Kalorifer Temizliği

Kaloriferli eve sahip olanlar, mutlaka her yıl bir kere petek temizliği yaptırmalıdır. . Zamanla kirlenen ve toz toplayan petekler içerisinde, kalıplaşmış kir tabakaları bulunur. Bu kir tabakaları, kaloriferlerinizin gerekli ısıya ulaşamamasına neden olur. Isınmayan petekler için kombi, daha fazla enerji harcar. Buna rağmen istenilen sıcaklığa ulaşılamayabilir. Hem fazla enerji harcamış olursunuz hem de istediğiniz ısıya ulaşamazsınız. Bu sorunları yaşamamak adına sizlerde her yıl düzenli temizlik işlemini yaptırın.

kalorifer-temizligi-nasil-olur

Düzenli olarak yapılan kalorifer peteği temizliği, peteklerinizin ömrü için son derece önemlidir. Kalorifer temizliği sayesinde, daha az yakıt ücreti ödeyebilirsiniz. Temiz peteklerde, sıcak su akışı daha rahat olacağı için kombinizin fazladan enerji harcaması engellenecektir. Daha az enerji harcayan kombi, hali ile doğal gazı az miktarda kullanacaktır. Bunun faturaya yansımasını hemen göreceksiniz. Yakıt tasarrufu için mutlaka her yıl kalorifer peteği temizliğini yaptırın. Fazla gelen doğal gaz faturasını bu yöntem ile aza indirgeyebilirsiniz. Bütçenizi sarsmayacak ücretlere yapılan temizlik, iki ay içindeki faturanız ile zaten kendisini kapatacaktır. Yıllık temizliğe vereceğiniz para, faturalara ödeyeceğiniz fazladan paraların çok çok altında bir ücret.

kalorifer-nasil-temizlenir

Kalorifer temizliğini, mutlaka bir uzman ekip tarafından yapılmalı. Derinlemesine petek temizliğini, sizin yapmanız pek mümkün değil. Gerekli malzeme ve araç gereçlerin evlerde bulunmamasından dolayı bu işi bir firma aracılığı ile gerçekleştirin. Tesisat işleri yapan firmalar, bu alanda hizmet vermektedirler. Bulunduğunuz şehirde, yapacağınız kısa bir araştırma sonrasında, bu işlemi yapan firmalara ulaşabilirsiniz. Randevu alarak uygun olduğunuz bir günde, kalorifer temizliği işlemini yaptırın. Uzman ekibin yapacağı bu işlemden çok memnun kalacaksınız.

Kalorifer temizliğini, bahar aylarında yaptırmanızı öneriyoruz. Kış başlamadan önce ya da kış bitiminde temizlik işlemini yaptırmanız, sizin için en iyi zaman aralığı olacaktır. Bu temizlik işlemini, kış aylarında, yani petekleri yakmaya başladığınız zaman yaptırmayın. Gerekli verimi alabilmek için kalorifer temizliğini, belirttiğimiz zaman aralıklarından birinde yaptırın. Bu detaylar doğrultusunda, bahar temizliği işlemlerinize kalorifer temizliğini de ekleyin. Tepeden tırnağa evinizin temizlenmesini, kışın peteklerinizdeki ısınma derecesinden fark edeceksiniz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek