Banyo Suyu Isınmıyor

Banyo suyu ısınmıyor

Her evin farklı bir ısıtma sistemi olabileceği gibi bu sistemler bazen hiç beklenmedik bir anda bozulabilir ve ev sakinlerine büyük sıkıntılar çıkartabilirler. Bir evin su ısıtma sisteminde arıza olduğu takdirde evin mutfak, banyo ve duş suları ısınmayabilir. Bu gibi sorunlarda dikkat etmeniz gereken başlıca konular vardır. Bu durumlar, ısıtma sisteminin merkezi sisteme bağlı olup olmadığına göre uygulamada farklılıklar gerektirir.

Evinizin banyosuna gelen sıcak su merkezi bir sistemde ısıtılıp evlerin mutfak, duş, banyo gibi yerlerine dağılıyorsa, herhangi bir arıza esnasında hemen yetkili ve işten anlayan birisini çağırmanızı önemle öneriyoruz. Bu gibi durumlarda merkezi sistemlere müdahalede bulunmaya kalkarsanız, hatalı bir hareketiniz sonucunda makinelerde bir arıza oluşabilir. Belki de çok kolay bir şekilde, fazla zaman ve para harcamadan, düzeltilebilecek bir sorun karmaşık bir hal alabilir ve daha büyük sıkıntılara yol açabilir. Apartmandaki diğer sakinler de ciddi şekilde etkilenebilir.

Banyoda yaşanan sıcak su sorunları genelde kombinin düzgün çalışmaması durumunda gerçekleşir. Böyle bir durum olduğunda, kombinizin sıcak su basıncı yeterli seviyede olmayabilir. Kombinin içinde yeterli miktarda su yok ise su basıncı yeterli gelmeyebilir. Kombinin basıncı 1 barın altındaysa kombinize su basarak bu seviyeyi yükseltebilirsiniz. Eğer kombinizin basıncı yeterli seviyedeyse sorun muhtemelen başka bir nedenden dolayı kaynaklanmaktadır. Kombinin basıncı normal seviyelerdeyse ve banyo musluğu hariç evdeki diğer musluklardan sıcak su sağlanabiliyorsa sorun banyodaki bataryadan da kaynaklanıyor olabilir. Böyle bir durumda banyodaki batarya değiştirildiği takdirde sorunun ortadan kalması gerekir. Bunların dışında sorun kombinin içindeki parçaların düzgün çalışmamasından da kaynaklanıyor olabilir. Tribün, üç yollu vana, conta ve şalter gibi parçalarda sorunlar çıkmışsa kombiniz düzgün şekilde sıcak su üretemeyebilir.

Su ısıtma sisteminizi çok kalite malzemelerden kurdursanız bile sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu gibi durumlar için banyonuza yedek bir elektrikli şofben taktırabilirsiniz. Bu sayede ısıtma sisteminizdeki arıza halledilinceye kadar sorunsuz bir şekilde banyonuza sıcak su sağlayabilirsiniz. Evinizde oluşan bu ve bu gibi sorunlarda sitemizden yardım ve bilgi alabilir, evinizdeki tesisat sorunlarına çözüm bulabilirsiniz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek