Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılır?

20 servis aracı ile Türkiye’nin en büyük tuvalet tıkanıklığı açma firması olan Teknotesisat, kameralı görüntüleme cihazı ve robot cihaz teknolojisi ile kırmadan tuvalet tıkanıklığını açmaktadır. Kaliteli hizmet ve hızlı servis imkanı sunan Teknotesisat, aynı zamanda en uygun fiyat garantisi vermektedir.

Tuvalet / Klozet neden tıkanır?

 • Tuvalete atılan, suda erimeyen kalitesiz tuvalet kağıtlarını tuvalete atmak
 • Tuvalet veya klozete atılan büyük cisimler (kadın pedleri, sünger, diş macunu tüpü)
 • Islak mendil veya bezler
 • Tuvalet giderinin eğimsiz olması
 • İnşaat halinde gidere dökülen harç, moloz vb. şeyler
 • Çökme vb. durumlar

Maddeler halinde bahsedilen tuvalet tıkanıklığı nedenleri tuvaletin tıkanmasında rol alan en büyük etkenlerdir. Özellikle kadın pedleri, suda erimeyen tuvalet kağıtları ve ıslak mendiller en çok karşılaşılan durumlardır.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

Tuvalet tıkanması veya klozet tıkanıklığı gibi durumlarda bazen geri tepme yapabilir. Bu durumda eviniz kötü kokacağı (lağım kokusu) gibi evinizdeki eşyalarda batacaktır. Tuvalet tıkanıklığını açma yöntemlerini okumadan önce tuvalet tıkanıklığının nereden kaynaklandığı konusunda bir bilginizin olması gerekir.

Eğer ana gider veya rögara giden boruda tıkanıklık var ise yapacağınız işlemler sonuçsuz kalabilir. Firmamızdan destek alan müşterilerimize, tuvalet tıkanıklığı açma işlemi için gittiğimizde genellikle bahçe katı dairelerde veya müstakil evlerde oturduklarını görüyoruz.

1 – Lavabo açıcı kimyasal ürünler ile tuvalet tıkanıklığı açma

Lavabo tıkanıklığı için üretilen asit bazlı kimyasal ürünleri aynı şekilde tuvalet için de uygulayabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki, bahsettiğimiz yöntemler kalıcı çözümler sunmayacağı gibi sonuçsuz da kalabilir.

Eğer tuvaletiniz geri tepme yapmıyorsa, 2 – 3 paket lavabo açıcı ürünü tuvalete boşaltın. Ardından bir tencere kaynar suyu tuvalete dökün. Biraz bekleyin, az da olsa tıkanıklık açıldı ise bol su dökün tuvalete.

Bu yöntemi sık kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Lavabo açıcı ürünler asit bazlı ürünler olduğu için tuvalet giderlerinde bulunan contalara zarar verebilir. Zarar vermesi durumunda ileride su kaçağı ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

2 – Şampuan ile tuvalet tıkanıklığı açma

Tuvalet tıkanıklığı had safhada değilse bu yöntem işinize yarayabilir. Öncelikle bir miktar şampuanı tuvalete veya klozete dökün. Ardından kaynar suyu şampuanın üzerine boşaltın ve bu şekilde biraz bekleyin.

Bu yöntem ile tuvalet tıkanıklığı açmak mümkün. Ancak daha profesyonel işlem için firmamızdan destek alabilirsiniz.

3 – Robot Cihazlar ile Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Bu yöntem firmamız tarafından yapılmakta olup, İstanbul’un tüm bölgelerine kısa süre içinde destek vermekteyiz. Firmamız tarafından yapılan işlemin adımları;

 • Deneyimli personellerimiz öncelikle tuvalet tıkanıklığına neden olan sorunu kameralı cihazlar ile kontrol eder
 • Tıkanıklığın sebebine göre robot cihaz başlığı takılır, böylelikle tıkanıklık kökünden hallolur
 • Robot cihaz ile tuvalet gideri açılır
 • Tekrar kameralı cihazlar ile gider hattı görüntülenir ve sorunun ortadan kalktığına emin olunur

Tuvalet tıkanıklığı ve klozet tıkanıklığı için firmamızdan destek alabilir ve servis kaydı oluşturabilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı gibi acil durumlar için hızlı servis ekiplerimiz bulunur. İstanbul’un tüm bölgelerine kısa süre içerisinde servis ekiplerimiz ulaşır.

Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılır?

Tıkanan tuvaletler çoğu zaman basit yöntemlerle açılmaz. Sıklıkla karşılaşılan tuvalet tıkanıklıkları, genellikle ıslak mendil, bez parçaları gibi cisimlerin gider hattında ilerleyememesinden ve bir alanda toplanmasından kaynaklanmaktadır. Bu tür tıkanıklıklar kimyasal ürünler ile açılamadığı gibi daha farklı sorunlar ortaya çıkarabiliyor.

Tuvalet tıkanıklığı için firmamızdan destek alabilirsiniz. Son teknoloji cihazlar ile kırmadan dökmeden ve hiçbir yere zarar vermeden tıkanan tuvalet giderlerini açmaktadır. Kameralı robot cihazlar ile kısa sürede tıkanan gider açılmaktadır ve bu işlem ilkel yöntemlere göre daha ucuzdur.

Daha detaylı bilgi için veya servis kaydı oluşturmak için bizi arayın. İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet vermekteyiz.

Tuvalet Tıkanıklığını Ne Açar?

Tuvalet tıkanıklığını evde uygulayacağınız yöntemler ile açmak oldukça zor. Çoğu zaman kimyasal ürünler kullanılır (Lavabo açıcı, Kostik), ancak tuvalet tıkanıklıkları ile lavabo giderleri aynı sebepten tıkanmamaktadır. Bu nedenle mutfak lavabosu tıkanıklığını açmak için uyguladığınız yöntemler ile tuvalet tıkanıklığını açmak oldukça güç.

Bu gibi durumlarda oldukça uygun fiyata tuvalet tıkanıklığını açan firmamızdan destek alabilirsiniz.

Soru ve görüşler (3)

Tıkanan Tuvalet Nasıl Açılır? hakkında görüşler ve sorular
 • 1 sene önce

  2.kattayim tuvalet tıkandı kac paraya acarsiniz

  Yanıtla -
  1. Merhaba,

   https://www.tesisatcozumleri.com/tuvalet-lavabo-tikanikligi-acma-fiyatlari/ adresinden tıkanıklık açma fiyatlarımızı görebilirsiniz veya firmamızı arayarak daha net bir cevap alabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  4 katlı bir apartman dairesinde oturuyoruz sık sık tuvalet giderimiz tıkanıyor birkaç usta çağırdık geçici çözümler ürettiler. Her ay neredeyse tıkanıyor tuvalet gideri, Antalya’da oturuyoruz bu işi nasıl çözüme kavuşturabiliriz?

  Kendimiz tıkanan tuvaleti açabilir miyiz ya da? Bu yüzden başka yere taşınmayı düşünüyoruz artık. şimdiden teşekkürler..

  Yanıtla -
 • Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek