İstanbul Su Tesisatçısı

İstanbul su tesisatçısı olarak hizmet veren Teknotesisat, tesisat ile ilgili bütün sorunları gidermektedir. Firmamız tesisat sorunlarını elektronik cihazlarla gidererek, hem bütçenize katkıda bulunur hem de evinizin inşaat alanına dönmesini engellemektedir. 20 servis araçlık geniş mobil ağına sahip Teknotesisat, İstanbul’un tüm ilçelerine ekstra ücret talep etmeden hizmet vermektedir.

Su Tesisatçısı

Günümüzde olaylar nasıl hızlı bir şekilde değişiyorsa, tesisat sektörü de aynı şekilde değişmektedir. Günümüzde tesisat sorunlarını çözmek için kurumsal firmalar bulunmaktadır. Bu kurumsal firmalar; su kaçağı tespiti, tıkanıklık açma, kameralı görüntüleme ve petek temizliği gibi tesisat sorunlarını elektronik cihazlarla çözmektedirler. Su tesisatçısı görevi üstlenen kurumsal firmalar; musluk montajı veya tamiri, inşaat halindeki yapılarda su ve pimaş tesisatı döşeme gibi işlemleri yapmamaktadırlar.

Su tesisatında ve pis su tesisatında meydana gelen sorunları elektronik cihazlarla çözen firmamız, sorunları çözerken evinize veya iş yerinize zarar vermemektedir.

Su tesisat işlerini üstlenen firmamızın verdiği hizmetler:

Su Kaçağı Tespiti

İstanbul su tesisatı ustalarının çoğu su kaçağı tespiti gibi işlemleri yapmamaktadırlar. Su kaçağı tespiti için kullanılan cihazlar, hem deneyim gerektirir hem de maliyeti yüksek cihazlardır. Mahallenizde su tesisatçısı olan ustalarda bu gibi cihazlar bulunmamaktadır. Firmamız su tesisat kaçaklarını yüksek hassasiyete sahip cihazlarla tespit etmektedir.

Su tesisatı uzmanı olan ekiplerimiz, adresinize geldiklerinde öncelikle su tesisat kaçağının olduğu hattı tespit etmeye çalışırlar. Su tesisatı kaçağı olan hat, temiz su tesisatında olabileceği gibi, kalorifer tesisatında veya sıcak su hattında da olabilmektedir.

Su tesisat kaçağının hangi tesisat hattında olduğunu tespit etmek için, akustik dinleme cihazı kullanılır. Akustik dinleme cihazı sayesinde, dinleme yöntemi ile su kaçağının olduğu yer tespit edilir. Bazen su tesisatındaki kaçak çok ufak boyutlu olabilmektedir. Bu gibi durumlarda su kaçağı, akustik dinleme cihazı ile duyulmayabilir. Böyle bir durumla karşılaşılırsa, ekiplerimiz tesisattaki suyun basıncını yükseltirler. İhtiyaca göre 10 bara kadar basınç yükseltilebilir. Tesisattaki suyun basıncı arttığı için su kaçağının da şiddeti artar ve akustik dinleme cihazı ile duyulması sağlanır.

Su kaçağı temiz su tesisatında veya sıcak su tesisatında değilse, kalorifer borularında olabilir. Bu durumda firmamız akustik dinleme cihazı kullanmak yerine termal kamera kullanmaktadır. Çünkü akustik dinleme cihazının sağlıklı sonuç verebilmesi için, su kaçağının belli bir şiddeti olmalıdır. Aksi durumda akustik dinleme cihazı etkisiz kalabilmektedir.

Kalorifer borularındaki su kaçaklarının şiddeti düşük olduğu için akustik dinleme cihazı kullanılmaz. Termal kamera ile kalorifer borularından sıcak su geçtiği için kalorifer boruları rahatlıkla görülmektedir. Termal kamera bu özelliği nedeniyle kalorifer borularındaki su kaçaklarının tespitinde akustik dinleme cihazına göre daha verimlidir.

Temiz su tesisatı ve kalorifer tesisatı dışında gider borularında da su kaçağı sorunu olabilmektedir. Bu sorun; pimaş borusunun kırık olmasından, boruların ek yerlerinde olan contaların sıyrılmasından olabilmektedir. Firmamız böyle bir su tesisat sorunu ile karşılaştığında kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır. Kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içi detaylı olarak incelenir ve su kaçağının nedeni tespit edilip onarımı yapılır.

Bu gibi işlemleri mahallenizdeki su tesisatçısı yapamamaktadır. Yapmak isteyen su tesisatçısı elbette vardır ancak eski yöntemlerle yapmaktadırlar. Su kaçağını tespit etmek için eski yöntemlerin kullanılması demek, evinizin inşaat alanı haline gelmesi demektir.

Robotla Tıkanıklık Açma

Su tesisat sorunları sadece su kaçaklarından ibaret değildir. Evinizde veya iş yerinizde su kaçağı olabileceği gibi tıkanıklık olayı da yaşanabilmektedir. Tıkanıklık olayı herhangi bir gider borusunda olabilir. Lavabo gideri, banyo gideri, tuvalet giderinde olabileceği gibi binanın ana gider borusunda bile tıkanıklık sorunu görülebilmektedir.

Firmamız, su tesisat sorunlarından biri olan tıkanıklık olayını robot cihazlar ile gidermektedir.

Firmamızın 20 servis aracı bulunmaktadır. 20 servis aracının tamamında robot cihaz bulunmaktadır. Adresinize gelen su tesisatçısı ekiplerimiz, tıkanıklığın olduğu gider hattını kameralı görüntüleme cihazı ile incelerler. 20 servis aracında robot cihaz olduğu gibi kameralı görüntüleme cihazı da bulunmaktadır.

Kameralı görüntüleme işlemi ile tıkanıklığa sebep olan cisim tespit edilir. Robot cihazın ucuna, tıkanıklığa sebep olan cisme göre aparat takılır. Robot cihazla tıkanıklık açılır.

Robot cihaz ile tıkanıklık açıldıktan sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile gider tesisatı tekrar kontrol edilir. Bu sayede, atık su tesisatının içinin iyice temizlenip temizlenmediği anlaşılır. Ayrıca kameralı görüntüleme cihazının görüntüleri, müşterilerin isteğine bağlı olarak video veya fotoğraf formatında müşteriye sunulur.

Su tesisatı sorunlarını giderdiğini iddia eden birçok internet sitesi bulunmaktadır. Ancak kameralı görüntüleme cihazı kullanan sadece birkaç firma bulunur. Çünkü kameralı görüntüleme cihazının maliyeti yüksektir ve her firma bu cihazı karşılayamamaktadır.

Kameralı Su Tesisatçısı

Kameralı görüntüleme cihazı tesisat sorunlarını çözüme kavuşturmada olmazsa olmaz cihazlardan biridir. Su tesisatı sorunları içinde özellikle pis su borularındaki sorunların tamamında kameralı görüntüleme cihazı kullanılmaktadır.

Tıkanıklık açma ve pimaş borularındaki su kaçaklarında kullanılan kameralı görüntüleme cihazı, aynı zamanda pimaş borusundaki usta hatalarından kaynaklanan sorunların tespitinde de kullanılmaktadır. Özellikle eğimi az olan pimaş borularında tıkanıklık olayı sık yaşanır. Bu sorunun çözümü için çağırdığınız su tesisatçısında kameralı görüntüleme cihazı yoksa tıkanıklık sorununu kesin olarak çözüme kavuşturamaz.

Kameralı görüntüleme cihazı ile pis su tesisatındaki yağlanma olayları da tespit edilir. Yağlanmadan kaynaklana pimaş tıkanıklıkları, robot cihazlarla kesin olarak çözülemez. Bu gibi durumlarda mutlaka pimaş yıkama işlemi yapılmalıdır.

Kameralı su tesisatçısı olan firmamız, aynı zaman pimaş yıkama makineleri ile pimaş yıkama işlemlerini de gerçekleştirmektedir. Ekiplerimiz, pimaş yıkama işlemini bitirdikten sonra kameralı görüntüleme cihazı ile tekrar tekrar kontrol yapmaktadırlar. Böylece pimaş borusunun yağdan tamamen temizlenip temizlenmediğini tespit etmiş olurlar.

Petek Temizliği

Su tesisatı sorunlarının çözümü için hizmet veren firmamız aynı zamanda kalorifer tesisatındaki sorunların giderilmesi konusunda da hizmet vermektedir.

Kalorifer tesisatındaki su kaçaklarının tespiti için termal kamera kullandığımızı belirtmiştik. Aynı zamanda kalorifer borularındaki tıkanıklıkların açılmasında ve petek içindeki tortuların temizlenmesi konusunda da hizmet vermekteyiz.

Firmamız 14 yıllık tecrübesi ile müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. Su tesisatçısı olarak hizmet veren firmamız, İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farkı almadan en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

İSO9001 belgesine sahip tek tesisat firması olarak,  her türlü su tesisat sorunlarını gidermekteyiz. En yakın tesisatçı olarak bir telefon kadar sizlere yakınız.

Soru ve görüşler (1)

İstanbul Su Tesisatçısı hakkında görüşler ve sorular
  • 8 sene önce

    mutfak tavanında su damlacıkları oluşuyor çok hızlı akmasa da tavandan su akıyor. üst katımda oturan komşuma 2 gün önce söyledim halen bi tesisatçı getirmedi. su tesisatçıları bu işi makinesiz yapamıyor sanırım.
    sancaktepe de oturuyorum istanbul içi servisleriniz var sanırım, akşam saatlerine tesisat servisinizi çağırsak gelir mi? telefon numaram : kaldırıldı

    Yanıtla -
  • Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek