Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Gelişmiş teknolojileri kullanan firmamız, İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farkı almadan kısa sürede hizmet sunmaktadır. En iyi fiyat garantisi ve 15 servis aracımız ile su kaçaklarını kırmadan tespit ediyoruz.

Su Kaçağı Tespitinde Kullandığımız Cihazlar

Su kaçağı tespiti esnasında birçok cihaz kullanıyoruz, su kaçağının türüne bağlı olarak kullandığımız bu cihazlar ile noktasal olarak kaçağın yerini tespit ediyoruz.

Akustik Dinleme Cihazı

Temiz su tesisatında meydana gelen kaçaklar, duvarda veya tavanda meydana gelen ıslaklıktan ya da nemlenmeden kendini belli eder. Ancak, tam olarak kaçağın olduğu yer bilinmez. Bu durumda biz akustik dinleme cihazı ile kaçağın tam olarak nerede olduğunu duyuyoruz. Akustik dinleme cihazı ile kaçağın olduğu bölge dinlenerek tespit edilir.

Kameralı Görüntüleme Cihazı

Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde, pimaş borularının içini ayrıntılı bir şekilde inceleyebiliriz. Pimaş borularının içi karanlık olur. Karanlık olması hiç önemli değil. Çünkü kameralı kanal görüntüleme cihazının kamerasının ucunda bulunan led aydınlatma sayesinde boru içi aydınlanır ve net bir şekilde görünür. Ayrıca elde edilen görüntüler video ya da resim formatında kayıt altına alınabilir. Bu cihaz gider borularındaki su kaçaklarını tespit etmemize olanak sağlıyor.

Termal Kamera

Termal kameranın tek amacı sıcak olan cisimleri görünür yapmasıdır. Bu sıcak cisimler ister duvar içinde olsun ister fayansın altında olsun hiç fark etmez. Termal kameralar sayesinde, sıcak su kaçaklarını ve kalorifer tesisat kaçaklarını çok rahat bir şekilde tespit edebiliriz. Termal kameraların özelliği sıcak olan cisimleri ultraviyole ışınlar aracılığı ile kırmızı renk tonlarında göstermesidir. Bu özellik sayesinde, sıcak suyun rengi kırmızı görünürken daha soğuk cisimler mor renk tonlarında görünür.

Nem Ölçer

Nem ölçer cihazı yardımcı bir cihazdır. İhtiyaç durumunda kullanılır. Ortamın bağıl nem oranını ölçerek bilgi verir.

Su Kaçağı Tespit Edilmezse Ne Olur?

Kaçak suyun nereden kaynaklandığı tespit edilmediği takdirde oldukça büyük sorunlara yol açmaktadır.  Su kaçakları tespit edilmedikleri takdirde öncelikle su faturalarınız büyük ölçüde artacak demektir. Ayrıca, kaçağın oluştuğu bölgeye oranla duvarlarınızda, zemininizde ya da fayanslarınızda geri dönüşü zor hasarlarda meydana gelebilir. Ancak, en önemlisi kaçağın zemine sızması nedeni ile alt komşunuzun tavanında oluşacak hasarlardır. Su kaçaklarınızı ihmal etmeniz halinde yüklenmeniz gereken maddi ve manevi yükümlülükler tahmin ettiğinizin de üzerinde olacaktır. Bu nedenle su kaçakları ile ilgili dikkatli davranmak gerekmektedir.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Oldukça yakın bir döneme kadar su kaçaklarının tespit süreci oldukça zor ve uğraştırıcı bir süreçti. Söz konusu kaçak tespit edilene dek evlerde ve işyerlerinde kırılmadık yer kalmaz yaşam alanlarımız inşaat alanlarını aratmayacak bir görüntüye bürünürdü. Günler boyunca banyolar, tuvaletler ve lavabolar kullanılamaz bir hal alırdır. Bu yaşam kalitesini etkileyen ve hayatı büyük ölçüde zorlaştıran sürecin yanı sıra yüklenmek zorunda olduğumuz maddi giderlerde belimizi oldukça ciddi olarak bükerdi.

Su kaçakları genel olarak kaçağın oluştuğu yerde yaşayanlardan çok alt komşuları tarafından tespit edilen bir sıkıntıdır. Çünkü kaçak su betona sızar ve aralıksız olarak akıntı yapmaya devam eder. Zaman içerisinde bu akıntılar nedeni ile alt komşumuzun tavanında nemlenme ve dökümlemeler meydana gelir. Bunun nedenlerinden biri zeminlerde kullanılan alt izolasyonların üst izolasyonlardan daha az olmasıdır. Bu durumda karşılaşacağımız problem hepimizin tahmin edebileceği gibi iki kat daha fazladır.

Su kaçaklarınızı anlayabileceğiniz bir diğer neden ise su faturalarınızda karşılaşacağınız ani yükselmelerdir. Evinizin tesisatında su kaçağı olduğundan şüpheleniyor ancak kesin olarak bilmiyorsanız bunu anlayabilmenin oldukça kolay bir yolu bulunmaktadır. Su kaçağınızın olup olmadığını anlayabilmek için evde bulunan su bataryalarının hepsini kapatarak su sayacınızı kontrol edebilirsiniz. Eğer su sayacınız tüm bataryalarınız kapalı olmasına rağmen hala dönmeye devam ediyorsa tesisatınızı kontrol ettirmenizin vakti gelmiş demektir.

Neyse ki teknoloji tüm hızıyla her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Gelişen teknoloji sayesinde artık tüm işler çok daha kolaylaşıyor. Eskiden su kaçakları insanlar için oldukça korku ve sıkıntı yaratan bir problem olmasının aksine günümüzde birbirinden modern kaçak su tespit cihazları ile su kaçağının meydana geldiği tesisatı ve boruyu bulmak oldukça kolay. Son teknoloji cihazların yardımı ile artık ev ve işyerlerimiz inşaat alanına dönmeden söz konusu su kaçakları tespit edilebiliyor ve oluşacak hasar mümkün olduğunca minimize edilebiliyor.

Kaçak su tespitinin yapılmasında en önemli nokta hiç kuşkusuz ki kaçağın tespit edilmesi ve tamiratının yanı sıra bu sürecin fayans, zemin ve duvar gibi yerlerin kırılmadan yapılabilmesidir. Artık gelenekselleşmiş su kaçağı tespit yöntemlerini rafa kaldırmanın tam da zamanı. Söz konusu kaçağı tespit edebilmede birbirinden teknolojik birçok ürün kullanılıyor. Bunlar akustik dinlemeli, kameralı ya da detektörlü su kaçağı tespit cihazlarıdır. Bu nedenle su kaçağı problemi ile karşılaşmanız halinde çalışacağınız firmanın yöntemlerini mutlaka öğrenmelisiniz.

Ayrıca elektromanyetik tesisat ve boru bulma cihazı, özel elektromanyetik amfi cihazı aracılığı ile boruların içerilerine salınan içerikleri özel maddeler aracılığı ile de su sızıntısının oluştuğu yerin tespiti hemen yapılabiliyor. Su kaçaklarını tespit etmekte kullanılan cihazların hemen hemen hepsi teknolojinin son imkânlarından faydalanılarak tasarlanan cihazlar olduğu için su kaçağı tespiti döküp kırmadan ve oldukça kısa bir süre içerisinde zahmetsizce yapılabilmektedir.

İşyerlerinde ve konutlarda oluşan su kaçakları için kullanılan modern cihazlar sayesinde temiz su tesisatlarında ki şikâyetlerde oldukça güvenilir yöntemlerde tespit edilebilmektedir. Evinde su kaçağı oluşan hemen hemen herkesin aklına kısa sürede çözüm bulabilmek adına en yakın tesisatçıya başvurmak gelebilmektedir. Ancak buralardan alacağınız hizmetlerde su kaçağının tespit edilebilmesi adına mutfağın, banyonun ya da zeminde bulunan parkelerin kırılması gerekebilir. Çünkü kaçak su ya da su sızıntısı çıplak gözle tespit edilememektedir.

Su Kaçağı İçin Tadilatsız İşlem Nasıl Olur?

Geleneksel yöntemleri kullanarak çalışan tesisatçılar duvarlarda görülebilen su sızıntılarını tespit edebilmek amacı ile kaçağın meydana geldiği kaynağı bulana dek o bölümü kırmak zorunda kalmaktadır. Bu da dolayısı ile duvarda oldukça büyük bir bölgenin kırılacağı anlamına gelmektedir. Netice itibari ile genel olarak bu tarz su kaçaklarının kaynakları oldukça farklı bir yerde çıkmaktadır. Bilinmesi gereken şey suyun oluştuğu yerden değil duvarda bulduğu en uygun yerden sızdığıdır.

Uzman Kuruluş İle Çalışmanın Faydaları

Su kaçakları daha önce de bahsettiğimiz gibi geleneksel yöntemler kullanılarak tespit edilemeyecek sorunların başında gelmektedir. Kaçaklar kendilerini genelde ev içinde çok alt komşunun tavan ya da duvarında gösteriri. Alt kat komşunuz size bu tarz bir şikâyet ile geliyorsa ilk yapmanız gereken şey işinde uzman bir kuruluştan yardım almaktır. Uzman kuruluşların işinde profesyonel ustalar ve son teknoloji cihazlar ile verdikleri hizmetler sayesinde evinizde hiçbir yeri kırıp dökmeden su sızıntısı oldukça kısa bir sürede ve büyük bir ustalık ile tespit edilmektedir. Uzman firmalar çalıştırdıkları ustalarına kullandıkları ve kullanacakları cihazlar ile ilgili özel olarak eğitimler aldırmaktadır. Bu nedenle ustalar neyi neden kullandıklarını ve neyi ne ile daha kolay tespit edebileceklerini oldukça net olarak bilmektedir.

Hemen Arayın! 0216 391 88 88

Su Kaçağını Dinleyerek Bulma

Uzman firmaların her biri dalında uzman olan personellerinin kullandıkları cihazla dinleme yöntemli su kaçağını tahminin oldukça altında bir sürede tespit etmekte ve söz konusu kaçağı onarabilmek adına su tesisat borularına kolayca ulaşabilmektedir. Su kaçağını dinleyerek bulma yönteminin sağladığı en büyük avantaj hiç şüphesiz ki su tesisat borularına ulaşabilmek adına ne fayans, ne parke ne de duvarlarınızın kırılmak zorunda olmamasıdır. Bu sayede su kaçağı problemlerinizde gerçekleştirilen işlemlerin arkasından tadilata gerek olmaması sizi hem manen hem de madden üzecek sorumluluklardan da kurtarmış olur.

Su kaçağını tespit edebilmeleri ve onarabilmeleri için çağıracağınız uzman firmaların personelleri ilk olarak su borularının yerini tespit etmek isterler. Bu tespiti yapabilmek adına da elektromanyetik olarak çalışan su borusu ve tesisat bulma cihazını kullanırlar. Söz konusu cihaz yardımı ile evinizin hiçbir yeri zarar görmeden su tesisatınızın ve borularınızın yeri tespit edilebilmektedir.

Akustik ses dinleme, termal görüntü alma cihazı ve elektromanyetik su kaçağı bulma cihazları kullanılarak tesisatınızda oluşan sorunun noktasal olarak ana kaynağı ve söz konusu kaçakların tam olarak hangi bölgede oluştuğuna dair kesin veriler alınır. Bu verilerin ışığında su tesisat borularınızdaki arızalara ulaşılır ve söz konusu su kaçağına sebep olan parça yenisi ile değiştirilerek su kaçakları önlenmiş olur.

Su Kaçağı Nedir?

Su kaçağı, tesisata gelen yüksek basınçlı su nedeniyle su borularında meydana gelen hasarlardan veya pis su gideri olarak bilinen boruların bağlantı yerlerinde bulunan contaların görevlerini yapamamaları halinde meydana gelen su sızıntılarına, su kaçağı denir. Su kaçağı sadece bizim değil çoğu zaman komşularımızın korkulu rüyası haline gelmiş oldukça ciddi bir problemdir.

Soru ve görüşler (16)

Kırmadan Su Kaçağı Bulma hakkında görüşler ve sorular
 • 2 sene önce

  Merhaba Ustam, IST avrupa yakasında ıkamet emekteyım. Banyoda tesısattan su sızıntısı oldugunu varsayıyorum. tahmınımce tesisat değişimi olması gerekıyor. alt komsunun banyosunun tavanından damlıyor. halıyle kazıma yapılması gerekıyor. o zamanda ev ınsaat alanına dönecektir ki farklı bır cozum var mıdır bılemıyorum. konuyla ılgılı detaylı bılgı ve fıyat durumunu özlden bıldırısenız memmunıyet duyarım. Saygılarımla.

  Yanıtla -
  1. Su kaçağı temiz su tesisatında ise, noktasal olarak yeri tespit edilip; sadece borunun tamir edileceği alan kadar kırım yapılarak işlem yapılır. Tüm tesisatların değişmesine gerek yoktur.

   Atık su giderlerinde problem varsa kameralı sistemlerle inceleme yapıldıktan sonra tamirin boyutu belirlenebilir.

   Yanıtla -
 • 6 sene önce

  Bizim pis su borusunda su kaçağı var sanırım. Alt kata su sızıyor. Belkide yan dairededir bilmiyorum. Bizim dairede mi yoksa yan dairede mi kesin olarak su kaçağını bulur mu?

  Yanıtla -
  1. Kaçak su tespiti yapılırken cihaz kullanılır. Kullanılan cihaz sayesinde su kaçağının yeri kesin olarak belirlenebilir.
   Sizin dairedeki gider boruları kamera ile incelenir. Eğer su kaçağı sizin dairede değilse yan dairede de aynı çalışma yapılarak su kaçağı tespiti kesin olarak yapılır.

   Yanıtla -
 • 6 sene önce

  Su kaçağı tespiti yaptırmak istiyorum. Ancak akşam 6 da işten çıkıyorum. O saatte de su kaçağı bulma hizmeti veriyor musunuz?

  Yanıtla -
  1. Ahmet Bey, firmamız haftanın 7 günü hizmet vermektedir. Saat 6 da da hizmet veriyoruz. Adresinize gelen ekiplerimiz su kaçak tespit cihazı ile kırmadan su kaçağı tespiti yaparken hiç bir yeri kırmaz.

   Yanıtla -
 • 6 sene önce

  Dairede su kaçağı bulma için tesisatçı çağırdım ancak fayansları kırarak bulacağını söyledi ve aynı renk fayans alıp gelmemi söyledi. Bende biraz düşüneyim dedim. İnternet su kaçağı tespiti için araştırma yaparken sitenizi gördüm. Gerçekten kırmadan su kaçağı bulmak mümkün mü yoksa sizde fayansları kırıyor musunuz?

  Yanıtla -
  1. Su kaçağı bulma çalışmalarında, kırmadan su kaçağı tespiti için tecrübe ve özel cihazlar kullanılmalıdır. Aksi halde tesisatçıların kırarak su kaçağı bulmaya çalıştığı gibi ev inşaat alanına döner.
   Firmamız, her tesisat sistemi için farklı cihaz kullanarak hiç bir yeri kırmadan su kaçağının yerini noktasal olarak tespit etmektedir.

   Yanıtla -
 • 8 sene önce

  kolay gelsin ankara da firmanız var mı yada bildiğiniz yardımcı olacak
  oturduğumuz evde aşağıya su kaçağı var
  ama nerden oluyor bilemiyoruz tahminimiz doğalgaz boru tesisatından

  Yanıtla -
 • 8 sene önce

  Merhaba Gürkan bey biz teras katta oturuyoruz catı kısmından salonumuza sürekli su damlıyor bi türlü sorunu bulamadık bi tessisatcı getirip baktırdım bişeyler yaptı ama su kesilmedi yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla -
 • 8 sene önce

  Merhaba Mehmet bey bizim banyonun tavanı sürekli su damlatıyor neyden ola bilir acaba eşim bir kaç usta getirip baktırdı ama bi sonuç alamadık her biri bişey söylüyor ne yapacağımızı şaşırdık yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  Yanıtla -
 • 8 sene önce

  Bizim Banyonun tavanından su akıyordu bende inşaatçı olduğumdan tasisatçı arkadaşımı çağırdım gelip baktı üst katın su tesisatı patlamış dedi bizde üst kattaki komşuya çıkıp durumu anlattık tamam dediler Tesisatçı banyodan bir yer kırdı bulamadı öyle bir iki derken banyoyu harabeye çevirdi baktı olmuyor internette kırmadan tespit yapan firmalar var dedi sonra bu firmayı bulup aradım hemen en yakın Ekibi yolladılar gelip tüm tesisatı test ettiler sıcak suda kaçak var dediler cihazlarla arayıp ara holda buldular. Gerçekten bu işi Hakkı’yla yapan bi firma

  Yanıtla -
 • 8 sene önce

  bizim mutfağın tavanından çok hafif su damlacıkları oluşuyor siliyorum bir iki saat sonra tekrar oluyor yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla -
  1. Arzu hanım merhaba,

   Üst katınızdaki dairede su kaçağı var. Dilerseniz firmamızı arayarak bir servis kaydı oluşturabilirsiniz. Gelen servis personelleri kırmadan dökmeden su kaçağının yerini tespit edeceklerdir. Kabul etmeniz halinde onarımını da gelen ekibimiz garantili bir şekilde halledecektir.

   Yanıtla -
 • 8 sene önce

  Alt komşumuzun tavanı berbat durumda bu sabah işe giderken bahsetti, gidip baktım mutfak tavanından hızlı hızlı su damlıyor. Ben de işe gittiğim için uzun süreli tadilat istemiyorum. Su kaçağı tespiti yapıp onarımı yapıyor musunuz ve ne kadar zaman sürüyor?

  Yanıtla -
  1. Merhaba Yaşar bey,
   Firmamız kırmadan su kaçağı tespiti yapmaktadır. Gelen servis ekibimiz tüm tesisatınızı kontrol ederek su kaçağının olduğu yeri kırmadan dökmeden noktasal olarak tespit edecektir.
   Ardından su kaçağının olduğu yeri çok kısa bir süre içerisinde onaracaklardır. Yaklaşık olarak yarım saat sürmektedir.

   Servis kaydı oluşturmak için firmamızı arayabilirsiniz.

   Yanıtla -

  Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek