Havuz Tesisat Malzemeleri

Birçok projede yer alan ve yer alması gereken havuzlar. Bu süs havuzu, değişik ebatlarda yüzme havuzu, çocuk havuzu, olimpik havuzlar vs. olabilir. Hepsinin ortak tarafı ise ergonomik ve kullanıma uyumlu olmasıdır. Havuzların yapım, bakım ve onarım aşamasında gerekli malzemelerin kalitesi ve doğru kullanımı hem havuzun daha temiz hem de daha uzun süre güvenle kullanılmasını sağlayacaktır. Tesisat çözümleri kurulum ve havuz malzemelerini tanıyalım dedik.

havuz-tesisat-urunleri

Havuzların mekanik tesisatı, elektrik tesisatı ile bakım ve onarımı için gerekli ekipman ve malzemelere ihtiyaç vardır. Tesisat çözümleriyle rahat kullanımlı havuzlarınız için gerekli malzemeleri edinebilirsiniz. Havuzun içinde kullanılan pompa lineer ve beton havuzlar için uygun ve uyumlu. Pompa sepeti kıl tutucu süzgeç niteliğinde olup pompanın yabancı maddelerin sebebiyet verdiği tıkanmalarda korunması için gereklidir. Hortumlar ise PVC hortumlar ve jakuzi bağlantılı hortumlardır. Havuz yapımında kullanılacağı gibi vakumlu olanları havuz temizliğinde de kullanılır. Filtreler değişik ölçü ve ebatlarda plastik ya da polyester filtrelerdir. Kum filtreleri, bez filtreler, kartuş filtreler silis ve kuvars kuma uygundur. Farklı havuz planları için uygunlukları açısından avantaj sağlarlar. Vanalar su akışını kontrol edebilmek için önemlidir. Çeşitli ölçülerde, küresel vana, kelebek vana, yapıştırma ve dişli vana bulmanız mümkündür.

yuzme-havuzu-tesisati

PVC borular temiz su boruları ve tesisat boruları olarak kullanılmaktadır.  Boruların istenilen nitelikte su taşımasına yardımcı olarak bağlantı yerlerinde kullanılmak üzere contalar. Temizleme işlemi için havuz malzemelerine de göz atabilirsiniz. Vakumlu temizlik hortumları ilk sırada yer alır. Fırçalar plastik havuz fırçası, paslanmaz havuz fırçası ya da kendinden klipsli havuz fırçalarıdır. Süpürgeler tüm havuzlara uygun kendinden alışım alüminyum özelliğindedir. Alüminyum kendinden alışım saplar ve havuz temizleme kepçeleridir.  Diğer ekipmanlar ise; havuz merdivenleri havuzun şekil ve özelliklerine uygun. Köşe parçaları havuz kanalı ızgaraları, havuz kaplamalarıdır. Bunların yanında aydınlatma lambaları mevcuttur ve bunların kullanımları elektrik panoları ile kontrol edilir. Tüm havuz malzemelerini, tesisat çözümleri ile edinerek kullanışlı olmasının yanında şık olan havuzlar edinebilirsiniz. Havuz bakım ve onarımlarını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Soru ve görüşler (1)

Havuz Tesisat Malzemeleri hakkında görüşler ve sorular
  • 7 sene önce

    Merabalar,
    Bana 4*6 havuz, alt 1,5 metra havuz icin gerak olan malzamalara fiyat teklifi verarmisiniz? Bizin olke Ozbekistan, cementro islarin kandimiz yapacagiz, kalan malzamalarin ithalat yapacagim

    Yanıtla -
  • Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek