Pimaş Tıkanıklığı Açan Firmalar

Teknotesisat, pimaş tıkanıklığı açan firmalardan biridir. Robot cihaz ve kameralı görüntüleme cihazı ile kırmadan pimaş açan firma olarak, 2003 yılından beri bu sektörde hizmet vermektedir.

Robotla Pimaş Tıkanıklığı Açan Firmalar

Robotla pimaş açan firmalar çok sayıda bulunmaktadır. Robot cihaz kullanılarak pimaş tıkanıklığı açılmasını amaçlayan bu firmalar, mümkün olduğunca pimaş borusuna, duvarlara veya fayanslara hiç zayiat vermeden yani kırmadan pimaş açma hizmeti vermektedirler.

Robot cihaz kullanarak tıkalı pimaş açan firmalar, pimaş borusunu sökmeye gerek kalmadan profesyonel yöntemlerle açmaktadırlar. Firmamız da robot cihaz kullanarak, cihazla pimaş açan firmalardan biridir.

Robot cihazda özel bir yay bulunur. Tıkanıklığın olduğu pimaş borusuna göre, değişik kalınlıklarda yay kullanılabilir. Lavabonun pimaş borusun çapı daha küçük olduğu için, robot cihaza daha ince yay takılır. Tuvalet ve ana gider hatları gibi yerlerde ise daha kalın yay kullanılır. Yay, pimaş borusunun içine gönderilir. Robot cihazda bulunan motor, yayı hem iter hem de döndürür. Robot cihazın yaya uyguladığı etki ile pimaş tıkanıklığı açılır.

Robot cihazdaki yayın ucuna iki çeşit aparat takılır. Bu aparatlardan biri parçalama görevi görürken diğeri çekip çıkarma görevi görür. Organik atıklardan dolayı pimaş tıkanıklığı meydana gelmişse, parçalamaya yarayan aparat kullanılarak organik atık parçalanır. Parçalanması mümkün olmayan atıklarda ise çekip çıkarma görevi yapan aparat kullanılır.

Pimaş açan firma, robot cihazın ucuna hangi aparatı takması gerektiğini bilmelidir. Aksi durumda tıkanıklık açma çalışmaları gereksiz yere daha fazla zaman alır. Tıkalı pimaş açan firmalar, kullanacakları aparatları belirlemek için pimaş açma işleminden önce kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içini incelemeleri gerekir.

Kameralı Pimaş Açan Firmalar

Kameralı pimaş açan firmalarda kameralı görüntüleme cihazı bulunmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı, pimaş borularının içini rahatlıkla görüntüleyebilmek ve elde edilen görüntüleri ihtiyaç olması durumunda kayıt altına almak için özel olarak tasarlanmış bir cihazdır.

Kameralı pimaş tıkanıklığı açan firmalardan biri olan Teknotesisat firması, pimaş tıkanıklığının açılmasında kameralı görüntülüme cihazını aktif kullanan bir firmadır. Pimaş tıkanıklığının sebebini tespit etmede ve tıkanıklık sonrası pimaş borusunu kontrol etmede kameralı görüntüleme cihazını kullanmaktayız.

Görüntülü pimaş açan firma, kameralı görüntüleme cihazını aktif olarak kullanması pimaş tıkanıklığını kısa sürede açması anlamına gelmektedir. Çünkü pimaş tıkanıklığına sebep olan durumu tespit eden görüntülü pimaş tıkanıklığı açan firma, tespit edilen tıkanıklık sebebine göre çalışma yaparak zamandan tasarruf sağlar. Böylece hem müşterinin sorununu çözmek için fazla zaman harcanmamış olur, hem de diğer müşterilere hizmet vermede geç kalmamış olur.

Kameralı pimaş açan firmalar, tıkalı pimaş borusunu açtıktan ikinci bir kontrol çalışması yapmak zorundadır. Çünkü pimaş borularında tıkanıklık dışında farklı sorunlarda olabilmektedir. Yapılan ikinci kontrol sayesinde, pimaş tıkanıklığı dışında başka sorunların tespit edilmesi mümkündür.

Pimaş borusundaki diğer sorunlara biraz değinmek gerekirse;

Pimaş borusunun yetersiz eğimi:

Tıkalı pimaş açan ustalarda kameralı görüntülüme cihazı yoksa pimaş borusundaki eğim sorununu tespit edemezler. Oysa pimaş borusunda eğim sorunu varsa pimaş tıkanıklığı sık sık meydana gelir. Pimaş tıkanıklığının sebebi yabancı bir cisim sanılıp robot cihazla müdahale edilebilir oysa robot cihazla yapılan müdahaleler bu gibi sorunlarda yetersiz kalır. Eğimi yetersiz olan pimaş borusunun sökülüp yeniden döşenmesi gerekir. Bu sayede sık sık tıkanıklık yaşanmasının önüne geçilmiş olur.

Pimaş tıkanıklığı açan ustalarımız, tıkalı olan pimaş borularını açtıkları gibi onarım işlerini de yapmaktadırlar. Ayrıca pimaş açan ustalarımız, onarım işinde deneyimli kişilerdir. Teknotesisat tarafından yapılan onarımlar bir yıl süre ile garanti altına alınmaktadır. Bu süre içinde doğabilecek bütün sorunlar Teknotesisat tarafından ücretsiz olarak giderilir.

Pimaş borusunda yağlanma olması:

Pimaş açan firmanın kullandığı kameralı görüntüleme cihazı, pimaş borusundaki yağlanma sorununu da tespit edebilmektedir. Pimaş borusunun yağlanması, pimaş borusuna dökülen atık yağın pimaş borusunda sertleşmesi ile gerçekleşen bir olaydır. Yağlanan pimaş borusunun iç çapı daralır. Pimaş borusunun iç çapı daraldığı için sık sık tıkanıklık yaşanmasına sebep olur.

Tıkalı gider açan firmamız, yağlanmış gider borusunu pimaş yıkama makinesi ile temizlemektedir. Pimaş yıkama makinesinin hortumunun ucunda bulunan özel aparat, gider borusunun içine 80-100 bar basınca kadar tazyikli su püskürterek borunun iç çeperine yapışmış olan yağ tabakasını söker.

Pimaş Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Pimaş tıkanıklığı açan firmalar arasında pimaş tıkanıklığı açma fiyatlarında çok fark bulunmaz. Bunun nedeni; kurumsal firmalar müşteri memnuniyeti kazanmak için en uygun pimaş tıkanıklığı açma fiyatları ile hizmet vermeye çalışmasıdır.

Pimaş tıkanıklığı sorunu yaşıyorsanız, profesyonel ekip ve son teknoloji ürünü cihazlarla siz müşterilerimize haftanın 7 günü hizmet vermekteyiz. Teknotesisat, İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farkı almadan hizmet vermektedir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek