Cihazla Petek Temizleme

Siz de yüksek gelen doğalgaz faturalarının yanında bir de evinizin hiç ısınmamasından mı şikayetçisiniz? Yüksek gelen doğal gaz faturalarına rağmen siz hasta, eviniz soğuksa, soğuk kış günlerinin vazgeçilmezi olan kombi ve kaloriferin yeterince ısı vermesini istiyorsanız petek temizliğini ihmal etmemeniz gerekmektedir. Petekleriniz zamanla kireçlenmeye, içlerinde tortular biriktirmeye başlar bu da tıkanıklıklara, zamanla ısı kaybına yol açar.

Petek temizliği işlevini tam olarak yerine getiremeyen peteklerin ısınması için kombi ayarınızı yükseltirsiniz. Bu da faturalarınızın yüksek gelmesine neden olur. Sağlığınız ve bütçeniz ihmale gelmez diyoruz önlem olarak belli periyotlarla bakımı ihmal etmemenizi ısrarla tavsiye ediyoruz. Tasarruf ederken ısınmalıyım diyorsanız kalorifer, kombi ve peteklerinizin bakımını, onarımını düzenli olarak yaptırmalı, kireç, sutaşı tıkanıklıklarını temizleme kimyasalı ile uzman kişiler tarafından açılmalıdır. Hem peteklerinizi hem de kombinizin eşanjörü ve tesisat borularına kadar temizliğini tecrübeli ekiplerimiz ile yapmaktayız.

 petek-temizleme-makinasi-temiz-su-dolumu

Petek Temizleme Makinesi

Petek temizliği kalorifer tesisatınız eski, demir boru tipi ise petek temizliği yaptırırken, petek temizliğini yapacak firmanın kullandığı kimyasal ilacı iyi seçmesi büyük önem taşımaktadır. Petek temizliği kullanılan kimyasal ilaç iyi seçilmediği takdirde kalorifer tesisatı eski olduğundan dolayı, kimyasal ilaçtaki asidik oran iyi ayarlanmaz ise ve kimyasal ilaç kaliteli değilse boruları delebilir. Petek temizliği sistemi zaten çürümeye yüz tuttuğundan zayıf düşmüştür.

petek-temizleme-makinasi

Petek Temizleme Makinesi

Petek temizliği zayıf olan noktalardan kullanılan kimyasal ilacın asidinden dolayı sızmalar oluşabilir. Bu yüzden petek temizliği için talepte bulunduğunuz firma tesisatçı ve tecrübeli olmalıdır. Tesisatçı kullandığı makine ile kaç bar basınç uygulayacağını tesisatı göz önünde bulundurarak ayarlayabilmelidir. Petek temizliği hatta kimyasal ilacın dozunu dahi petek temizliği yapacağı mesken, işyeri vb. yerlerdeki tesisat yapısı, petek sayısını göz önünde bulundurarak ayarlamalıdır.

Peteklerin içerisinde havanın dolmasını sağlayan etkenlerden biri içeride biriken bakteriler olmaktadır. Bunların çamurumsu bir yapıya dönüşmesi peteğin içerisinde havanın oluşmasına neden olur bu yüzden de petek havası alma her zaman işe yarayan bir durum olmamaktadır. Bunun kalıcı olması için yapılması gereken öncelikle petek temizliği işlemleridir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek