Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Banyomun gideri tıkandı ne yapmalıyım?” diyorasınız bu konu tam size göre. Banyo giderleri çok sık tıkanmamakla birlikte, tıkandığı zaman can sıkıcı durumlar ortaya çıkarabilir. Banyo zeminlerine fayans döşenirken banyo giderine doğru eğim verilir. Bunun sebebi, banyo zeminindeki suların gidere kendiliğinden akmasını sağlamaktır. Özellikle banyo, kişisel bakımın yapıldığı alanlar olması nedeniyle tıkanma problemi daha fazla olasılıkla bu alanlarda meydana gelir.

Banyo tıkanıklığı için uygulanan basit yöntemler tıkanıklığı açamayabilir. Tıkanan banyo giderini açmak için kanal açma makineleri kullanılır. Böylece tıkanan gider tamamen açılır.

Banyo giderini açmak için lavabo açıcı kimyasal ürüb kullanmanıza rağmen sonuç alamadıysanız firmamızı arayabilirsiniz.

Banyo Giderinin Tıkanmasının Sebepleri

Yer Süzgeci

Yer Süzgeci

 • Bina pis su gideri hattının veya logarın tıkanması
 • Traş bıçaklarının koruyucu kağıtların gidere takılması
 • Banyo giderinin bulunduğu hattın hasarlı veya çöküntüye mağruz kalması
 • Banyo yer süzgeçlerinin kapağının çıkarılıp takılmaması
 • Saç veya sakal atıkları

Tıkalı Banyo Giderini Nasıl Açarım?

Evde kendinizin deneyeceği birkaç yöntem var. Lavabo için denenen yöntemleri tıkalı banyo gideri için deneyebilirsiniz. Bunlar;

 • Kostik ile gider açma
 • Toz lavabo açıcı ile gider açma
 • Jel lavabo açıcı ile gider açma

Lavabo açıcılar nasıl kullanılır? Lavabo açma yöntemleri nelerdir? adlı yazımızda bunlara detaylıca yer verdik. Okumak için tıklayın..

Bu yöntemler herkes tarafından bilinmekte ve uygulanmaktadır. Unutulmaması gereken nokta, bu yöntemler tıkalı banyo giderine geçici olarak çözüm sunacaktır. Kimyasal ürünleri çok sık kullanmanızı şiddetle reddediyoruz. Zira kimyasal ürünler asit bazlı bileşenler içermektedir ve gider hattınızda daha ciddi sorunlara sebebiyet verir. Asit bazlı kimyasal gider açıcı ürünler eritme yoluyla tıkalı alanı açmakta, pis su giderleri de plastik olması sebebiyle eriyebilir ve ilerleyen dönemlerde alt kat komşunuzun tavanında su kaçağı olarak kendini belli edebilir.

 

Tüm Denemelere Rağmen Sonuç Alamadık! diyorsanız, bizi arayın. Uzman ekibimiz bilgisayar destekli cihazlar ile hiçbir yere zarar vermeden tıkalı olan bölgeyi açsın.

 

Soru ve görüşler (19)

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır? hakkında görüşler ve sorular
 • 5 sene önce

  Bizim evde banyo gideri tıkandı. Daha doğrusu tam olarak tıkanmış sayılmaz ama su çok yavaş akıyor ve bu durum 2 gün önce başladı. Bende banyo gideri açma tekniklerinden biri olan tel kullanmak istedim. Ancak kullandığım tel kalın olduğu için banyo gideri açma işlemini yapamadım. Başka türlü banyo gideri nasıl açılır.

  Yanıtla -
  1. Banyo gideri açma tekniklerinde kullanılan telin ince tel olması gerekir. Tuvalet için kullanılan teller genelde daha kalın olduğu için banyo giderine sığmayabilir.
   Banyo gideri tıkanıklığı basit bir tıkanıklık ise tel ile açmanız mümkün ancak banyo gideri tıkanıklığının başka sebepleri de olabilir. Mesela tıkanıklığa sebep olan cisim daha derinlerde olabilir, bu durumda tel ile banyo gideri açma çalışmasını yapamazsınız. Ya da banyo giderinin borusunda eğim sorunu vardır ve yine tel ile banyo gideri tıkanıklığı açmanız mümkün olmaz.
   Tel ile banyo giderini açamazsanız, firmamız ile iletişime geçerek servis talebinde bulunabilirsiniz. Ekiplerimiz kameralı görüntüleme cihazı ile banyo gideri tıkanıklığının sebebini belirleyip tıkanıklığı açabilirler.

   Yanıtla -
 • 5 sene önce

  Banyo gideri çok sık tıkanıyordu. Banyo gideri açma teknikleri hakkında araştırma yaparken firmanızı buldum. Firmanızdan yardım istedim. Ekipleriniz çok profesyoneldi. Kamera ile banyo gideri açma çalışması yapıp banyo gider borusunun eğimsiz olduğunu tespit ettiler ve onarımını yaptılar. Kamera ile borunun içine bakacaklarını beklemiyordum şaşırdım. O gün bugündür banyo gideri tıkanmadı. Tekrardan teşekkür ederim.

  Yanıtla -
  1. Memnuniyetinizi bizimle paylaştığınız için biz teşekkür ederiz. Banyo gideri açma çalışmalarında kameralı görüntüleme cihazı kullanılması şarttır. Aksi halde tıkanıklığın kesin sebebi belirlenemez.

   Yanıtla -
 • 5 sene önce

  Banyo giderinden koku geliyordu. Bir arkadaşım banyo giderinden koku geliyorsa banyo gideri tıkanmış olabilir dedi. Banyo giderinden su gidiyor tıkanıklıkta yok. Böyle birşey mümkün mü?

  Yanıtla -
  1. Banyo gideri tıkanıklığı koku yapar. Ancak banyo giderinden koku geldiğine emin olamazsınız. Banyoda birçok gider bulunmaktadır bunların herhangi birinden koku geliyor olabilir. Hatta banyodaki havalandırma boşluğundan bile gider kokusu gelebilir.
   Ayrıca banyo giderinden suyun akması tıkanıklık olmadığı anlamına gelmez. Tıkanıklık başlangıcı olduğunda da giderden su akar. Banyo gideri açma çalışması yapılarak tıkanıklık oluşup oluşmadığı kesin olarak tespit edilebilir.

   Yanıtla -
 • Bizim banyo gideri tıkanıklığı meydana geldiği zaman duşa kabininde suyu gitmiyor. Bu normal bir durum mu?

  Yanıtla -
  1. Banyonun fayans altından geçen gider boruları birbirine bağlıdır.
   Banyo gideri ile duşa kabin gideri de birbirine bağlıdır. Banyo gideriniz sık tıkanıyorsa farklı bir sorun olabilir. Banyo gideri açma çalışması yapılarak borunun içi incelenip soruna kesin çözüm bulunabilir.

   Yanıtla -
 • 5 sene önce

  Banyo gideri nasıl açılır acaba. Benim banyo gideri çok sık tıkanıyor. Her defasında bir kova su dökerek açıyorum. Banyo gideri açma için kalıcı bir çözüm nasıl bulurum?

  Yanıtla -
  1. Banyo gideri sık tıkanıyorsa bu durum normal bir tıkanıklık durumu değildir.
   Bir kova su ile banyo gideri açmanız mümkün oluyorsa banyo gideri borusunun eğiminde sorun olduğu anlamına gelir.
   Gider borularında eğim az olduğunda atık su boru içinde bekler ve tıkanıklığa sebep olur. Kesin emin olmak için banyo gideri açma çalışmasında kameralı görüntüleme cihazı kullanılarak borunun eğimi incelenmelidir.

   Yanıtla -
 • 5 sene önce

  Tıkanan banyo gideri nasıl açılır? banyo gideri açma tekniklerinin tamamını denememe rağmen banyo gideri açma çabalarım boşa gitti.

  Yanıtla -
  1. Aslında banyo gideri açma tekniklerinin işe yaraması için, banyo gideri tıkanıklığında iki durumun olması gerekir.
   Bunlardan biri banyo gideri tıkanıklığının sebebi bir cisim olmalıdır. Herhangi bir cismin boruya girmiş olması gerekir ve tıkanıklık meydana getirmiş olması gerekir.
   İkinci durum ise bu cisim banyo giderinin ağız kısmına yakın noktada olması gerekir. Bu sayede banyo gideri açma teknikleri işe yarabilir. Dikkat ederseniz “işe yarabilir” dedim. Çünkü kesin işe yaracağı söylenemez. Banyo gideri açma çalışmalarını profesyonel firmalara yaptırırsanız, kesin olarak tıkanıklığı açtıkları gibi boruda başka sorun olup olmadığını da belirlerler.

   Yanıtla -
 • 6 sene önce

  Banyo gider yolu tikali ve kullanmadigimiz ilac asit kalmadi ve sonucu binanın koridor duvarindan su sizmaya basladi alt komsumuzun tuvaleti su doldu cozum nedir acaba baska bir yerde sorun olabilir mi?

  Yanıtla -
 • 6 sene önce

  Benimde balkonun tıkandı kömür parçaları yüzünden acaba lavabo açıcılar ile yarar mı

  Yanıtla -
 • 7 sene önce

  Merhaba benim banyo gideri tıkalı muhtemelen kıldan dolayı tıkandı yalnız küvet değil duşakabin de değil yerde sonradan delik açılmış orda yikanilyor kiraciyim kendi imkanlarim ile nasıl açabilirim yada servis çagirmam gerekyormu

  Yanıtla -
 • 7 sene önce

  Merhaba
  Banyo giderimde duş alırken su çokkk çok yavaş gidiyor ve su birikintisi oluyor.3-4 kere lavoba açıcı jel kullandım anlık olarak düzeldi fakat bi işe yaramadı..Çok sinir bozucu bir durum.Sorun devam ediyor.İnce telle gider borusunu yokladım ama su birikmesi devam ediyor.İstanbul çekmeköyde oturuyorum…Servisiniz var mı…

  Teşekkürler

  Yanıtla -
  1. Merhaba Cengiz bey,

   İstanbul’un tüm ilçelerine servislerimiz mevcut. Sitemizde bulunan telefon numaralarından bize ulaşarak servis kaydı oluşturabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 8 sene önce

  banyo gideimden su çok yavaş gidiyor izmitte oturuyorum

  Yanıtla -
  1. Merhaba,

   Daha önce suyun yavaş gitmesi sorunu yok ise yüksek ihtimalle banyo gideri tıkanmaya başlamıştır. Hattın içerisi görüntülenmeden buradan net cevap vermek ne yazık ki mümkün değil. Tıkanıklık açma yöntemleri sayfamızdaki ilgili makaleyi okuyabilirsiniz.

   İzmit’e ne yazık ki servisimiz bulunmamaktadır.

   Yanıtla -

  Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek