Kameralı Kanal Açma

Kameralı kanal açma çalışmaları, profesyonel kanal açan firmalar tarafından yapılan bir çalışmadır. Kameralı kanal açma çalışması sayesinde tıkalı kanal açma işlemi yapılırken hiçbir yeri kırılmadan kısa sürede yapılmaktadır.

Kameralı Gider Açma

Gider boruları, tıkanıklık sorunu ile sık sık yaşam kalitemizi olumsuz etkilemektedir. Gider borularının sık sık tıkanmasının sebepleri elbette kullanım şekli ile ilgilidir. Gider borusuna atılan yabancı cisimler, gider borularının tıkanmasında ilk sırayı çekmektedir. Tıkalı gider açma çalışması yapan ev sakinleri, lavabo açıcı gibi kimyasalları kullanarak gider borularına zarar verir ve giderlerin sık sık tıkanmasına sebep olur.

Kameralı gider açma çalışmaları profesyonel yöntemlerle el değmeden yapılmaktadır. Teknotesisat, 2003 yılından beri kameralı kanal açma çalışması yapmaktadır. Bu sayede, kameralı gider açma işlemi yapılırken hiçbir yere zarar verilmez. Kameralı kanal açma çalışması ile gider borusunun neden tıkandığı ve tıkanıklığın borunun neresinde olduğu kesin olarak belirlenebilir.

Kameralı pimaş açma çalışmasında kullanılan kameralı görüntüleme cihazı ile gider borusunun içi monitörden incelenmektedir. İnceleme sonucunda, tıkanıklığa neyin sebep olduğu tespit edilir. Gider tıkanıklığının sebebi yabancı bir cisim olursa, robot cihazla tıkanıklık açılır. Kameralı görüntüleme cihazı ile gider tıkanıklığı açma çalışması tamamlandıktan sonra tekrar kontrol edilir.

Kameralı Lavabo Açma

Kameralı lavabo açma çalışması, lavabo tıkanıklığı açmada kullanılan en etkili yöntemdir. Ev ve iş yerlerinde en sık tıkanan gider boruları lavabo giderleridir. Lavabo gideri tıkanmasının sebebi tespit edilmeli ve yapılacak müdahale belirlenmelidir.

Kameralı lavabo açma nasıl olur?

 • Servis kaydı oluşturduğunuzda, ekiplerimiz kameralı görüntüleme cihazı ile adresinize gelmektedirler.
 • Ekiplerimiz, lavabo sifonunu sökerek gider borusunun girişinden kameralı görüntüleme cihazının kamerasını pimaş borusundan içeri gönderir.
 • Kamerayı pimaş borusunun içine doğru gönderirken monitörden de görüntüleri inceler.
 • Tıkanıklığın olduğu noktaya geldiğinde, lavabo tıkanıklığı yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa kameralı görüntüleme cihazının kamerasını çıkarıp robot cihazın yayını pimaş borusunun içine gönderir.
 • Robot cihazın yayı, boru içinde dönerek ilerler. Dönerek ilerleyen bu yay, pimaş borusuna zarar vermez.
 • Robot cihazın yayı tıkanıklığa ulaştığında tıkanıklığa sebep olan cisme göre ya cismi parçalar ya da yayın ucuna dolanmasını sağlar.
 • Yay geri çekildiğinde tıkanıklık açılmış olur.
 • Kameralı lavabo açma çalışmasında, boru içi incelenirken lavabo tıkanıklığının sebebi pimaş borusunun yetersiz eğiminden de kaynaklanabilmektedir. Böyle bir durum tespit edilirse sizlere bilgi verilir.
 • Kameralı lavabo açma çalışması sırasında pimaş borusunun yetersiz eğimi tespit edilirse, eğimin düzeltilmesi gerektiği bilgisi sizlere verilir. Aksi durumda lavabo tıkanıklığı kısa süre sonra tekrar meydana gelir. Sizin onayınız alındıktan sonra onarım ekiplerimiz adrese gelir ve çalışmalara başlar.
 • Kameralı pimaş açma çalışmasında karşılaştığımız bir diğer tıkanıklık sebebi atık yağdır.
 • Lavabolara dökülen yemek atıkları veya bulaşıkların dibindeki yağ, gider borusuna yapışarak tıkanıklığa sebep olur.
 • Kameralı lavabo açma çalışmasında pimaş borusunun yağlandığı tespit edilirse, pimaş yıkama çalışması yapılması gerektiği bilgisi sizlere verilir.

Pimaş Yıkama Nasıl Yapılır?

Pimaş yıkama çalışması, pimaş yıkama makinesi ile yapılan bir çalışmadır. Özellikle mutfak giderlerindeki yağlanmış pimaş borusunun temizlenmesi için yapılması şart olan bir çalışmadır.

Pimaş yıkama çalışmasının yapılıp yapılmayacağı kameralı kanal açma çalışması ile belirlenir. Kameralı lavabo tıkanıklığı açma çalışmasında kameralı görüntüleme cihazı kullanılarak borunun yağlandığı tespit edilir.

Pimaş yıkama makinesinin özel başlıklı hortumu lavabo borusundan içeri gönderilir. Makine çalıştırılır. Makinenin gönderdiği basınçlı su, hortumun ucundaki özel başlıkla pimaş borusunun iç kısmına püskürtülür. Yüksek basınçlı su ile pimaş borusunun iç kısmı yıkanır. Pimaş borusuna yapışmış olan yağ, tabaka halinde koparak lağıma akar.

Pimaş yıkama çalışması bittikten sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içi tekrar incelenir. Yıkama işleminin yeterli olup olmadığı belirlenir. Yıkama çalışması yetersiz gelirse pimaş yıkama çalışması tekrar yapılır.

Kameralı Logar Açma

Logar tıkanıklığı, diğer pimaş tıkanıklıklarına göre daha ciddi sorunlar meydana getirir. Bu sorunlar, bina sakinlerinin tamamını etkiler.

Logar tıkanıklığı meydana geldiğinde zaman kaybedilmeden müdahale edilmesi gerekir. Çünkü logar tıkanıklığı meydana geldiğinde, binanın bodrum katının tuvaletinden su taşmasının yanı sıra çevreye kötü kokular yayılır ve sağlığı olumsuz etkiler.

Teknotesisat, logar tıkanıklığında en etkili yöntemlerden biri olan kameralı logar açma yöntemini kullanmaktadır. Kameralı logar açma çalışması ile logar tıkanıklığının sebebi kesin olarak belirlenir. Kameralı logar açma çalışması sayesinde, logar borularına ulaşmak için toprağın kazılmasına gerek kalmaz.

Kameralı Kanal Açma Fiyatları

Kameralı kanal açma fiyatları sabit değildir. Bunun sebebi yapılan çalışma, çalışmanın yapılacağı alan ve tıkalı olan pimaş borusunun türüne bağlı olarak değişmektedir.

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde, müşteri temsilcimize vereceğiniz yanıtlar doğrultusunda kameralı kanal açma fiyatları kesin olarak belirlenebilir.

Kanal tıkanıklığı meydana geldiyse, mutlaka profesyonel bir firmadan destek almalısınız. Eski yöntemlerle çalışan tesisatçıları tercih ettiğinizde, kanal tıkanıklığı açma çalışması saatler hatta günler sürebilir. Yapılan çalışmanın uzun sürmesinin yanı sıra gereksiz yere tadilat masrafları da size yük olacaktır.

Teknotesisat, kameralı kanal açma çalışmasında olduğu gibi son teknoloji cihazlarla ve deneyimli ekiplerle sorunları en kısa sürede çözüme kavuşturmaktadır. Telefonla servis kaydı oluşturduğunuzda ekiplerimiz bir saat içinde adresinize gelecektir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek