Kalorifer Tesisatı Kurulumu Hakkında

İçimizi ısıtan o sobalı günleri eminim ki hepimiz çok özlüyoruz. Fakat artık içinde bulunduğumuz sosyal çevre imkanlar kişileri yeni koşullara itiyor. Modern çağın bizlere sunduğu ısınma sistemleri ile artık sobalar ve diğer tür ısıtıcılar tarihe karışıyor yerini doğal gaz dediğimiz ve hayatımızda kolaylık sağlayan petek sistemi alıyor. Yani Kalorifer sistemi… Günlük yaşantısında evlerinde bulunamayan insanlar bu sayede evlerini ısıtma imkanı buluyor ve işlerinden gelip kapılarını açtıklarında sıcak yuvalarına girme imkanını buluyorlar. Hal böyle olunca da şehir veya da köy yaşantısı fark etmeksizin imkanı olan herkes bundan faydalanmak istiyor. Tabi ki de bunun için öncelikli olarak evlerimize bu sistemlerin kurulumlarını yaptırmamız gerekiyor. Kalorifer tesisatı kurulumu hakkında merak edilen tüm bilgileri bu yazımızda paylaşacağız.

Kalorifer-tesisatı-kurulumu-2

Kalorifer tesisatı kurulumu konusunda dikkat edilmesi gereken birçok önemli ve hassas konu vardır. Sonuçta evimizden geçecek boruların içerisinde dolaşan zehirli ve yanıcı bir gaz ve sızıntı durumunda tehlike açabilecek hassasiyeti içeriyor. Diğer hassas konu ise dikkat edilmemesi halinde ısınamama durumu veya da olası kabarık fatura problemidir.  Kalorifer tesisatı kurulumunu yapması üzerine öncelikle bir mühendislik firması veya da deneyimli ve gerekli kurumlarca yetkili tesisat ustası ile anlaşmak gerekmektedir. Deneyimli ekipçe kurulan tesisatta öncelikli olarak tesisat borularının gidiş yönü dikkate alınır. Tesisatın mümkün olduğunca kısa ve az dönerli olması hem görüntü açısından hem de tasarruf açısından önemlidir.

7

7

Kalorifer tesisatı kurulumu esnasında dikkat edilmesi gereken bir diğer koşul ise kurulacak olan kombinin yerinin uygun seçilmesidir. Kombi banyo veya da mutfağa yakın bir bölgeye kurulmalıdır. Bunun yakın olması gerekliliğinin sebebi de su sarfiyatını en aza indirgemek amacını taşır. Radyatör seçiminde de firma son derece hassas davranır ve odanın büyüklüğüne, ısı kaybına ve odanın kullanımına göre radyatör seçimi yapar. Radyatör seçiminin önemi ileriki zamanlarda kesinlikle faturaya yansır. Bunun için yetkililer bu üç koşul çevresinde Kalorifer tesisatı kurulumu yaparken oldukça dikkatli davranırlar. Bu nedenle de evlerinize yapılacak olan tesisat kurulumu için kesinlikle ama kesinlikle mühendislik firması veya da deneyimli ve gerekli kurumlarca yetkili tesisat ustası ile anlaşmak gerekmektedir.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek