Robotla Kanal Açma – Kanalizasyon Açma

Firmamız, kanal açma işlemlerini teknolojik cihazlarla yaparak tadilata izin vermemektedir. Kullandığımız kameralı görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın sebebini tespit ediyoruz. Tıkanıklığın türüne göre, robot cihaza uygun başlık takılarak kanal açma işlemini gerçekleştiriyoruz. Ayrıca 20 servis aracı ile tesisat firması olarak Türkiye’nin en geniş mobil ağına sahip olan firmamız, İstanbul’un hangi ilçesinde olursanız olun, fiyat farkı almaksızın en geç 2 saat içinde adresinize ulaşmaktayız.

Kanal Tıkanıklığı Neden Kaynaklanır?

Kanal tıkanıklıkları, evimizde veya iş yerimizde kısacası gider borularının olduğu her yerde meydana gelen tesisat sorunlarıdır. Bazen lavabolarda taşan su, bazen de tuvalette taşan su kanal tıkanıklığının habercisidir.

Mutfak lavaboları, kanal tıkanıklığının en sık yaşandığı yerlerden biridir. Çok sık kullanılan mutfak lavabolarına, bazen atık yağı dökeriz bazen de tabakların dibinde kalmış yemek atıklarını dökeriz. Lavaboya dökülen yağ, kanal içinde ilerleyerek logar kuyusuna ulaşamaz. Kanalın çeperine yapışarak tabaka meydana getirir. İlerleyen zamanlarda atık yağdan kaynaklı bu tabaka kalınlaşır ve borunun iç çapını daralttığı için suyun geçişini yavaşlatır ve kanal tıkanıklığına sebep olur.

Banyo lavabolarına atılan kıllar ve sabun atıkları boru içinde birikir. Birikme sonucunda kanal tıkanıklığı meydana gelir.

Aynı durum tuvalet ve klozetler içinde geçerlidir. Özellikle tuvaletlere atılan ve suda erimeyen yabancı cisimler zamanla tıkanıklığa sebep olur.

Kanal tıkanıklığıı bazen lavabo ve tuvaletlerin giriş kısmına yakın bir yerde olurken, bazen dairenin ana hattında meydana gelmektedir. Dairenin ana hattında meydana gelen tıkanıklığın yanı sıra, bina ana gider hattında meydana gelen kanal tıkanıklıkları da bulunmaktadır.

Bina ana gider hattında meydana gelen tıkanıklıklar binada bulunan bütün daire sakinlerini etkilemektedir. Ancak en çok etkilenen her zaman en alt katta bulunan daire olur. Çünkü lağım borusunun en yakın çıkışı binadaki en alt katın tuvaletidir.

Kanal Tıkanıklığı Açma

Eski zamanlarda kanal tıkanıklığı çok ciddi bir sorundu. Kanal tıkanıklığının olduğu yeri tespit etmek başlı başına bir olaydı. Tespit çalışmaları günlerce sürebilmekteydi. Zaten kanal tıkanıklığının tespit edilmesi sırasında, ev tamamen tadilat alanına dönerdi.

Tespit çalışması sonrası kanal tıkanıklığını açmak içinde uzun süren çalışmalar olurdu. Sonuç olarak en basit kanal tıkanıklığı bile günlerce sürebilmekteydi.

Teknoloji hayatımızın her alanını etkilediği gibi tesisat sektörünü de doğrudan etkilemiştir. Kanal tıkanıklığını açmak için gelişmiş cihazlar bulunmaktadır.

Firmamız Robotla Kanal Açmayı Nasıl Yapmaktadır?

Firmamız; kanal tıkanıklığını açmak için en son teknoloji ürünü cihazları kullanmasının yanı sıra, eğitimli ve deneyimli personellere sahiptir. Uzun süre eğitimden geçen personellerimiz, tesisat sorunlarına kesin çözüm üretmektedirler.

Robotla kanal açma nasıl yapılır;

 • Ekiplerimiz adresinize geldiğinde öncelikle tıkanıklığın yerini tespit ederler.
 • Tıkanıklık tespiti için özel olarak geliştirilmiş kameralı görüntüleme cihazı kullanılmaktadır.
 • Kameralı görüntüleme cihazı; lavabo, tuvalet veya klozet giderinin girişinden pimaş borusunun içine sürülür.
 • Kamera kanal içinde ilerlerken görüntüyü ekrana yansıtır.
 • Deneyimli personelimiz, elde edilen görüntüler sayesinde; tıkanıklığın nerede olduğunu, neden kaynaklandığını tespit eder.
 • Tıkanıklık, yabancı bir cisimden kaynaklanıyorsa robot cihaz kullanılır.
 • Tıkanıklığa sebep olan cismin türüne göre, robot cihazın ucuna uygun başlık takılır.
 • Robot cihaz ile tıkanıklığa sebep olan cisim parçalanır veya çıkartılır.
 • Kameralı görüntüleme cihazının görüntülerini doğru yorumlamak deneyim isteyen bir iştir. Görüntüleri yanlış yorumlamak problemin çözüm süresini uzatır ve hatalı müdahaleye sebep olur.
 • Kameralı görüntüleme cihazı ile elde edilen görüntüler sonucunda, kanal içindeki farklı sorunlarda tespit edilebilmektedir.
 • Tıkanıklıklar sadece yabancı cisimlerden dolayı meydana gelmez.
 • Kanalın eğiminin yetersiz olması veya ters eğim verilmesi dahi tıkanıklığa sebep olmaktadır.
 • Yabancı cisimler dışında meydana gelene tıkanıklıkların açılması için farklı müdahaleler gerekmektedir.
 • Bu gibi durumda onarım ekiplerimiz sorunu çözmek için onarım yapmaktadır.
 • Eğimsiz olan veya ters eğim verilen kanalın sökülüp yeniden döşenmesi gerekir.

Kanal Açma Ustası

Kanal açma ustası olan ekiplerimiz, kanal tıkanıklığını açtıktan sonra ilerde oluşabilecek daha büyük sorunları önceden tespit etmek için kanalın içinde kontroller yaparlar. Bu sayede kanal içindeki sorun daha küçükken, belirlenir ve onarımı yapılır.

Kanal içinde olabilecek sorunlardan biri kanal borusundaki ufak çatlaklardır. Bu ufak çatlaklar ilerleyen zamanlarda ciddi sorunlara sebep olur. Kanal açma ustalarımız, kameralı görüntüleme cihazı ile bu riskleri belirlerler. Mevcut riskler hakkında müşterilerimiz bilgilendirilir. Müşterilerimizin kabul etmesi durumunda, kanal açma ustası olan ekiplerimiz kanaldaki sorunlu boruyu değiştirirler.

Kanal açma ustalarımız deneyim ve eğitimli kişilerden oluşur. Kanal açma işleminde kullanılan cihazlara tam hâkim olunması gerekir. Cihazları kullanan kanal açma ustası, cihaz hakkında yeterli bilgiye sahip değilse, kanal açma işlemi gereğinden fazla uzar. Ancak firmamızın bünyesinde bulunan kanal açma ustaları, kullanılan elektronik cihazlar konusunda eğitimlidirler ve kanal açma işlemini en kısa sürede tamamlamaktadırlar.

Neden Firmamızı Tercih Etmelisiniz

 • Kanal Tıkanıklığı açma, gider borularında meydana gelen kötü koku tespiti, su kaçağı tespiti, logar tıkanıklığı açma ve temizliği, petek temizliği ve pimaş yıkama işlemlerinde 2004 yılından beri hizmet veren en eski ve köklü firmalardan biridir.
 • 20 servis aracı ile İstanbul’un tüm ilçelerine fiyat farkı almaksızın hizmet veren firmamız, Türkiye’nin en geniş mobil ağına sahip tesisat firmasıdır.
 • En uygun fiyat garantisi vermektedir.
 • İSO9001 belgesine sahip Türkiye’nin tek tesisat firmasıdır.
 • Yapılan bütün çalışmalar sonunda müşterileri ile iletişime geçen firmamız, müşterilerinin şikâyet ve önerilerini dikkate almaktadır.
 • Firmamız tarafından yapılan onarımlar garanti altına alınmaktadır. Bir yıl içinde yapılan onarımlarda herhangi bir sorun meydana gelmesi durumunda ücretsiz olarak tamir etmektedir.

İstanbul’un hangi ilçesinde olursanız olun, firmamızdan servis talep etmeniz durumunda en geç 2 saat içinde ekiplerimiz adresinize gelmektedir ve hemen çalışmalara başlamaktadır. Evinizde veya iş yerinizde kanal tıkanıklığı meydana gelmişse haftanın 7 günü firmamızı arayıp servis talep edebilirsiniz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek