Su Kaçağı Tespit Fiyatları

Su kaçağı olayı çok sık rastlanılan tesisat sorunlarındandır. Bu sorunun nereden kaynaklandığını bulmak eski yöntemlerle çok uğraştırıcı bir durumdu. Duvardan veya tavandan su aktığı görülürdü ama tam noktasını tespit etmek için, ortam adeta inşaat alanına çevrilirdi. Günümüzde su kaçağını tespit etmek için; tadilat, kırma veya dökme yapılmamaktadır. Yapılan tek şey, özel cihazlarla su kaçağının yerini bulmak ve o bölgeyi açarak tamirini yapmaktır.

Su Kaçağı Tespiti için Sıkça Sorulan Sorular

 • Su kaçağı tespit fiyatları ne kadardır?
 • Su kaçağı tespit fiyatları neye göre değişir?
 • Su kaçak tespiti yaparken kırma dökme olur mu?
 • Su kaçağı tespit fiyatlarına oranımda dâhil midir?
 • Su kaçak tespitinden sonra onarım yaptırdım garanti veriyor musunuz?
 • Uzak bir ilçede oturuyorum, su kaçağı tespit fiyatı artar mı?
 • Su kaçağı tespit cihazı olarak ne kullanıyorsunuz?

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları Ne Kadardır?

Su kaçağı bulma fiyatı için firmamızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Gelen personel tüm dairenin tesisat sistemini kontrol eder. Bu kontroller; temiz su tesisatı, gider tesisatı ve kalorifer tesisatıdır. Tüm bu kontroller fiyatın içine dâhildir.

Su Kaçağı Tespit Fiyatı Neye Göre Değişir?

 • Tespit yapılacak alanın büyüklüğü (Dış mekan ile iç mekan arasında farklılık gösterir)
 • Kontrol edilecek mekanın sayısı (Örneğin, aynı apartmanda 2 farklı daireye bakılması)
 • Su kaçağı tespiti için, standart işlemlerin dışında farklı cihaz ve tekniklerin kullanımı

Su Kaçağı Tespiti Yaparken Kırma Dökme Olur mu?

Su kaçağının türüne göre durum değişiklik gösterir. Su kaçağı bulma aşamasında hiçbir yere zarar verilmez. Tamamen kaçak su tespiti cihazlarından yardım alınarak tespit işlemi gerçekleştirilir. Tespit edilen kaçak, temiz su tesisatında ise noktasal olarak yeri bulunur ve bilgisi müşteriye verilir. Müşteri kaçağın olduğu yeri görmek isterse o bölge onarım yapılabilecek bir şekilde kırılarak açılır.

Kaçak su tespiti yapıldıktan sonra doğal olarak tamir edilmesi gerekir. Tamir işleminde kaçağın olduğu yer kırılarak açılır. Tamir işlemi bittikten sonra tekrar kapatılıp onarımı yapılır. Tamir işlemi mümkün olabilecek minimum tadilatla yapılır.

Su Kaçağı Tespit Fiyatlarına Onarım da Dahil midir?

Su kaçağı tespit fiyatlarına onarım dahil değildir. Sadece tespit için gelen ekipler cihazlarla tespiti yaparlar. Eğer sorunun giderilmesi ufak bir işlem gerektiriyorsa, ekipler fiyat bilgisi verip orada onarımı gerçekleştirirler. Ancak büyük bir tadilat gerekiyorsa, fiyat bilgisi verildikten sonra onarım ekibi o adrese yönlendirilir. 

Su Kaçağı Tespitinden Sonra Onarım Yaptırdım, Garanti Veriyor musunuz?

Su kaçağı tespitini yaptıktan sonra tadilat ve onarım işini firmamıza yaptırdıysanız garanti veriyoruz. Firmamızın yaptığı onarımdan dolayı bir sorun çıkarsa, tekrardan gelip sorunu çözüyoruz ve ücret talep etmiyoruz. Ancak yapılan onarımdan sonra kullanıcı hatası nedeniyle meydana gelen sorunlarda, yeniden fiyatlandırma yapıyoruz.

Uzak İlçede Oturuyorum, Su Kaçağı Tespit Fiyatı Artar mı?

İstanbul’un neresinde olursanız olun, su kaçağı tespit fiyatı uzaklık mesafesine göre değişiklik göstermez. Mobil servislerimiz sayesinde İstanbul’un dört bir yanında bulunan ekiplerimiz, adresinize en geç 1-2 saat içinde ulaşırlar. Mobil servislerimiz nedeniyle, adresinizin bulunduğu uzaklık fiyatlara yansımaz. Ayrıca İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasında şubelerimiz mevcuttur. 15 servis aracımız ile tüm ilçelere fiyat farksız hizmet verilmektedir.

Su Kaçağı Tespit Cihazı Olarak Ne Kullanıyorsunuz?

Su kaçağı tespitinde kullandığımız cihazlar, Avrupa’dan ithal edilmiştir. Avrupa standartlarında işlem yapmaktayız. Su kaçağı türleri farklı olduğu için, su kaçağının türüne göre farklı cihazlar ile tespit işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Akustik Dinleme Cihazı

Akustik dinleme cihazının görevi; duvar içinde veya zeminin altında bulunan su kaçağının sesini duymaktır. Su bir yerden akıyorsa mutlaka sesi olur. Daire içindeki su kaçaklarında, suyun sesi yine vardır. Ancak akan su çok az olduğunda bu suyun sesini duyamayız. Akustik dinleme cihazı sayesinde, akustik dinleme cihazının aparatı su sesinin şiddetini arttırarak kulaklığa aktarır. Böylelikle duyulamayan suyun sesi duyulacak frekansa gelir. Bu cihaz sayesinde tahmini olarak değil, kesin bilgi ile kaçağın yeri tespit edilir.

Kameralı Görüntüleme Cihazı

Kameralı görüntüleme cihazını, pimaş borularındaki su kaçaklarının olduğu durumlarda kullanırız. Bazı nedenlerden dolayı pimaş boruları çatlayabilir veya kırılabilir. Sık kullanılan lavabo açıcılar nedeni ile pimaş ek yerlerinde contalar suyu tutma özelliklerini kaybedebilir. Pimaş boruları döşenirken, usta hatalarından dolayı borular ek yerlerinden tam olarak bağlanmayabilir. Bu durumlarda pimaş borularında su kaçakları meydana gelir.

Kameralı görüntüleme cihazı ile boru içini rahatlıkla görebiliriz. Kameranın bulunduğu yerde, led aydınlatmalar sayesinde borunun içini bütün detaylarıyla görünür. Su kaçağının neden kaynaklandığı ortaya çıkar. Ayrıca boru içinin görüntüleri video veya resim formatında kayıt altına alınması da mümkündür.

Termal Kamera

Su kaçakları her zaman, içme suyu tesisatından veya pimaştan kaynaklanmaz. Bazen sıcak su borularından veya kalorifer tesisatından da kaynaklanabilir. Bu gibi kaçaklarda termal kamera devreye girer. Tesisat termal kamera ile izlenir. Su kaçağının olduğu yer net bir şekilde görünebilir.

Termal kameranın çalışma prensibi; sıcak olan nesneleri kırmızı renk tonunda göstermesidir. Su kaçağı sıcak sudan kaynaklanırsa, termal kamera bunu açık olarak gösterebilir.

Nem Ölçer

Nem ölçer cihazı, yardımcı cihaz olarak kullanılır. Ortamdaki nemi ölçmeye yarayan bir cihazdır. İhtiyaç duyuldukça kullanılan yardımcı bir cihazdır.

Soru ve görüşler (4)

Su Kaçağı Tespit Fiyatları hakkında görüşler ve sorular
 • 1 sene önce

  Kalorifer borusu Su kacagi var ne kadar olur acaba iyi aksamlar

  Yanıtla -
  1. Su kaçağının meydana geldiği boru görünmüyor ise öncelikli olarak kalorifer tesisatında su kaçağı tespiti yapılmalı tesisat boru tipinize veya sisteminize göre (merkezi sistem, yerden ısıtma, kat kaloriferi) cihazlar kullanılarak su kaçağı tespiti yapılmalı kaçak yeri bulunduktan sonra borudaki hasara göre ilaçlı yada lokal kırımlı su kaçağı onarımı yapılır. Fiyatlandırma da kullanılacak cihazlar ve yapılacak tadilat işlemine ve meskenin büyüklüğüne göre değişmektedir.

   Yanıtla -
 • 6 sene önce

  Üsküdar da oturmaktayim dairede su kaçağı var bunun tespiti arkasından tamiri yapılması gerekiyor su bağlantısı WC ile mutfakta var yan yanalar su alt dairenin tavanına vurmuş durumda ne kadara tespit edilir ve tamir yapılır .WC ve mutfak 2,5metrekare

  Yanıtla -
 • 7 sene önce

  Iyi gunler, evimizin insaati yeni tamamlandi, ancak aniden banyolarimiza komsu duvarda ve karsi duvarda(antre duvarlari oluyor) duvar etekletinde islaklik fark ettik. Parkeler sokuldu parke altlari da islakmis. Insaat firmasi kacak bulamiyoruz duvarlar da kurumaya basladi diyor. Tekrarlama ihtimaline karsi tedirginiz. Barometrr kontroluyle basinc dusmedigini soyluyorlar ne onerirsiniz?

  Yanıtla -
 • Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek