Radyatör Temizliği

Kış aylarının gelmesi ile her gün çalışacak olan kombinizin ve size kombi ile ısı iletimini sağlayacak olan peteklerinizin beklediğiniz seviyede karşılık vermesi için her yıl düzenli olarak kombi petek temizliği yaptırılması gerekmektedir. Zaman içinde şebeke sularının kireçli olması ile kireçlenmeler ve şebeke suyundan gelen toz gibi dış materyaller tesisatınız borularında daralmalara hatta tıkanıklıklara sebep olur. Kombi petek temizleme işlemi ile bu durumun önüne geçmek mümkündür.

radyator-panelleri

Radyatör Temizleme Makinesi

Üstelik düzenli yaptırıldığında ısıtma sisteminizden uzun yıllar ilk performansları almak mümkündür. Kombi petek temizliği zahmetsiz ve düşük maliyetli bir işlem olup işinin ehli kişilerce yaptırılması gerekmektedir. Eskiden olduğu gibi iş gücü gerektirmeyen teknolojik yöntemler ile kolay ve hızlıca yapılabilmektedir.

Petek Temizliğine gereken önem verilmediği takdirde, peteklerinizin tamamen kullanılmaz hale gelmesine ve hurdaya çıkmasına bile sebep olunabilir.

Zaman içinde faturalarınıza oranla ısınma problemlerinizin yoğun olduğu, kış ayları geçirmeye başlarken; diğer ısınma sistemlerinden daha zahmetsiz ve ekonomik olan kapalı devre ısıtma sistemleriniz size daha külfetli bir hal alabilir.

Radyatör Temizleme Makinesi

Kombi petek temizliği ve bakımı düzenli yaptırıldığında bu sorunlar ortadan kalkacaktır. Alanında uzman kişilerce yaptırılması tavsiye edilen kombi petek temizliği yılda bir yaptırılması gerekli olan bir işlemdir.

Radyatör kalorifer tesisatı kapalı devre çalıştığı için içeride dolaşan su zamanla pas, kireç ve tortu oluşmasına yol açar bu sebepten dolayı peteklerin içerisindeki kanallar tıkanır ve suyun dolaşımı zorlaşır. Bunun önüne geçebilmek için kombi ve petek temizleme işlemini düzenli olarak yaptırıp ısı ve yakıt enerjisini birbirine paralel yürütebilirsiniz. Bu olumsuzluklar nedeniyle zaman içinde geliştirilen yöntemler ile petek temizliği yöntemleri geliştirilmiştir. Şimdilerde teknolojinin sunduğu imkânlar ile çok kolaya indirgenmiş olan petek temizleme hizmeti yakıt tasarrufu ve beklenilen ısınma performansı çok daha iyi bir seviyeye çıkartılabilmektedir. Günümüzün yaşam şartları dahilinde daha hassas bir olgu olmaya başlayan petek temizliği; aile bütçesi ve ısınma ihtiyacının istenilen şekilde gelişmesi için çok önemlidir. Önem verilmediği takdirde beklenilen verim ile ödenen miktarların doğru orantıda gitmemesi yaşanılması kaçınılmaz bir durumdur.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek