Kırmadan Lavabo Açan Firmalar

Kırmadan lavabo açan firmalar, lavabo tıkanıklığını en kısa sürede ve profesyonel olarak açmayı amaçlarlar. Bunun için özel cihazlar kullanmaktadırlar. Kullanılan cihazlarla hem kısa sürede kırmadan lavabo açma çalışmasını gerçekleştirmiş olurlar hemde çok düşük maliyetlerle çalışmayı tamamlarlar.

Lavabo Tıkanmasının Nedenleri

 • Lavabolar kullanım amaçlarına göre farklı şekillerde tıkanır. Mesela mutfak lavabosu; yemek atıkları ve yağ yüzünden tıkanırken, banyo lavabosu; sabun atıkları ve kıllar yüzünden tıkanmaktadır. Bu tıkanıklıklar tamamen kullanıcıların hatalı kullanımından kaynaklanmaktadır.
 • Lavaboların tıkanmasının bir diğer sebebi de yağdır. Yağ, lavabo borularından akarak ana gider borusuna ulaşamaz. Lavabo borusu içinde sertleşerek pimaş borusunun çapını daraltır ve tıkanıklığın sık yaşanmasına sebep olur.
 • Gider boruları en az %3 eğimli olmalıdır. Bu eğim sayesinde gider borusundan akan su, atıkları lağım kuyusuna taşır. Gider borusunda eğim az olursa boru içindeki su, sağlıklı akamaz ve atıklarla beraber tıkanıklığa sebep olur. Bu durum ustaların pimaş borularını döşerken eğime dikkat etmemelerinden kaynaklanır.
 • Lavabo açıcı kimyasalların birçok zararı bulunur. Lavabo açıcı kimyasalların cilde temasında meydana gelecek zararlarının yanı sıra pimaş borularına da zarar vermektedir. Lavabo açıcı kimyasalların pimaş borularına verdiği zararlardan biri, pimaş borularının büzüşmesine sebep olmasıdır. Pimaş borularını büzüştürdüğünde, borunun içi girintili çıkıntılı olur. Bu durum suyun geçişini zorlaştırır ve sık sık lavabo tıkanıklığı meydana getirir. Lavabo açıcı kimyasalların pimaş borusuna verdiği bir diğer zarar ise, aşırı kullanılması sonucu pimaş borusunu eritmesi ve pimaş borusunda su kaçağına sebep olmasıdır.

Görüntülü Lavabo Açan Firma

Lavabo tıkanıklığı meydana geldiğinde çoğumuz kendi çabalarımızla açmaya çalışırız. Bu yöntemin daha pratik ve ekonomik olduğunu düşünürüz. İlk başlarda pratik görünebilir ancak kalıcı çözüm sağlamadığı fark edildiğinde lavabo açan firma arayışına gireriz.

Lavabo açan firmalar, lavabo tıkanmasını profesyonel olarak çözerler. Eski zamanlarda kullanılan deneme yanılma yöntemi çok gerilerde kalmıştır. Bugün elektronik cihazlar ile kırmadan lavabo açan firmalar bulunmaktadır.

Firmamız görüntülü lavabo açma işlemini uygularken, en az hasarla lavabo tıkanıklığını açmaktadır.

Servis kaydı oluşturduğunuz zaman, ekiplerimiz en geç 2 saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlarlar. Öncelikle, tıkanıklığın olduğu pimaş borusunu kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol ederler. Bu sayede tıkanıklığın sebebi tespit edilmiş olur ve ona göre işlem yapılır.

Tıkanıklık bir cisimden dolayı meydana gelmişse, robot cihaz ile tıkanıklığa müdahale edilir. Robot cihazın yayı, lavabo borusundan içeri gönderilir. Ondan önce kameralı görüntüleme cihazı ile tespit edilen yabancı cisme göre robot cihaza uygun aparat takılır. Robot cihazla lavabo tıkanıklığı açılırken, evinizde veya iş yerinizde hiçbir hasar meydana gelmez.

Robotla lavabo açma işlemi tamamlandıktan sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusuna tekrar bakılır. Kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusuna ilk bakıldığında, tıkanıklık nedeniyle lavabo borusunun içi detaylı olarak incelenemez. Sadece tıkanıklığın sebep olduğu yabancı cisim tespit edilir. Tıkanıklık açıldıktan sonra ikinci kez kameralı görüntüleme cihazı ile yapılan kontrolde lavabo borusunun içi detaylı olarak incelenebilmektedir.

Görüntülü lavabo açma işleminde çoğu zaman lavabo borusunda farklı sorunlar tespit edilmektedir. Bu sorunlar; lavabo borusunun eğimsiz olması, lavabo borusunun delinmesi, lavabo borusunun ek yerlerinde conta sıyırması veya lavabo borusunun yağlanması gibi…

Yağlanmış Lavabo Borusu Nasıl Açılır?

Yağlanan lavabo borusu genellikle mutfak lavabolarında görülür. Bunun nedeni, tabak diplerindeki yağların lavaboya dökülmesinden kaynaklanır. Yağlanan lavabo borusunun çapı daha dar olduğu için tıkanıklık sık sık meydana gelir.

Firmamız pimaş borusundaki yağı tespit etmek için kameralı görüntüleme cihazı kullanmaktadır. Yağlanmış lavabo borusu, mutlaka yağdan arındırılması gerekir, aksi halde sık sık lavabo tıkanıklığı meydana geleceği için baş etmek zorlaşır ve ekonomik olarak yük oluşturur.

Firmamızın ekipleri kameralı lavabo açma işlemi yaparken pimaş borusunun yağlandığını fark ettiği zaman, müşteriye bu konuda bilgi verir. Pimaş borusunu yıkamanın gerekliliği hakkında müşterimiz bilgilendirildikten sonra, müşterilerimizin kabul etmesi durumunda pimaş yıkama işlemine geçilir.

Pimaş yıkama işlemi, pimaş yıkama makinesi ile yapılan bir işlemdir. Her firmada olmayan bu cihaz, sadece pimaş borularının yıkanması için tasarlanmıştır. Pimaş yıkama makinesinin hortumu pimaş borusunun içine gönderilir. Borunun ucundaki özel aparat sayesinde, pimaş borusunun içine yüksek basınçlı su uygulanır. Uygulanan yüksek basınçlı su sayesinde, pimaş borusunun içinde sertleşmiş yağ, tabaka halinde sökülüp logar kuyusuna gönderilir. Pimaş yıkama işlemi bittikten sonra pimaş borusunun içi ilk günkü gibi tertemiz olur.

Firmamızı Diğer Firmalardan Ayıran Özellikler

 • Firmamız, Türkiye’de İSO9001 belgesine sahip olan tek tesisat firmasıdır.
 • Görüntülü lavabo açan firmalar içinde robot cihaz teknolojisini kullanan ilk firmalardan biridir.
 • 35 servis aracı ile İstanbul’un tüm ilçelerine ücret farkı almadan hizmet veren bir firmadır.
 • Kullandığımız teknolojilere rağmen en uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz.
 • Kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borularının içini görüntülerken, müşterilerimizin isteği doğrultusunda ister resim ister video formatında müşterilerimize rapor sunmaktayız.
 • Firmamız, tesisat sektörünü hem yurt içinde hem de yurt dışında yakından takip ederek, yeniliğe açık ve sürekli gelişmeye çalışan bir firmadır.
 • Firmamız için müşteri memnuniyeti her zaman ilk sırada olduğu için, yaptığımız her işlemden sonra müşteri hizmetlerimiz tarafından müşterilerimiz aranarak öneri ve şikâyetler dikkate alınır.
 • Servis kaydı oluşturduktan sonra, ekiplerimiz en geç 2 saat içinde adresinize gelmektedir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek