Robotla Lavabo Açma

Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma konusunda öncü firmalardan biri olan Teknotesisat, servis kaydı oluşturulduğu andan itibaren 1 saat içinde adresinize gelerek çalışmalara başlamaktadır. Lavabo tıkanıklığı açma konusunda titiz çalışmalar gerçekleştiren firmamız, evinizde kırma, dökme, tamirat işlemleri yapmamaktadır.

Lavabo Tıkanıklığı Neden Kaynaklanır?

Lavabo tıkanıklığı genellikle kullanıcı hatalarından kaynaklanır. Kullanıcılar lavabolara atmaması gereken yabancı cisimleri atması ile tıkanıklığa davetiye çıkarmış olurlar. Lavabodan su yavaş gidiyorsa tıkanıklık sürecinin başladığı anlamına gelmektedir.

  • Lavabolara atılan sabun parçaları lavabonun tıkanmasına sebep olabilir.
  • Lavabolarda tıraş olmak ve tıraş atıklarının lavabo giderine gitmesine izin vermek lavabonun tıkanmasına sebep olabilir.
  • Aynı şekilde lavabolarda saç tıraşı olmakta, lavabo tıkanıklığına davetiye çıkarır.
  • Mutfak lavabolarında, bulaşıkların yıkanması lavabo tıkanıklığına zemin hazırlar. Yemek tabaklarında bulunan yemek atıkları lavabo giderinden girerek, lavabo altındaki “U” kısmının dibinde birikerek tıkanmaya sebep olur.
  • Lavabolara dökülen atık yağ dahi lavabo tıkanmasına sebep olur.

Yukardaki şartlara dikkat edilirse lavabo tıkanıklığı daha az yaşanacaktır. Ancak çoğumuz bu durumları dikkate almayız. Lavabo tıkandığı zaman, lavabo açıcı kimyasal ile sorunumuzu çözeceğimizi düşünürüz.

Lavabo Açıcı Kimyasallara Dikkat!

Lavabo açıcı kimyasallar, kısa vadeli olarak sorunu çözüyor gibi görünebilir ancak uzun vadeli ciddi zararlar vermektedir. Sık sık lavabo açıcı kullanıyorsanız ve sık sık lavabo tıkanıklığı yaşıyorsanız, bunun sebebi kullandığınız lavabo açıcıdır.

Lavabo açıcıların kimyasal formülünde asit bulunmaktadır. Asit sayesinde lavabo tıkanıklığına sebep olan cisimler parçalanır. Asit, tıkanıklığa sebep olan cisimleri parçalamakla kalmaz aynı zamanda pimaş borularına da zarar verir.

Lavabo açıcı kimyasallar pimaş borularını büzüştürür. Pimaş boruları büzüştüğü için çapı daralır ve suyun akışı yavaşlar. Daha fazla kullanılması durumunda pimaş borularını erittiği bile görülmüştür.

Firmamız Tarafından Lavabo Tıkanıklığını Açma

Lavabo tıkanıklığı açma işlemi robot cihazlarla yapılmaktadır. Robot cihazlar olmadan lavabo tıkanıklığı açmak, ev veya iş yerinde tadilata yol açar. Günümüzde robot cihaz olmadan lavabo tıkanıklığı açan firma bulunmamaktadır.

Robot cihaz dışında kameralı görüntüleme cihazı da olmak zorundadır. Kameralı görüntüleme cihazı sayesinde, lavabo tıkanıklığının kaynağı tespit edilir ve ona göre müdahale edilir. Ancak bilgisayar destekli kameralı görüntüleme cihazı pahalı bir cihaz olduğu için her firmada bulunmaz. Çoğu firmada olmadığı için sadece robot cihaz ile müdahale ederek sorunu çözmeye çalışırlar. Lavabo tıkanıklığını açtıktan sonra tıkanıklık tekrar eder. Kalıcı çözüm üretilebilmesi için mutlaka kameralı görüntüleme cihazı ile gerekli kontroller yapılmalıdır.

Firmamız, robotla lavabo açma işleminden sonra kameralı görüntüleme cihazı ile ikinci bir kontrol gerçekleştirmektedir. Böylece sorunun kalıcı olarak çözüldüğünden emin olur.

Her lavabo tıkanıklığı yabancı cisimlerden kaynaklanmaz. Bazı yerlerde pimaş borusunun yetersiz eğimi söz konusudur. Pimaş borularında eğim az olursa, suyla birlikte gelen atıklar akıp gitmez ve tıkanıklığa sebep olur.

Eğimin fazla olduğu yerlerde iste, suyun akış hızı fazla olduğu için, içindeki atıklar kalır ve borunun tıkanmasına sebep olur.

Bu durumun tespit edilebilmesi ancak kameralı görüntüleme cihazı ile mümkündür. Firmamız 20 servis aracı ile hizmet vermektedir. Her servis aracımızda kameralı görüntüleme cihazı mutlaka bulunur.

Kırmadan Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak tıkanıklığı açma diğer lavabo tıkanıklıklarına göre farklılık gösterebilmektedir. Çünkü mutfak lavabolarına yemek atıkları ve atık yağ dökülmektedir. Lavaboya dökülen atık yağ, pimaş borusunun iç çapında tabaka meydana getirir ve yavaş yavaş lavabonun iç çapını daraltmaya başlar.

Yağdan dolayı meydana gelen lavabo tıkanıklığını robot cihazlarla açmak yetersiz gelmektedir. Çünkü robot cihaz lavabo borusunun iç kısmına yapışmış yağı sökemez. Sadece robotla yapılan müdahaleler yetersiz kaldığı için sık sık tıkanıklık yaşanması söz konusudur.

Mutfak lavabolarında yağlanma meydana gelmişse, firmamız tarafından pimaş yıkama işlemi yapılmaktadır.

Pimaş Yıkama Nasıl Yapılır?

Pimaş yıkama işlemi pimaş yıkama makineleri ile yapılmaktadır. Firmamız tarafından, yağ tabakası meydana gelmiş olan pimaş borularında pimaş yıkama önerilir. Müşterilerimizin kabul etmesi durumunda pimaş yıkama işlemi yapılır.

Pimaş yıkama makinesinin hortumu pimaş borusundan içeri gönderilir. Hortum ucunda bulunan özel aparat yüksek basınçlı su püskürtmeye yardımcı olur. Pimaş borusunun yağlı olduğu bütün bölgeler sırayla yıkanır.

Yıkama işlemi sonunda pimaş borularının içi ilk günkü gibi tertemiz olur.

Lavabo Açma Fiyatları

Lavabo açma fiyatları sabit değildir. Çünkü lavabo tıkanıklığının olduğu boruya göre, tıkanıklığın türüne göre ve yapılacak işleme göre farklılık göstermektedir.

Lavabo açma fiyatları hakkında net bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerimizin size yönelteceği sorulara göre fiyatlar belirlenmektedir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek