Banyonun Tavanından Su Akıyor

Banyo tavanından su akmasının birçok sebebi vardır, apartman dairesinde oturuyorsanız bu sorun her an kendini gösterebilir. Banyo tavanlarında, tuvalet tavanlarında karşılaşılan bu sorun su kaçağının habercisi olabilir.

Banyo tavanından su akıyor ise

 • Üst katınızdaki dairenin fayans derzlerinin boşalması sonucu fayans aralarından suyu aşağıya verebilir
 • Üst komşunuzun temiz su tesisatında su kaçağı / sızıntısı var ise banyo tavanından su akabilir
 • Üst komşunuzun pis su gider hattında çatlak, kaçak var ise banyo tavanınızdan su akabilir

Kimi zaman kendini tavanda ıslaklık ve lekelenme olarak gösterir, kimi zaman ise yavaş veya hızlı hızlı su damlayarak kendini gösterir. Üst katınızda su kaçağı var ise koridor tavanına kadar kendini gösterme ihtimali de vardır.

Su kaçağının temiz sudan olduğunu nasıl anlarım?

Su kaçağının olduğu dairenin temiz su hattındaki vanalar kapatılır. Dairenin su sayacının yanındaki vanalardan kapatılır. Uzun bir süre beklenir, eğer tavandaki damlama azaldıysa temiz sudan olduğuna kanaat getirebilirsiniz.

Bir diğer yol ise, dairedeki tüm musluklar ve temiz su kullanan makineler kapatılır. Ardından su sayacı bir müddet gözlenir, eğer hiçbir yerde su kullanımı yoksa ve sayaç azda olsa dönüyorsa su kaçağı vardır.

Su kaçağı varsa ne yapmalı?

Su kaçağının olması durumunda profesyonel tesisat firmalarından destek alabilirsiniz. Uzman tesisat firmaları su kaçağını dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme cihazları ile kaçağın olduğunu noktayı tespit eder. Böylece kısa sürede su kaçağı tespit edilerek onarılır. Uzun yıllardır su kaçağı tespiti alanında çözüm üreten tesisat firmamızdan destek alabilirsiniz.

Hemen Arayın! 0216 391 88 88

Akan banyo tavanı boyanır mı?

Su kaçağından dolayı akan banyo tavanı boyanmalı mıdır? Tavanda su akmaya devam ediyorsa veya tavanda ıslaklık halen varsa boya yapılması yanlış bir işlemdir. Kaçak kesildikten sonra tavanın kuruması beklenmelidir. Tavan kuruduysa boyama işlemini yapabilirsiniz.

Banyo tavanında kararma, rutubet, sarartı

Banyo tavanında rutubet, sararma, sızıntı

Banyo tavanında rutubet, sararma, sızıntı

Banyonuzun tavanında rutubet, kararma ve sararma gibi problemler varsa yüksek ihtimalle üst kat komşunuzun evinde su kaçağı problemi vardır. Bu su kaçağı bulunup tamir edilmezse ileride daha çok problemlere yol açabilir. Muhtemelen bu sorun için farklı tesisatçılar çağırmışsınızdır, gelen tesisatçılar banyo tavanından sürekli su akması olmadığı için çözüm üretememişlerdir. Su kaçaklarını tespit edebilmek için özel üretilmiş cihazlardan destek alınır. Temiz su boruları akustik dinleme cihazları ile, pis su giderleri ise kameralı görüntüleme cihazları ile tespit edilir.

Bu sebeple bu tür problemler ile karşı karşıya kalırsanız uzman tesisat firmalarından destek almanızı tavsiye ederiz. Bu konuda destek veren firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz. Aynı gün içinde su kaçağını tespit etmek için uzman tesisatçılarımız gelecektir.

Herkesin başına gelebilecek bu problemleri sizlere fazla yük olmaktan kurtarıyoruz. Banyonun tavanından su akıyor nereye gideceğinizi nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bizimle irtibata geçin. Banyo tavanında kendini gösteren su kaçağının yerini noktasal olarak tespit edelim.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Patlayan Su Borusu

Patlayan Su Borusu

Uzman tesisat ekibimiz su kaçağının yerini bulmak için ilk şüphelenilen alanı kontrol etmeye başlar. İlk önce temiz su hattı kontrol edilir, ardından pis su giderleriniz incelenir. Su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edildikten sonra müşteriye kaçağın olduğu yer söylenir. Temiz su veya kalorifer tesisatlarındaki bu kaçaklar genellikle çok küçük bir çatlaktan veya contalardan kaynaklanır.

Atık su giderlerinizde kaçak olduğu tespit edilirse servis elemanlarımız sizlere kaçağın olduğu bölgedeki yeri kameralı cihazlarımız ile gösterir.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Yapmanın Faydaları

Tesisat sektörünün bu denli gelişmesini teknolojiye borçluyuz. Önceleri bu tür problemler için günlerce süren tadilatlar, bulunamayan su kaçakları gibi işi daha da zorlaştıran durumlarla karşılaşabiliyorduk. Banyomun tavanından su akıyor gibi şikayetler artık çok kısa sürede çözüme kavuşabiliyor. Eski usül çalışan tesisat ustaları şüphelendikleri alandan itibaren kırmaya dökmeye başlardı ve bu uzun bir tadilat sürecini beraberinde getirirdi.

Artık bu korkulara gerek kalmadan su kaçağının noktasal tespiti yapılarak günlerce süren tadilattan kurtuluyorsunuz. Evinizin veya iş yerinizin su kaçağını kapsayan bir sigortası varsa hiçbir ücret ödemiyorsunuz.

Soru ve görüşler (3)

Banyonun Tavanından Su Akıyor hakkında görüşler ve sorular
 • 5 ay önce

  merhaba bizim tuvaletin tabanı normal beton aşağıya su sızdırıyor nasıl bir çözümü vardır boruda değil betondan teşekkür ederim

  Yanıtla -
 • 1 sene önce

  Mutfak tavanımdan aşağıya daireme damlacıklar halinde su akıyor ve yayılmaya başladığını gözlemledim,sabah saatlerinde damlatıyor,ilerleyen saatlerde kesiliyor nedeni nedir,ust kat komşumun ev sahibi çok duyarsız kafasına göre yorumlar getiriyor kombi bağlatmadım zemindeki soğuk sıcak su borularından su kaçağı yoktur gibi bilmişlik yapıyor,gelen ustalarıda yanlış yönlendiriyor,daha doğrusu doğru müdahaleyi engelliyor cevap için şimdiden tsk

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  banyomun tavanında 2 gündür süren su akması var, üst komşuma defalarca söylemem ragmen bir türlü tesisatçı getirmedi. sitenizde su kaçağını cihazla bulduğunuz yazıyor, ne kadara yapıyorsunz? komşuma ileteyim

  Yanıtla -
 • Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek