Robotla Tıkanıklık Açma

Firmamız, 20 servis aracı ile robotla tıkanıklık açma hizmeti vermektedir. İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farkı almadan hizmet veren firmamız, 14 yıllık tecrübesi ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Robotla Pimaş Açma

Pimaş tıkanıklığı açma işlemlerinde eski zamanlarda fayanslar kırılıp boru sökülerek tıkanıklık açma çalışmaları yapılırdı. Bu durum uzun ve yorucu bir süreç gerektirirdi. Ayrıca tıkalı pimaş borusu çoğu zaman tek seferde bulunamazdı ve çalışmalar sonuçsuz kalabilmekteydi.

Firmamız robotla pimaş açma işlemlerinde kesin sonuç elde etmektedir. Ayrıca firmamız tarafından kullanılan teknoloji sayesinde kırmadan tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilmektedir. Pimaş tıkanıklığı çoğu zaman, pimaş borusuna giren yabancı cisimler yüzünden tıkanır. Bu gibi durumlarda robotla tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilir.

Kameralı tıkanıklık açma çalışmalarında ise; kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içi görüntülenir. Görüntülü tıkanıklık açma çalışmaları sırasında, pimaş borusu içindeki yağlanma gibi olumsuz durumlar da tespit edilebilmektedir. Pimaş borusunun yağlanması genellikle mutfak lavabosundan kaynaklanan bir sorundur. Özellikle bulaşık yıkanırken lavabo giderine giren yağ, pimaş borusunda yağlanmalara sebep olur.

Yağlanmış gider borusu, robot cihazla açılamaz. Bunun için pimaş yıkama yapılması şarttır. Firmamız pimaş yıkama makinesi ile pimaş yıkama işlemini gerçekleştirirken gider boruları ilk günkü gibi tertemiz olur.

Robotla Gider Açma

Gider tıkanıklığı sadece lavabo borularında meydana gelmez. Tuvalet ve klozet tıkanıklıkları da çok sık karşılaşılan tesisat sorunlarındandır. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan, boru içine kaçan daha iri cisimlerden kaynaklanmaktadır.

Bu cisimler; tuvalet kâğıtları, temizlik bezleri olabileceği gibi oyuncaklar bile olabilmektedir. Gider tıkanıklığına sebep olan cisme göre, robot cihazın ucuna farklı aparat takılmak zorundadır. Çünkü pimaş tıkanıklığını açmak için bazı cisimlerin parçalanması gerekirken, bez, saç gibi cisimlerin çekilip çıkarılması gerekir. Bu durumlar için de robot cihazın ucuna farklı aparatlar takılır.

Robotla gider açma işlemi sırasında robot cihazın ucuna takılacak aparatı belirlemek için, gider tıkanıklığı açma çalışmasından önce kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içi görüntülenmesi gerekir. Kamera ile pimaş görüntüleme işlemini sadece birkaç tane robotla gider açma firması yapmaktadır. Çünkü kameralı görüntüleme cihazları pahalı bir cihaz olduğu için her firma alamamaktadır.

Robotla pimaş açma işlemi sırasında, bazen gider borusunun eğiminin yetersiz olduğu da tespit edilebilmektedir. Eğimi yetersiz olan pimaş borularında sık sık tıkanıklık meydana gelir. Bu durum usta hatalarından kaynaklanan bir sorundur. Bu gibi durumların tespit edilmesi durumunda, pimaş borusunun sökülüp yeniden eğim verilerek döşenmesi gerekir.

Firmamız, çıkabilecek tüm onarım çalışmalarını kendi bünyesinde barındırdığı onarım ekiplerine yaptırmaktadır. Onarım ekiplerimiz, tuvalet veya banyonuzdaki klozette onarım işlerini tamamladıktan sonra tertemiz olarak kullanıma hazır bir şekilde sizlere teslim ederler.

Robotla Tıkanıklık Açma

Robotla tıkanıklık açma çalışmaları, ana gider hatlarında veya logar borularında da yapılmaktadır. Ana gider hatlarının tıkanması, tüm binayı olumsuz etkileyen ciddi bir sorundur. Bunun dışında çevreye kötü koku yayılmasına da sebep olur.

Firmamız robotla gider tıkanıklığı açma çalışmaları sırasında, en yakın tuvalet girişinden logar kuyusuna kadar kamera ile inceleme yapmaktadır. Bazı durumlarda logar kuyusunun yeri bilinmemektedir. Bu gibi durumlar söz konusu olduğunda, detektör cihazı ile logar kuyusunun yeri tespit edilir.

Detektörle logar tespiti deneyim gerektiren bir iştir. Detektör ile logar kuyusu arama çalışmalarını işinde uzman olan ekiplerimiz yapmaktadır. Ekiplerimiz uzman olduğu için, logar kuyusu tespit çalışmaları çok daha kısa zaman almaktadır.

Logar kuyusu tespit edildikten sonra öncelikli olarak logar kuyusunun içi kontrol edilir. Uzun süre logar kuyusu bakımı yapılmayan yerlerde logar kuyusunun içi pislikle dolabilmektedir. Logar kuyusunun dolması suyun geri tepmesine sebep olur ve tuvaletten su taşması yaşanır.

Logar kuyusu dolmuşsa, ekiplerimiz logar kuyusu temizliğini gerçekleştirmektedirler. Tüm işlemleri firmamız yapmaktadır.

Logar kuyusu temizliği tamamlandıktan sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile logar borularının içi en yakın tuvalete kadar kontrol edilir. Bu sayede logar kuyusundaki olası bütün sorunlar tespit edilir. Eğer logar kuyusunda tıkanıklığa sebep olan bir cisim varsa, robotla pimaş açma işlemi yapılarak sorun giderilir.

Ancak bazı durumlarda logar borusunda çökme meydana gelmektedir. Bu gibi durumların tespiti yine kameralı görüntüleme cihazı ile mümkündür. Logar borusunun çökmesi nadir yaşanan bir olaydır. Logar borusu, üstündeki toprağın basıncına dayanamaz ve çöker. Bu durum tıkanıklığa sebep olur.

Logar borusunda çökme meydana geldiğinde, robotla gider açma işlemi işe yaramaz. Bu durumda toprağın kazılarak, logar borusunun çıkarılması gerekir. Onarım ekiplerimiz, yeni logar hattı döşeme işlemlerini de gerçekleştirmektedirler.

Kurumsal firmalar aracılığı ile alacağınız tıkanıklık açma hizmeti son teknoloji ile tasarlanan modern cihazlar aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Bu cihazlar detektörlü ya da kameralı olarak tasarlanmış cihazlardır. Bütün gider borularınızda meydana gelen tıkanıklıklar için kullanılabilen modern cihazlarla işlem yapan ve alanında uzman ekipler işlemlerini oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmektedirler.

Firmamız 2004 yılından beri kırmadan tıkanıklık açma işlemlerini yapmaktadır. 20 servis aracımız ile İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farkı almadan hizmet vermekteyiz. En geç iki saat içinde adresinize gelene ekiplerimiz hemen çalışmalara başlamaktadırlar.

Ayrıca firmamız tarafından yapılan tüm onarımlar, firmamızın garantisi altındadır. Yaptığımız onarımlarda sorun çıkarsa 1 yıl boyunca ücretsiz olarak sorunları gidermekteyiz.

Soru ve görüşler (3)

Robotla Tıkanıklık Açma hakkında görüşler ve sorular
 • 6 sene önce

  Robotla tıkalı boru açmak istiyoruz çünkü bir sürü şey denedik boru açılmadı. Ustalar gelince robotu mutlaka getirir mi

  Yanıtla -
  1. Firmamızın 33 servis aracı bulunmaktadır ve her servis aracında robot cihaz, kameralı görüntüleme cihazı, akustik dinleme cihazı ve termal kamera bulunur.
   Firmamız robotla tıkanıklık açma çalışmalarında her zaman kameralı görüntüleme cihazı ve robot cihaz kullanmaktadır.

   Yanıtla -
 • 7 sene önce

  Hayirli geceler.mutfak gideri tikandi su geri basiyor. Istanbul bagcilarda evimiz.tikaniklik gider acma ucretiniz nedir?

  Yanıtla -
 • Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek