Kombi Temizleme Makinesi

Kombi Makinesi Kullanmak

Kombilerin temizliği verimlilik açısından oldukça önem kazanmaktadır.   Kombi temizleme makinesi kullanarak ısı kaybını önlemek mümkündür. Kombi ve tesisatlarda zaman, sistem, kullanılan su özelliği, ısı ve oksijen ortamına bağlı olarak, kapalı devre ısıtma sistemlerinde birikebilen kireç, tortu, yosun ve çamurlaşma görülür.   Kireç, tortu ve çamurlaşmadan dolayı radyatör ve tesisatta aksaklıklar oluşur.   Çamurlaşma ve tortu zaman içinde tesisatın dibine çökme yapar. Bu problem en çok yerden ısıtmalı sistemlerde yaşanmaktadır.  Meydana gelen tıkanıklık sonucu ısı kaybı meydana gelerek kombi daha fazla çalıştırılır. Bu sebeple genellikle teknik servis desteği alınır ancak sorun tesisattan kaynaklıdır.

Kalorifer tesisatının ve peteklerin alt kısımlarının ısınmaması yada hiç ısınmamasının sebebi içindeki suyun akışının düzenli olmaması yada az seviyede olmasını. Bu sebeple ısı kaybı görülür.  Tesisat içerisinde meydana gelen tortu kombi taşınarak pompa ve beşantör problemleri ortaya çıkartır.

Kireç ve tıkanma sebebi ile eşanjör istenilen sıcaklık seviyesine çıkamaz.  Tesisat tıkanması sonucu oluşacak kireç ve tortu nedeni ile peteklerin yenilenmesi gerekebilir. Kombi temizleme makinesi ile yapılacak diğer işler aşağıdadır.

petek-temizleme-makinasi-temiz-su-dolumu

Kombi &Petek Temizleme Makinası Kullanım Alanları

  • Her model ve marka kombiler ve yoğuşmalı kazanlar
  • Panel, alüminyum ve dökme radyatör & petekler
  • Bakır, demir ve plastik borular
  • Yerden ısıtma sistemleri
  • Kombi Temizleme Makinelerinin Özellikleri

Kireçlenme ve tortu oluşumunu kesin bir biçimde ortadan kaldırmak için gerekli debiye sahiptir. Makine tesisatta bulunan suyu boşaltarak sisteme yeni su basar. Tüm bu işlemler zahmetsizce ve çok kısa süre içerisinde yapılır. Kimyasalların daha kolay temizlenmesi için makinelerin sıcak su verme özellikleri vardır. Kombi temizleme makinesi ile zahmetsizce bu işlem yapılmaktadır.

petek-temizleme-makinasi-yerden-isitma-sistemi-temizligi

Makine İle Petek Temizleme

Radyatörleri temizlemek için en uygun alan banyolardır. Banyoda havlupan yada petek varsa sökülerek petek temizleme makinesi bağlanır.

Petek temizleme makinesine bağlanan hortumun diğer ucu sökülen peteğin sıcak su vanasına takılır.  Diğer hortumun ucu radyatör gidiş vanasına bağlanıp, tahliye suyu için gidere yada klozete koyulur.

Tesisata su verilir.  Makine su ile doldurulur. Tüm peteklerin vanaları kapatılır sadece tek petek açık bırakılır ve kirli su tahliyesi yapılır. Kirli su temizlendikten sonra kimyasal eklenir ve temizlik başlatılır

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek