Kombi Yakıt Tasarruf Suyu

Kombiden yakıt tasarrufu yapmanın birçok yolu bulunmaktadır. Bu yöntemlerin çoğu ortamdaki ısıyı muhafaza etme yollarıdır. İgdaş verilerine göre, bu yöntemlerin uygulanması durumunda %60’lara varan enerji tasarrufu söz konusudur.

Kombi Yakıt Tasarruf Yöntemleri

  • Binaların ısı yalıtımı, yakıt tasarrufu konusunda çok önemli bir yer almaktadır. Çünkü ısı yalıtımı sayesinde, bina içindeki ısı muhafaza edilir. Dışarı çıkması önlenen ısı içerde kalarak ortamın soğumasını geciktirir. Bu sayede daha fazla enerji tüketilmesi engellenmiş olur.
  • Petekler, her zaman soğuğun gelebileceği noktalara konur. Pencerelerin altına konan peteklerin ısısının bir kısmı arka duvardan dışarı çıkmaktadır. Dış cephe yalıtımı yapılmış binalarda bu durum pek söz konusu olmaz. Ancak dış cephe yalıtımı yapılmamışsa, peteğin ısısının bir kısmı peteğin monte edildiği duvar tarafından emilmektedir. Bunun önüne geçmek için dış cephe yalıtımı yapılmalıdır. Ancak bu durum mümkün değilse, petek ile duvar arasına alüminyum yalıtım levhası konulmalıdır. Levha ısıyı koruma görevi üstlenerek, ısıyı tekrar içeri yansıtır. Bu sayede kombi yakıt tasarrufu sağlanmış olunur.
  • Evlerin dekorasyonları kış aylarında değiştirilmelidir. Peteklerin önüne hiç bir eşya konulmamalıdır. Bu sayede peteğin ısısı içeri dağılır. Ancak petek önünde kanepe, koltuk gibi eşyalar olduğunda, peteğin ısısı bu eşyalar tarafından emilir ve ortam ısınmaz.
  • Yerden ısıtma sistemi bulunan ortamlarda da zemin mümkün olduğu kadar çıplak bırakılmalıdır. Yerden ısıtma sistemlerinde radyatör bulunmaz ve evin zemini radyatör görevi görür. Zemin kalın halılar ile örtüldüğünde, ısının büyük kısmı halılar tarafından engellenir. Bu durum da enerji kayıplarına neden olur.
  • Ahşap pencerelerde ciddi oranda ısı kaybı yaşanır. Doğrama pencerelerin ısı yalıtım özelliği bulunmaz. Mümkünse çift camlı PVC pencereler ile değiştirilmesi gerekir. Ancak bu durum mümkün değilse, pencerelerin hava alabilecek bütün kısımları silikon ile yalıtılmalıdır.
  • Balkon kapılarında da PVC kullanılmalıdır. Balkon kapıları da en az pencereler kadar ısı kaybına neden olmaktadır.
  • Geceleri pencerelerde panjur varsa panjurlar kapatılmalıdır. Eğer panjur bulunmuyorsa kalın perdeler geceleri kapatılmalıdır. Perdeler ısıyı muhafaza etmede yalıtım özelliği göstermektedir.
  • Tasarruf etmek amacıyla geceleri kombi kapatılmamalıdır. Kombi ilk açılışta fazla enerji tüketir. Her kapatıp açma faturalara olumsuz yansımaktadır. Bu nedenle kombiyi kapatmak yerine en düşük derecede çalışması yakıt tasarrufu açısından daha idealdir.

Kombi Yakıt Tasarruf Sıvısı

Kombi yakıt tasarruf sıvısı veya yakıt tasarruf cihazı şeklinde, çoğumuz internette araştırma yapmışızdır. Bazen yanıltıcı bazen de gerçek olan ürünlerle karşılaşılmıştır. Yanıltıcı ürünler, yakıt tasarrufuna hiçbir etkisi olmayan sadece para kazanmak için piyasaya sürülen ürünlerdir. Gerçekten yakıt tasarruf suyu olan ürünler ise tek başına kullanılması fark edilecek derecede yakıt tasarrufu sağlamaz.

Firmamız, yakıt tasarruf sıvısını her petek temizliğinde mutlaka kullanmaktadır. Petek temizliği yapıldıktan sonra kullanılması ciddi oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Yakıt tasarruf sıvısı olarak bilinen petek koruyucu ilacın etkisi sadece yakıt tasarrufu değildir. Aynı zamanda tesisat sistemi üzerinde ciddi bir koruma özelliği bulunmaktadır.

Peteklerde ve kalorifer borularında bakteri oluşumunu engellemektedir. Kireç ve paslanmayı geciktirmektedir. Etkisi yaklaşık olarak 2 yıl sürmektedir. İki yılın sonunda tekrar petek temizliği yapılıp, petek koruma ilacının kullanılması gerekir.

Petek koruma ilacı; suyun ısı iletim katsayısını yükseltir. Bu sayede petekler daha hızlı ısınır daha geç soğumaya başlar. Donma sıcaklığı -37°C derecedir. Bu sayede 0°C derecede donması engellenmiş olur.

Patlayıcı ve parlayıcı özelliği bulunmaz. Kanserojen etkisi yoktur. İnsan üzerine hiçbir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.

Firmamız petek temizliği sırasında petek temizleme makinesi kullanmaktadır. Bütün peteklerin tek tek temizliği gerçekleştirilmektedir. Petek temizleme işlemi bittikten sonra, petek koruyucu kimyasal tesisat sistemine koyulur. Kombi 1-2 saat çalıştıktan sonra kalorifer tesisatının tamamına dağılmış olur.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek