Cihazlı Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı, eski yapılarda sıkça görülen ve farklı nedenlerden dolayı oluşabilen bir sorundur. Ekonomik açıdan sıkıntı yaratabilecek durumlara neden olduğu için zamanında önlem alınması gerekir. Aksi halde zamanla sorun daha fazla büyüyebilir. Bu şekilde de istenmeyen sonuçlar oluşur.  Ancak işin iyi tarafı günümüz koşullarında teknolojinin gelişmesiyle beraber cihazlı su kaçağı tespiti yapılabilmektedir. Cihazlı su kaçağı tespiti son 10-20 yılda yaygın şekilde uygulanmaya başlanan bir çözümdür ve birçok kişiyi büyük bir külfetten kurtarmıştır.

su-kacagi-tespiti-bulma-kacak-su-tespit-cihazi

Su Kaçağı Nedenleri

Su kaçakları eski binalardaki tesisatın zaman içinde zarara uğraması, inşaat aşamasında işçiliğin iyi olmaması ve deprem benzeri durumlardan dolayı oluşabilir. Yaygın görülen su kaçağı sebepleri yanlış uygulama ve eski bina sorunudur.

su-kacagi-tespiti

Eski Usul Su Kaçağı Tespiti İşlemi

Eski dönemde tespit cihazları kullanılmadan el yordamıyla kaçak tespiti yapılırdı. Bu durum birçok ev ve işyerini sıkıntıya sokardı. Örneğin küçük çaplı bir dükkânda sızıntı olduğunda duvar ya da yer komple açılır ve borulara ulaşılarak çözüm üretilmeye çalışılırdı. Her ne kadar bazı firmalar buna devam etse de günümüzde yaygın şekilde cihazlı su kaçağı tespiti işlemleri yapılmaktadır. Bu işlem sayesinde birçok açıdan yarar sağlanmakta, hem görsel açıdan yıkıntı bir görünümden kaçınılmakta hem de ekonomik açıdan da daha masrafsız bir sonuca ulaşılmaktadır.

su-kacagini-bulmak

Cihazlı Su Kaçağı Tespiti Nedir?

Cihazlı su kaçağı tespiti, genel olarak su kaçağı tespiti işleminin teknolojik açıdan gerekli donanıma sahip bir alet tarafından tespit edilmesidir. Bu aletin birçok çeşidi vardır ve genelde hepsinde görülen ortak özellik hidrojene yani su akıntısına karşı duyarlı olmasıdır. Bu aletlerin üretiminde yüksek hidrojen duyarlılığı sağlanmış, bu şekilde kolayca sızıntının olduğu bölge tespit edilmiştir.

kirmadan-su-kacak-bulma

Cihazlı Su Kaçağı Avantajları

Cihazlı su kaçağı tespit araçlarının en büyük avantajı yıkmadan su kaçağını bulabilmesidir. Ayrıca diğer yöntemlere göre çok daha hızlı ve etkili şekilde sonuç verir. Cihazların kullanımı da oldukça basittir. Elinizdeki aletin üzerinde yer alan göstergeler size kaçak olup olmadığının işaretini verir. Tesisat hizmeti veren firmadan profesyonel su kaçağı tespiti hizmeti alarak hem zamandan hem de paradan kazanç sağlayabilirsiniz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek