Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Eskiyen gider boruları gün geçtikçe tıkanmalara sebep olmaktadır. internetin popüler arama motoru google’da en çok tıklanan aramalardan biri lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır sorusuna verilebilecek birkaç yanıt bulunmaktadır. Bunlar;

Kırmadan Cihazla Lavabo Açma

Birçok yöntemin aksine en başarılı olan yöntem, cihazla tıkanıklık açmaktır. Her ne kadar kimyasal ürünler ile lavabo tıkanıklığı açılsa da, sık kullanımdan dolayı gider borularında tahribata yol açar. Çünkü kimyasal ürünler asit içeriğinden ötürü tıkalı olan alandaki cisimleri eritme yolu ile yok etmektedir. Güçlü asit bileşkesi plastik gider borularına da bu yolla zarar verir. Elbette bu ileride daha çok maliyetli bir işlemin tetikleyicisi olabilir.

Uygun fiyatlar ile kırmadan banyo, mutfak, tuvalet tıkanıklıklarını cihazla açıyoruz. Cihazla lavabo açma işlemi sonrasında bir de kameralı görüntüleme cihazımız ile tıkalı olan gideri görüntüleyip, tıkanmaya sebebiyet veren sorunu söylüyoruz.

Yapmanız gereken tek şey bizi arayıp servis kaydını oluşturmak, aynı gün içinde İstanbul’un tüm bölgelerine hizmet veriyoruz.

Kostik İle Lavabo Açma – Nasıl Kullanılır?

Kostik

Kostik

Kostik nedir?

Sodyum hidroksit, beyaz renkte nem çekici bir maddedir. NaOH formülüyle gösterilir. Suda kolaylıkla çözünür ve yumuşak kaygan ve sabun hissi veren bir çözelti oluşturur. İnsan dokusuna kaşındırıcı bir etkisi vardır. Sodyum hidroksit (kostik soda veya sud kostik te denir), lâboratuvarda CO2 gibi asidik gazları yakalamak için kullanılır.

Endüstride birçok kimyasal maddenin yapımında, yapay ipek, sabun, kâğıt, boya, deterjan endüstrisinde ve petrol rafinelerinde kullanılır. Ayrıca serigrafide pozitif20 ile beraber kullanılır. Bir bazdır. Su ile tepkimeye girdiğinde yaklaşık 5 dakika içinde sıcaklığı 50 Santigrat dereceye çıkar ve yaklaşık 15 dakika sıcak kalır. (bkz. https://tr.wikipedia.org/wiki/Sodyum_hidroksit)

Nasıl kullanılır? Kostik ile lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

 • Bir miktar kostik ile suyu karıştırın
 • Tıkalı olan mutfak, banyo veya tuvalete dökün
 • 5 dakika kadar bekleyin
 • Bol su ile yıkayın

Dikkat :  Kostik ile su karışımı esnasında yüksek ısı meydana gelir ve buhar ortaya çıkar. Bu buharı solumayın. Kostik bilinçsizce kullanımlarda oldukça zararlı bir maddedir. Bu nedenle son çare olarak bu işlemi uygulayın.

Ayrıca kostik ile gider açma yazımıza göz atabilirsiniz. (bkz. Kostik kullanımı, kostik ile gider nasıl açılır?)

 

Lavabo Açıcı Toz Veya Jel ile Açma

Lavabo Açıcı Toz

Lavabo Açıcı Toz

Lavabo açıcı, tıkalı lavabo giderlerini açmakta kullanılan kimyasal malzemedir. Lavabo, banyo, bide, evye ve tuvaletlerin tahliye borularında çeşitli pislikler, yağlar, saç ve sıvaşıcı artıkların birikmesiyle oluşmuş tıkanıklıkları kimyasal eritme yoluyla açar.

Lavabo açıcı kimyasalların kullanımı ile ilgili detaylı yazımıza ulaşmak için tıklayın. Lavabo açıcı nasıl kullanılır? Lavabo tıkanıklığı nasıl açılır?

Sirke ve Karbonat ile Lavabo Tıkanıklığı Açma

Doğal yöntem ile lavabo tıkanıklığınızı açabileceğinizi söylersek yalan söylemiş olmayız. Zira sirke ve karbonatın tepkimeye girmesi sonucu basit lavabo tıkanıklıklarını ortadan kaldırır.

 • 1 bardak karbonat ve yarım bardak sirkeyi lavaboya boşaltın
 • Birkaç dakika sonra üzerine sıcak su ilave edin
 • Sıcak suyu dökerken sıçramamasına dikkat edin
 • Sonucu bekleyin

Sirke ve Karbonat ile lavabo açma videosu

Sirke ve karbonat kullanarak doğal yöntemle nasıl lavabo açıldığını izleyin.
İzlemek için tıklayın (Farklı sayfada açılmaz)

Elbette bu bahsettiğimiz yöntemler basit tıkanıklıklar için uygulanabilir. Daha zorlu tıkanıklıklar, açılmayan tıkanıklıklarda bizi arayabilirsiniz. Uygun fiyatlarla tıkalı olan bölgeyi açar ve tıkanıklığa sebep olan sorunu kamerayla görüntüleriz.

Servis kaydı oluşturmak için lütfen bizi arayın. İstanbul’un tüm bölgelerine aynı gün içerisinde servis yönlendiririz. Telefon numaralarımız;

Soru ve görüşler (1)

Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır? hakkında görüşler ve sorular
 • 8 sene önce

  Merhaba annem lavaboya sodyum hidroksit dökmük 2 kutu üzerine direk bi kova dolusu kaynar su dökmüşş sodyum higroksit buz gibi olup üst boruyu tıkamış onu kırıp açtım bide fayansların altındaki boruyu tıkamışş neyle çözebilirim tşkkrler şimdidenn

  Yanıtla -
 • Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek