Tuvalet Tıkanıklığı Açma İstanbul

Modern toplum, tesisat sorunları içinde en çok tuvalet tıkanıklığı sorunu yaşamaktadır. Bu sorunun en hasarsız şekilde giderilmesini sağlayan firmamız, özel cihazlarla tuvalet tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştirmektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı

Tuvalet tıkanmasının nedenleri arasında en büyük paya sahip olan, şüphesiz tuvaleti veya klozeti kullanan kullanıcılardır. Kullanıcılar bazen umursamadıkları için, bazen de farkında olmadan tuvalet tıkanıklığına sebep olurlar.

Klozete atılan tuvalet kâğıtları bile klozet tıkanmasına sebep olmaktadır. Oysa tuvalet kâğıdının suda erdiğini düşünürüz. Elbette suda eriyen tuvalet kâğıtları vardır ama çoğu tuvalet kâğıdı suda erimez ve tuvalet tıkanıklığına veya klozet tıkanıklığına sebep olur.

Küçük çocuklu evlerde, tuvalet veya klozet tıkanması oyuncaklar yüzünden de olabilmektedir. Küçük çocuklar, biz farkında olmadan klozete oyuncak atabilmektedirler. Klozet tıkandı ise, siz farkında olmadan çocukların klozete attığı oyuncaklardan dolayı olabilir.

Klozet tıkandı ise bu sorunun bir diğer nedeni ise pimaş borusunun eğimi olabilir. Pimaş boruları %3 eğimli olmalıdır. Bu oran en ideal eğim miktarıdır. Çünkü bu eğim sayesinde pis su, boru içinde rahatlıkla ilerler ve beraberinde katı cisimleri de ana gider hattına kadar sürükler. Ancak pimaş borusunun eğimi daha az olursa, boru içinde su çok yavaş akar ve tıkanıklığa sebep olur. Pimaş borusunun eğimi fazla olursa, su hızlı akar ve beraberinde sürüklemesi gerektiği katı cisimleri sürükleyemez ve yine tuvalet tıkanıklığına sebep olur.

Tuvalet giderinin eğiminin az ve ya çok olduğunu, firmamız kameralı görüntüleme cihazları ile tespit etmektedir.

Klozet veya tuvalet tıkanmasının bir sebebi de ana gider hattından kaynaklanmaktadır. Ana gider hatlarında meydana gelen tıkanıklıklar, doğrudan klozeti veya tuvaleti etkilemektedir. Çok katlı bir binada oturuyorsanız ve bu binanın en alt katında hatta bodrum katında oturuyorsanız, ana gider tıkanması sonucunda tuvaletinizde veya klozetinizde taşma olayı bile yaşanabilir.

Ana gider tıkanıklığının nedenlerinden biri de, künk adı verilen borunun çökmesidir. Künk boru dediğimiz borular, betondan yapılan lağım borularıdır. Bu borular belli başlı sebeplerden dolayı çökebilmektedir. Bu çökme sonucunda ana gider tıkanması meydana gelir.

Bir diğer ana gider tıkanıklığının nedeni ise, logar kuyusunun dolmasıdır. Logar kuyusu belli aralıklarla düzenli olarak bakımı yapılmalıdır. Ancak uzun süre logar kuyusunun bakımı yapılmazsa, pislikler yüzünden dolabilmektedir. Bu durum da doğrudan klozeti veya tuvaleti etkilemektedir.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Tuvalet tıkanıklığı açmak için, internet sitelerinde birçok yöntem yazmaktadır. Ancak bu yöntemleri uygulamanıza rağmen çoğu zaman işe yaramamaktadır. Bunun nedeni, evde uygulanan klozet açma yöntemlerinin basit tıkanıklıklarda etkili olmasıdır.

Basit tıkanıklık dediğimiz olay, tıkanan klozetin borusunda yabancı bir cismin olması ve bu cismin klozetin giriş kısmına yakın olması olayıdır.

Tuvalet gideri açma işleminde en sağlıklı ve kesin çözüm yöntemi robotla klozet açma yöntemidir. Firmamız robotla tuvalet gideri açma işlemini 14 yıldır yapmaktadır. Robotla tıkalı tuvalet açma işlemi sayesinde, evlerde veya iş yerlerinde kırma dökme meydana gelmemektir.

Firmamızın ekipleri, robotla klozet açma işlemine başlamadan önce, kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadırlar. Kameralı görüntüleme cihazı, tıkalı tuvalet açma işleminde olmazsa olmaz cihazlardan biridir.

Klozet tıkanıklığı açmak için önce kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanan klozetin gider borusu incelenir. İnceleme sırasında, tuvalet tıkanmasına sebep olan durum tespit edilir. Tuvalet veya klozet tıkanıklığına sebep olan yabancı bir cisimse robot cihaz kullanılır. Ancak robot cihaz kullanılmadan önce tuvalet tıkanıklığına sebep olan cismin ne olduğu belirlenir. Çünkü tıkanıklığa sebep olan cismin durumuna göre robot cihazın ucuna aparat takılır. Klozet tıkanıklığı açmak için robot cihazın ucuna parçalayıcı özelliği olan veya çekip çıkarma özelliği olan aparatlar takılır. Bu sayede kesin sonuç elde edilir.

Firmamız, tıkalı tuvalet açma işlemini tamamladıktan sonra pimaş borusunu kamera ile tekrar kontrol etmektedir. Bu sayede, gider borusunda olası diğer sorunları da tespit etmektedir. Bugün tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti veren birçok firma kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol yapmamaktadır. Bu nedenle klozet veya tuvalet tıkanması kısa süre sonra tekrar yaşanabilmektedir.

Firmamız kameralı görüntüleme cihazı ile yaptığı kontroller sonucunda, pimaş borusunun eğiminin yeterli olup olmadığını, pimaş borusunda çatlak veya kırık olup olmadığını, pimaş borusunda yağlanma olup olmadığını ve pimaş borusunun contasında sorun olup olmadığını tespit etmektedir.

Ayrıca kamera ile yapılan kontrollerde, elde edilen görüntüler video veya fotoğraf formatında kayıt altına alınabilmektedir. Müşterilerin talep etmesi durumunda bu kayıtlar müşterilerimize sunulmaktadır.

Firmamız, kamera ile tespit ettiği pimaş sorunlarının onarımını da gerçekleştirmektedir. Tuvalet gideri borusunun yetersiz eğimde olmasını, borunun içinde yağlanma olmasını veya boruda kırık olması gibi tüm sorunları firmamızın onarım ekipleri gidermektedir.

Onarım ekiplerimiz, sadece onarım işlerini yapan uzman kadrolardan oluşmaktadır. Tuvaletinizde veya banyonuzda onarım işlerini yaptıktan sonra ilk andaki gibi tertemiz ve kullanıma hazır bir şekilde teslim ederler. Ayrıca firmamızın yaptığı onarımlar garanti altına alınmaktadır. Firmamızın yaptığı onarımlarda bir sorun çıkması durumunda bir yıl boyunca ücretsiz hizmet vermekteyiz.

Firmamızı Diğer Firmalardan Ayıran Özellikler

 • Firmamız 2004 yılından beri hizmet veren, 14 yıllık tecrübeye sahip en eski tuvalet tıkanıklığı açma firmalarından biridir.
 • İSO9001 belgesine sahip tek tesisat firmasıdır.
 • Türkiye’nin en geniş mobil ağına sahip tesisat firmasıdır.
 • 20 servis aracı ile İstanbul’un tüm ilçelerine ekstra ücret almadan hizmet vermektedir.
 • Firmamızın yaptığı onarımlar bir yıl boyunca garanti altına alınmaktadır.
 • Servis talebinde bulunmanız durumunda en geç 2 saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlamaktayız.
 • Dökmeden kırmadan tuvalet ve klozet açma hizmeti vermekteyiz.
 • Adresinizde yaptığımız çalışmalar sonrasında, firmamızın müşteri hizmetleri sizleri arayarak öneri ve şikâyetleri not ederler ve böylece daha kaliteli hizmet sunmaya çalışırız.

Soru ve görüşler (6)

Tuvalet Tıkanıklığı Açma İstanbul hakkında görüşler ve sorular
 • 6 sene önce

  Benim tuvalet tıkanıyor. Bende tesisatçı çağırıp tuvalet tıkanıklığı açma çalışması yaptırdım. Tesisatçi uzun bir tel kullanarak tıkalı tuvalet açma çalışmasını gerçekleştirdi. Ancak aradan 2 gün geçti tekrar tuvalet tıkandı. Bu nasıl olabilir ki?

  Yanıtla -
  1. Tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında her zaman tuvaletin için bir cisim olacak anlamına gelmez. Zaten gelen tesisatçı direkt tel kullanarak tuvalet açma çalışmasını yapmış.
   Oysa firmamız, tuvalet açma çalışmasında önce kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı ile borunun içi incelendiğinde eğer boruda yabancı bir cisim varsa robot cihaz kullanılarak o cisim borudan çıkarılır ancak tuvaletin tıkanması yabancı bir cisimden değil de örneğin borunun yetersiz eğiminden kaynaklanıyorsa robot cihaz kullanmanın bir anlamı yoktur. Çünkü robot cihaz eğimi yetersiz olan borudaki tıkanıklıkta geçici çözüm olacaktır. Bu sebeple eğim sorunu olan tuvalet borularında, borunun sökülüp yeniden eğim verilmesi gerekir aksi halde kesin çözüm yolu bulunamaz.

   Yanıtla -
 • 6 sene önce

  Merhaba ben tuvalete tuvalet kağıdı bile atmayan biriyim. Anca bu eve taşındığımdan beri her zaman tuvalet tıkanıklığı sorunu yaşıyorum. Bu neden kaynaklanıyor olabilir.?

  Yanıtla -
  1. Daireye taşındığınızdan beri sürekli tuvalet tıkanıklığı meydana geliyorsa, bu tuvalet borusuna bir şey girdiği anlamına gelmez. Zaten tuvalet tıkanıklığında her zaman tuvaletin için yabancı bir cisim girerek tıkanıklık meydana getirmez. Tuvalet borusu döşenirken eğimi az verilirse bu durum yine tuvalet tıkanıklığına sebep olur.
   Sizin anlattığınız sorun da tuvalet borusundaki eğimden kaynaklanıyor olabilir. Çünkü tuvalet borusundaki eğim sorunu yüzünden sürekli tıkanıklık meydana gelir. Bu sorunun kesin sebebini belirlemek için kamera ile borunun içini incelememiz şarttır.

   Yanıtla -
 • Tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında, boruya zarar gelme ihtimali var mıdır? Ben kıvrılabilen bir yay soktum ama boruya zarar gelir diye korktum.

  Yanıtla -
  1. Tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında özel cihazlar kullanmaktayız. Kullandığımız cihazlar tuvalet borusuna hiçbir zarar vermez. Zaten tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasında kullandığımız robot cihaz, tıkanıklık açma için tasarlanmış bir cihazdır.
   Ayrıca robotla tuvalet tıkanıklığı açma çalışmasına başlamadan önce kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktayız. Bu sayede tuvalet tıkanıklığının sebebini tespit edip ona göre tıkalı tuvalet açma çalışması yapmaktayız.

   Yanıtla -

  Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek