Plastik Su Borusu Delik Tamiri

Plastik su borularında oluşan hasar sonucu su kaçağı meydana gelir. Kimi zaman geceleri artan şebeke suyunun basıncından dolayı olsa da kimi zaman duvar delinirken yanlışlıkla boruya da hasar verilebilir. Bu gibi durumlarda hasar gören boru kesilerek, ek boru ile tamirinin yapılası gerekir.

Plastik su borusunda delik oluştuysa yapmanız gereken şey daireye gelen ana su vanalarını kapatmaktır, ardından hasarın boyutuna göre yapılacak iş belirlenmelidir. Borudaki deliğin boyutu bu aşamada önemlidir, zira boruda açılan delik büyük ise hasarlı olan kısım kesilerek maşon ile ek yapılmalıdır.

Patlak Su Borusu

Patlak Su Borusu

Ancak plastik su borusundaki delik küçük ise biraz uğraşarak deliği kapatma ihtimaliniz olabilir. Bu işlemin anlayan biri tarafından yapılması şarttır. Deliğin olduğu kısım biraz eritilerek delik kapatılmaya çalışılabilir. Var ise başka bir pvc boruyu dolgu malzemesi için de kullanabilirsiniz. Bahsettiğimiz bu yöntem için boruyu eritebilecek ısıyı elde etmelisiniz, pvc borular üretim tipine göre 95 ile 135 derece arasındaki sıcaklıkta erirler.

Firmamız bu tür sorunlar için de hizmet vermektedir. Firmamızı arayarak bir servis talep edebilirsiniz. Uygun fiyatlar ile hasarlı olan borunun tamiri yapılır.

Geceleri şebeke suyundaki basıncın artması plastik su borularında delik açabilir. Bu durum daha sık karşımıza çıkmaktadır. Bu durum su kaçağı meydana getirir ve alt kata sızıntı yapmaya başlar. Eğer bu sorunla karşı karşıya kalırsanız uzman tesisatçı çağırmanızı tavsiye ederiz. Günümüz teknolojisi ile artık su kaçakları oldukça kısa bir süre içerisinde noktasal olarak tespit edilir. Böylelikle evinizde veya işyerinizde kırma dökme olmadan kaçağın yeri bulunur. Dilerseniz küçük bir alan kırılarak tamiri de yapılır. Elbette tamiri yapılan yerin en az 1 yıl garantisi verilir. Firmamız garantili su kaçağı tespiti hizmeti vermektedir.

Tüm tesisat sorunları için firmamızı arayabilir ve servis talep edebilirsiniz.

Soru ve görüşler (12)

Plastik Su Borusu Delik Tamiri hakkında görüşler ve sorular
 • 2 sene önce

  Iyıgeceler kombıye giden plastik boru su sızdırıyor kombıyı ve vanasını kapattım ne yapılabilir acaba

  Yanıtla -
  1. Boru görünür yerde ise bir tesisatçı çağırarak boru tamirini yaptırabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 5 sene önce

  Bizim bahçede sürekli bir su birikintisi var. Fark ettim ki toprağın altından su sızıyor. Site yönetimi ile konuştum bu bölgesen su boruları geçiyormuş. Biz şimdi plastik boru delik tamirini yapabilir miyiz?

  Yanıtla -
  1. Bahçede geçen plastik su boruları çapı büyük olan borulardır. Pprc boru delik tamirini yapabilmeniz zordur. Hele ki çapı büyük olan boruların çatlak tamiri daha zordur. Plastik boru çatlak tamiri için bir tesisatçı çağırmanız daha uygun olur.

   Yanıtla -
 • 5 sene önce

  Bende plastik boru kaynak makinesi var. Plastik boru çatlak tamiri yaptım dairemde ancak her defasında boruyu tamir ettiğim noktada yine su kaçırıyor. Neden olabilir?

  Yanıtla -
  1. Plastik boru çatlak tamiri deneyim ve ustalık gerektiren bir çalışmadır. Kaynak makinesi ile boruları ısıtıp birbirine tutturmak yetmiyor maalesef.
   Pprc boru delik tamirinde borular ne çok ısıtılmalıdır nede çok ısıtılmalıdır aksi halde başınıza geldiği gibi boru delik tamirinin olduğu yerden su kaçağı olur. Ayrıca borular birbirine tutturulunca dengeli yapılmalıdır yoksa plastik boru çatlak tamiri olan noktadan su kaçağı olur.

   Yanıtla -
 • Bizim iş yerinde borudan su sızıyor galiba, su ihtiyacı olunca vanayı açıyorum. İhtiyacım olmadığında vanayı kapatıyorum. Su sızdıran borular nasıl tamir edilir?

  Yanıtla -
  1. Su sızdıran boru tamiri borudan boruya farklılık gösterir. Demir su borusu delik tamiri farklıyken plastik su borusu çatlak tamiri farklı olur.
   Kendi başınıza boru delik tamiri yapmanız için plastik kaynak makinesine ihtiyacınız vardır. Kaynak makinesi olsa bile pprc boru tamiri tecrübe isteyen bir çalışmadır.

   Yanıtla -
 • 6 sene önce

  Binamizin pimaş borusu yerden 15 metre yüksekten kişin donma sonucu koptu buraya yeni pimaş boru takabilıyormusunuz

  Yanıtla -
  1. Merhabalar, 15 metre yüksekte olması sorun olmaz camlara yakınsa gerekli tedbirleri alarak camdan ulaşarak pimaş değiştirilebilir, ulaşılması zor bir alanda ise sepetli vinç ile değişimi kolayca yapılabilir…

   Yanıtla -
 • 7 sene önce

  Merhaba
  An itibari ile kombinin hemen altında sıcak su borusunda 1 cm civarında bir çaylak oluştu ve su tazyikli olarak etrafı kapladı. Hemen sağındaki vanaları kapatınca su akımı kesildi. Elektrik ve gaz akımını da kestim. Boru tamir edilebilir mi?
  Öneriniz nedir?
  Teşekkür ederim.

  Yanıtla -
  1. 7 sene önce

   Mustafa bey merhaba,
   plastik boruda kaçak tamiri çatlak kısım 10cm kesilerek yenisi ile plastik boru kaynak makinası ile yenilenmeli, Dışarıdan süreceğiniz herhangi bir yapıştırıcı ürün kısa zamanda tekrar sorun yaratacaktır

   Yanıtla -

  Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek