ile hizmet sunan kurumsal firmalar aracılığı ile kaçak kontrolünün mutlaka yapılmaktadır. İşinde uzman olan tesisatçılar boru içerisinde olabilecek bayansal maddeler ve çapak gibi maddelerin dışarı atılabilmesi adına sisteme düşük basınçlı bir su verilmektedir. Daha sonra ise normal basıncın üzerinde bir su pompalanmaktadır. Uygulanan bu yüksek basınç esnasında da tesisatınızda kaçak meydana gelip gelmediği ortaya çıkmakta, güvenli olduğu tespit edildiği takdirde ise gönül rahatlığı ile sizlere teslim edilebilmektedir.

Cihazla kaçak su bulma işlemlerinde tamamen modern ve teknolojik makineler kullanılmaktadır. Özellikle bilgisayarlı makineler kullanarak su kaçağı tespiti hizmeti veren profesyonel ekipler, işyeri ve konut gibi binalarda işlemlerini kırmadan gerçekleştirebilmektedirler. Detektörlü cihazlar ve akustik dinleme cihazları gibi makineler, meydana gelebilecek tüm su kaçaklarının tespitinde güvenle kullanılabilmektedir.

Temiz su tesisatlarında oluşan su kaçakları sorunları nedeni ile kırıp dökmek artık tarih olmuş durumda. Kırıp, dökmeden, tadilata gerek bırakmadan su kaçaklarının ana kaynağını tespit edebilen uzman ekipler, günün 24 saati hizmet vermektedir.

Yani su kaçağı bulma işlemi için hizmet veren firmalar uzman personelleri sayesinde, gizli su kaçağı olarak adlandırılan bu su sızıntılarının meydana geldiği kaynakları da güvenli bir şekilde tespit edebilmektedirler.

Bu tip gizli su kaçaklarının tespitinde daha önce sıklıkla kullanılan çıplak gözle tespit ne yazık ki kaynağın bulunması için hiç de uygun değildir. Cihaz olmadan yapılmaya çalışan tespitler de sızıntının gözle görülebildiği yerden başlayarak birçok yer kırılabilmektedir. Çünkü genel olarak sızıntının görülebildiği yer, kaçağın meydana geldiği yer olmaz. Gözle tespit yaptırma işlemi gereksiz tadilat masraflarını da beraberinde getirmektedir. Bu sebeple de mutlaka gelişmiş cihazlar aracılığı ile hizmet veren profesyonel firmalardan destek alınması şiddetle tavsiye edilmektedir.

Cihaz Yardımı İle Su Kaçağı Tespiti

İşyerlerinizde ve evlerinizde ortaya çıkan su kaçakları oldukça büyük sorunlar yaratmaktadır. Bu tarz problemler ile karşılaşıldığında genel olarak yakın çevremizde bulunan tesisatçılardan yardım istenmektedir. Bu aslında çok büyük tahribatların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Çünkü sorunu arayacak tesisatçılar, sorunun meydana geldiği kaynağı bulabilmek için başta duvar olmak üzere fayans ya da zemini kırma gereği duyabilmektedirler.

Su kaçağının meydana geldiği kaynak bulunduğunda ise evinizin ya da işyerinizin ortasında ciddi bir şantiye görüntüsü oluşabilmektedir. Oysa sıradan bir tesisatçı yerine cihazla su sızıntısı tespiti yapabilen firmalar, alanında oldukça profesyonel ekipleri sayesinde duvarların, zeminlerin ya da fayansların kırılmasına gerek olmadan işlemlerini tamamlayabilmektedir. Bu alanda hizmet veren firmalar kullandıkları ekipmanlar yardımı ile atık su gider borusunda meydana gelen çatlakları, kombi tesisat kaçaklarını ve temiz su tesisat kaçaklarını gibi birçok kaçak sorununuzu ustalıkla tespit edebilmektedirler.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek