Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Banyomun gideri tıkandı ne yapmalıyım?” diyorasınız bu konu tam size göre. Banyo giderleri çok sık tıkanmamakla birlikte, tıkandığı zaman can sıkıcı durumlar ortaya çıkarabilir. Banyo zeminlerine fayans döşenirken banyo giderine doğru eğim verilir. Bunun sebebi, banyo zeminindeki suların gidere kendiliğinden akmasını sağlamaktır. Özellikle banyo, kişisel bakımın yapıldığı alanlar olması nedeniyle tıkanma problemi daha fazla olasılıkla bu alanlarda meydana gelir.

Banyo tıkanıklığı için uygulanan basit yöntemler tıkanıklığı açamayabilir. Tıkanan banyo giderini açmak için kanal açma makineleri kullanılır. Böylece tıkanan gider tamamen açılır.

Banyo giderini açmak için lavabo açıcı kimyasal ürüb kullanmanıza rağmen sonuç alamadıysanız firmamızı arayabilirsiniz.

Banyo Giderinin Tıkanmasının Sebepleri

Yer Süzgeci

Yer Süzgeci

 • Bina pis su gideri hattının veya logarın tıkanması
 • Traş bıçaklarının koruyucu kağıtların gidere takılması
 • Banyo giderinin bulunduğu hattın hasarlı veya çöküntüye mağruz kalması
 • Banyo yer süzgeçlerinin kapağının çıkarılıp takılmaması
 • Saç veya sakal atıkları

Tıkalı Banyo Giderini Nasıl Açarım?

Evde kendinizin deneyeceği birkaç yöntem var. Lavabo için denenen yöntemleri tıkalı banyo gideri için deneyebilirsiniz. Bunlar;

 • Kostik ile gider açma
 • Toz lavabo açıcı ile gider açma
 • Jel lavabo açıcı ile gider açma

Lavabo açıcılar nasıl kullanılır? Lavabo açma yöntemleri nelerdir? adlı yazımızda bunlara detaylıca yer verdik. Okumak için tıklayın..

Bu yöntemler herkes tarafından bilinmekte ve uygulanmaktadır. Unutulmaması gereken nokta, bu yöntemler tıkalı banyo giderine geçici olarak çözüm sunacaktır. Kimyasal ürünleri çok sık kullanmanızı şiddetle reddediyoruz. Zira kimyasal ürünler asit bazlı bileşenler içermektedir ve gider hattınızda daha ciddi sorunlara sebebiyet verir. Asit bazlı kimyasal gider açıcı ürünler eritme yoluyla tıkalı alanı açmakta, pis su giderleri de plastik olması sebebiyle eriyebilir ve ilerleyen dönemlerde alt kat komşunuzun tavanında su kaçağı olarak kendini belli edebilir.

 

Tüm Denemelere Rağmen Sonuç Alamadık! diyorsanız, bizi arayın. Uzman ekibimiz bilgisayar destekli cihazlar ile hiçbir yere zarar vermeden tıkalı olan bölgeyi açsın.

 

Soru ve görüşler (7)

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır? hakkında görüşler ve sorular
 • 7 ay önce

  Banyo gider yolu tikali ve kullanmadigimiz ilac asit kalmadi ve sonucu binanın koridor duvarindan su sizmaya basladi alt komsumuzun tuvaleti su doldu cozum nedir acaba baska bir yerde sorun olabilir mi?

  Yanıtla -
 • 12 ay önce

  Benimde balkonun tıkandı kömür parçaları yüzünden acaba lavabo açıcılar ile yarar mı

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Merhaba benim banyo gideri tıkalı muhtemelen kıldan dolayı tıkandı yalnız küvet değil duşakabin de değil yerde sonradan delik açılmış orda yikanilyor kiraciyim kendi imkanlarim ile nasıl açabilirim yada servis çagirmam gerekyormu

  Yanıtla -
 • 2 sene önce

  Merhaba
  Banyo giderimde duş alırken su çokkk çok yavaş gidiyor ve su birikintisi oluyor.3-4 kere lavoba açıcı jel kullandım anlık olarak düzeldi fakat bi işe yaramadı..Çok sinir bozucu bir durum.Sorun devam ediyor.İnce telle gider borusunu yokladım ama su birikmesi devam ediyor.İstanbul çekmeköyde oturuyorum…Servisiniz var mı…

  Teşekkürler

  Yanıtla -
  1. Merhaba Cengiz bey,

   İstanbul’un tüm ilçelerine servislerimiz mevcut. Sitemizde bulunan telefon numaralarından bize ulaşarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 2 sene önce

  banyo gideimden su çok yavaş gidiyor izmitte oturuyorum

  Yanıtla -
  1. Merhaba,

   Daha önce suyun yavaş gitmesi sorunu yok ise yüksek ihtimalle banyo gideri tıkanmaya başlamıştır. Hattın içerisi görüntülenmeden buradan net cevap vermek ne yazık ki mümkün değil. Tıkanıklık açma yöntemleri sayfamızdaki ilgili makaleyi okuyabilirsiniz.

   İzmit’e ne yazık ki servisimiz bulunmamaktadır.

   Yanıtla -

  Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek