Tuvalet ve Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

İstanbul’un tüm ilçe ve mahallesine hizmet veren Teknotesisat’ın, tıkanıklık açma fiyatları aşağıda belirtilmiştir. 30 servis aracımız ile 1 saat içerisinde tıkanıklığa müdahale ediyoruz. Kameralı cihazlar ile tıkanıklığın sebebini bulup, ardından tıkanıklığı kırmadan dökmeden açıyoruz.

Tıkanıklık Açma Fiyatları

Kamera İle GörüntülemeMüdahale SüresiFiyatı
Tuvalet Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
Logar Tıkanıklığı Açma (Logar Temizleme)EvetMaks. 2 saatBizi arayın
Klozet Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
Lavabo Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
Pimaş Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
Banyo Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın
Kanalizasyon Tıkanıklığı AçmaEvetMaks. 2 saatBizi arayın

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Pimaş açma fiyatları, soruna ve müdahale edilecek alana göre değişiklik gösterebilir. Müşteri hizmetlerini arayarak güncel fiyatlarımızı öğrenebilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığını Açma Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

 • Dairenin bulunduğu kat
 • Tıkalı borunun ana gider hattı olması
 • Tıkalı borunun cinsi

Dairenin Bulunduğu Kat Fiyatı Nasıl Etkiler?

Eğer daire zemin katta veya bodrum kattaysa tuvalet tıkanıklığı açma fiyatı farklılık gösterir. Bunun sebebi, binanın bütün giderlerinin zemin altından rögara gitmesinden kaynaklanmaktadır.

Ana Gider Hattının Tıkanması

Ana gider hattı tıkanıklığı, bir daire için en büyük sıkıntıların meydana geldiği durumdur. Bunun nedeni ise ortalığın batmasıdır. Sadece dairenin kendi kullanımı ile sınırlı kalmaz aynı zamanda üst katlardaki tuvalet veya lavabo kullanımı sırasında, binanın en alt katında bulunan dairelerden geri taşma yapar. Durum böyle olunca, tuvaletin veya klozetin taşacağı zaman belli olmaz.

Tıkalı Borunun Cinsi

Bu durum; ana hat tıkanıklıklarında, bina altından geçen borunun künk(büz) boru olmasına bağlıdır. Künk boru; eskiden kille daha sonraları çimento ile yapılan borulardır. Bu borular belli bir dönemden sonra özelliğini yitirip çökmektedirler. Çöktüklerinde ise toprak altında oldukları için boru içine toprak girer ve tıkanıklığa neden olur. Bu durumda logar açma işlemini gerçekleştirmeden önce, tıkanıklığı tespit etmekte kullanılan kameralı görüntüleme cihazı ile büz borunun içi kontrol edilir. Eğer çökme sonucu tıkanıklık meydana gelmişse, dedektörle logar tespit cihazı ile çökmenin olduğu nokta tespit edilir. Toprak kazılarak boruya ulaşılır ve künk boru değiştirilir ve logar açma işlemi gerçekleştirilir. Bu yapılanlar logar açma fiyatlarını etkileyen unsurlardır.

Eski zamanlarda PVC pimaş borulardan önce, pik boru kullanılırdı. Pik borular demirden yapılan borulardır. Pik borular belli bir zamandan sonra kırılganlık özelliği gösterirler. Kırılgan olmalarından dolayı, pik boru tıkanıklıkları açmak hassas bir iştir. Pik boru tıkanıklığını açan personel eğitimli ve deneyimli olmalıdır. Aksi durumda pik borunun tıkanıklığı açılırken kırılması söz konusudur. Kırılan pik borunun tamiri uğraştırıcı bir işlem gerektirir. Bu nedenlerden dolayı pimaş borular, pik borulara göre daha kullanışlı, hafif ve tamiri kolaydır.

Klozet Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Klozet tıkanıklığı açma fiyatları ile tuvalet tıkanıklığı açma fiyatları aynıdır. Klozet tıkanıklığı açmak için klozet taşı yerinden sökülmek zorundadır. Tuvalet tıkanıklığı gibi kanal açma makinesi direk klozet deliğinden gönderilemez. Bunun nedeni ise, klozet deliğinin bulunduğu yerde “S” şeklinde pimaş borusu bulunur. Bu borudan makineyi geçirmek zor olur. Ancak klozetin sökülüyor olması klozet tıkanıklığı açma fiyatlarını etkilemez.

Klozet tıkanıklığı olsun, tuvalet tıkanıklığı olsun tıkanıklık açıldıktan sonra kameralı boru görüntüleme cihazı ile boru içi tekrar kontrol edilir. Bunun nedeni, tıkanıklığın tamamen açılıp açılmadığını kontrol etmektir. Kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol etme işlemi ücrete dâhildir. Yani bunun için fazladan ücret talep edilmez.

Logar Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Logar tıkanıklığı açma işlemi yapılmadan önce logar yerinin bilinmesi şarttır. Ancak çoğu zamanlarda bina sakinleri, bina logarın yerini bilmezler. Bu durumda dedektörle logar tespiti yapılması gerekir. Dedektörle logar tespit işlemi ayrı bir iştir ve logar tıkanıklığı açma fiyatlarına dâhil değildir. Logar tıkanıklığı açma fiyatları, duruma göre farklılık gösterir. Detaylı bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Tıkanıklık açma fiyatları dışında, tadilat gerektiren durumlar söz konusu olabilir. Pimaş borusu kırılmış olabilir, çökmüş olabilir, içinde taş veya moloz olabilir. Bu gibi durumlarda, borunun değişmesi gerekir. Bu gibi tadilat işlemi gerektiren durumlarda, tıkanıklık açmak için gelen personel size bilgi verir. Verilen bilgiden sonra onarım için fiyat bilgisi verilir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları

Mutfak lavabosunun tıkanma nedeni, banyo lavabosu tıkanıklığına göre daha farklıdır. Mutfak lavabolarındaki tıkanma nedenleri arasında, en sık karşılaştığımız durum pimaş içinin yağlanmasıdır. Mutfak lavabo giderinin yağlanması kullanıcı hatalarından kaynaklanır. Yağlı bulaşıklar yıkanırken, yağlı olup olmadığına dikkat edilmeden yıkanırlar. Bulaşıklardaki yağlar lavabo giderinde birikir. Bu birikme sonucunda, zamanla lavaboların tıkanmasına neden olur. Yemeklerden sonra atık yağları lavaboya dökmek çok yanlış bir harekettir. Atık yağlar ayrı bir kapta toplanarak, atık yağ toplama merkezlerine verilmelidir. Ayrıca bulaşıklar yıkanırken yemek atıkları da lavabo giderinde tıkanıklığa neden olur.

Mutfak lavabo tıkanıklığının nedeni yağlanma ise; tıkanıklık açma makinesi ile tıkanıklık açılırsa dahi kısa sürede tekrar tıkanması büyük ihtimaldir. Bu durumda mutfak lavabosunun giderinin yıkanması gerektiği bilgisi verilir. Pimaş yıkama ücreti yağlanmanın mesafesine göre farklılık gösterir. Pimaş yıkama ücreti ekstra bir işçilik gerektirir ve pimaş yıkama makinesi farklıdır. Bu yüzden lavabo tıkanıklığı açma fiyatına dâhil değildir.

Bugün internet üzerinden birçok sitede çok düşük tıkanıklık açma fiyatları verilmektedir. Bilinmesi gereken, bu fiyatların aldatıcı olduğudur. Bu kadar düşük fiyat vermelerinin nedeni, sayfalarına ziyaretçi çekmektir. Ayrıca tıkanıklığı açmaya geldiklerinde, boru içini kamera ile kontrol etmezler. Kontrol edilmeyen boruların sorunlarının giderilip giderilmediği belli olmaz. Tıkanıklık açmak için bir firmayı tercih ettiğinizde, mutlaka referanslarına bakınız. Firmayı çok iyi araştırınız. Bu araştırmaları yaptığınızda tekrar tekrar tıkanıklık açtırmak için firma aramazsınız.

Soru ve görüşler (10)

Tuvalet ve Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatları hakkında görüşler ve sorular
 • 3 sene önce

  Merhaba, bulaşık makinası çalışırken pis suyu mutfak lavabosuna basıyor ve sonra çok yavaş lavabo boşalıyor. Makine çalışmadığı zamanda Lavabo musluğunu açınca lavabo kem doluyor ve çok çok ağır boşalıyor. Sorun nedir fiyat ne kadar olur ? Ev Esenkent/Esenyurt

  Yanıtla -
  1. Atık su gideri yağlanmadan dolayı gider borusunu daraltmış ve suyun akışını yavaşlatıyor. Firmamızı arayarak tıkanıklık açma işlemi için servis oluşturabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Klozet tıkanıklığında pislik geri taşıyomu yoksa kirlenmeden mi acılıyo

  Yanıtla -
  1. Robot cihazlarla tıkanıklık açıldıktan sonra tüm pis su gider borusundan rögara gitmektedir. Evinizin batması söz konusu değildir.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Bir haftadır klozetin ön tarafından su sızıntısı oluyor iki gün kuru olan yer bir anda ıslanıyor
  İki tane usta geldi bütün kabloları degişti ama su akmaya devam ediyor cözümünü bulamadık nedeni nedir ?
  İşinizde gercekten başarılıysanız sonucu paraya baglamayacaksınız buyrun sizde bakın !

  Yanıtla -
  1. Pis su giderlerinde tıkanıklık söz konusu ise; robot cihazlarla tıkanıklığa firmamız müdahele edebilir. Fakat, tıkanıklık değil de, klozetin montajında veya bununla ilgili bir problem ise firmamız bu konuda destek vermiyor malesef.

   Yanıtla -
 • 3 sene önce

  Bahçekatında oturuyorum mutfak gideri geri tepiyor çamaşır ve bulaşık makinası var sekiz ay önce taşındım tesisat değişti herhangi bi sorun yoktu nasıl bı çözüm ve fiyat söyler misiniz nekadar sürede tahminen olur

  Yanıtla -
  1. Tıkanıklık yeni olduysa ve sadece lavabo tıkanıklığı mevcutsa 150 TL ücreti oluyor. Bu ücrete tıkanıklığı açma ve kamera ile görüntüleme daihildir.

   İşlem yaklaşık 30-45 dk arası sürmektedir.

   Yanıtla -
  2. 2 sene önce

   Mutfak dan akan su banyo kuvetinden cikmaya basladi ve gitmiyor dökaç ve cesitli kimyasalkar kullandim etkili olmadi neden kaynakli olabilir birde siz geldiginizde ucret nedir

   Yanıtla -
   1. Atık su borusundaki tıkanıklıktan dolayı bu durumu yaşıyorsunuz. Firmamız, kameralı robot cihazlarla tıkanıklığı açmaktadır. Fiyat bilgisi için lütfen firmamızı arayınız.

    Yanıtla -

  Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek