Su Borusu Patlağı Bulma

Firmamız su borusu patlağı bulmak için robot cihazlar kullanmaktadır. Firmamız, patlak su borusu bulmak için evinizde veya işyerinizde hiçbir yere zarar vermeden tespit çalışmalarını yapmaktadır.

Duvarda Su Borusu Tespiti

Patlak su borusu bulmak için, eski yöntemlerle yapılan duvarı kırma çalışmaları yapılmamaktadır. Eskiden yapılan kırma dökme işlemi, çok uzun süren bir çalışmaydı. Ev, inşaat alanına dönmesine rağmen bazen su sızdıran boru bulanamayabilirdi. Ev, inşaat alanı haline geldiğinde, molozların temizlenmesi ve evin o bölümünün tekrar kullanılabilir hale gelmesi günler sürmekteydi.

Evde su borusu patladı diye kırarak su sızdıran boruyu bulma çalışmaları deneme yanılma yöntemiyle yapıldığı için kesin olarak sonuç vermemekteydi. Günümüzde artık o şekilde su borusu patlağı bulma çalışmaları yapılmamaktadır.

Firmamız duvarda su borusu tespiti için, akustik dinleme cihazı kullanmaktadır. Kullandığımız akustik dinleme cihazı sayesinde, evinizin hiçbir yerinde tadilat meydana gelmez. Tamamen profesyonel yöntemlerle patlayan su borusu tespiti yapılır. Firmamızın ekipleri su sızdıran boruyu tespit ettikten sonra patlayan su borusu tamirini yapmaktadırlar. Patlayan su borusu tamiri sanıldığı gibi aşırı tadilat gerektirmeden yapılan bir işlemdir. Çoğu zaman tek bir fayans yerinden sökülerek plastik su borusu çatlak tamiri yapılır.

Kombi Sıcak Su Borusu Patladı

Kombi sıcak su borusu patladıysa bu durum kombinin basıncının düşmesine sebep olur. Kombi basıncı düşünce, kombinin güvenlik sistemi kombinin çalışmasını durdurur. Böylece petekler soğumaya başlar.

Kombi sıcak su borusu doğal olarak parkelerin ve fayansların altından geçer. Kombi sıcak su borusu patladıysa, parkelerin arasından su sızabilir ya da fayansların arasından su sızar. Bu durumda kombi sıcak su borusunun yeri tespit edilip müdahale edilmesi gerekir.

Firmamız kombide patlak su borusu bulma işlemini termal kamera ile gerçekleştirmektedir.  Termal kamera ile sıcak su borusu duvardan geçiyorsa eğer duvarda su borusu tespiti, zeminden geçiyorsa eğer zeminde su borusu tespiti mümkündür. Termal kamera, ultraviyole ışınlar aracılığı ile sıcak olan cisimlerin görünmesini sağlar. Bu nedenle, sıcak su borusu ister duvarın ister parkenin isterse fayansın altından geçsin termal kamera ile bakıldığında görünür olmaktadır. Bu sayede patlak su borusu bulma işlemi için, duvarın veya zeminin kırılmasına gerek kalmaz.

Kombi sıcak su borusu patladıysa, plastik su borusu çatlak tamiri için kullanılan özel bir kimyasal ilaç bulunmaktadır. Bu ilaç sayesinde termal kameraya da gerek kalmaz. Ancak patlayan su borusunun çatlağı ufak olmalıdır. Büyük çatlaklarda plastik su borusu çatlak tamiri ilacı işe yaramaz.

Çatlak onarıcı ilaç, kalorifer sisteminin içine ilave edilir. Kombi çalıştığı sürece kalorifer sisteminin içine ilave edilen çatlak onarıcı kimyasal ilaç, borulardaki ufak çatlakları onarır. Ayrıca kalorifer sistemine hiçbir yan etkisi bulunmaz.

Ancak termal kamera ile patlak su borusu bulma işleminde, boru bulunduktan sonra plastik su borusu çatlak tamiri yapılması gerekir. Bunun için deneyimli ve eğitimli kişilerden oluşan ekiplerimiz, en kısa sürede en az hasarla çatlak su borusu tamirini gerçekleştirmektedirler.

Evde Su Borusu Patladı

Evde su borusu patladı ise, öncelikle hangi tesisatınızda su kaçağı olduğunu tespit etmeniz gerekir. Çünkü ev tesisatında üç ayrı tesisat hattı bulunmaktadır. Bunlar; temiz su tesisatı, kalorifer tesisatı ve gider hattı tesisatıdır. Bu üç tesisat sisteminde de su kaçağı meydana gelebilir.

Öncelikle temiz su tesisatını kontrol etmeye başlayabilirsiniz. Bunun için, dairenizin ana su vanasını kapatın. Kapattıktan sonra, su sayacının üstündeki değerleri bir yere not edin. Birkaç saat geçtikten sonra, su sayacının değerlerini tekrar kontrol edin. Su sayacının değerleri önceki not ettiğiniz değerlerden yüksekse temiz su tesisatınızda su kaçağı olduğu anlamına gelir. Bu durumda yapabileceğiniz başka bir şey yoktur. Bundan sonra temiz su tesisatının noktasal olarak yerinin tespit edilebilmesi için elektronik cihazlara ihtiyaç vardır.

Firmamız bu konuda akustik dinleme cihazını kullanmaktadır. Bu sayede kırmadan su kaçağı tespiti yapmak mümkün olmaktadır.

Temiz su tesisatını kontrol ettiniz ve su kaçağı olmadığına emin olduktan sonra, kalorifer tesisatını kontrol etmeniz gerekir. Kalorifer tesisatını kontrol etmenin yöntemi, kombi üstünde bulunan basınç göstergesidir. Basınç göstergesi, 1,5 ile 2 bar seviyesi arasına gelecek şekilde su takviyesi yapınız. Birkaç gün sonra veya bir hafta sonra tekrar kontrol ediniz. Eğer basınçta düşme varsa kalorifer tesisatınızda su kaçağı olduğu anlamına gelir. Kombi sıcak su borusu patladı ise, yerini noktasal olarak tespit etmek için profesyonel bir firmadan destek almalısınız. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, firmamız elektronik cihazlarla ve en uygun fiyatlarla hizmet vermektedir.

Evde su borusu patladıysa pimaş borularından da kaynaklanıyor olabilir. Pimaş borularında kaynaklanıp kaynaklanmadığını gider borularını bir süre kullanmayarak anlayabilirsiniz. Evinizdeki lavabo ve tuvaleti birkaç saat kullanmayın. Su sızdıran boruda azalma meydana geliyorsa gider hattınızda su kaçağı olduğu anlamına gelir.

Gider hattındaki su kaçaklarını kameralı görüntüleme cihazı ile tespit eden firmamız, kesin olarak sorunlarınızı gidermektedir.

Firmamızla iletişime geçerek; duvarda su borusu tespiti, patlayan su borusu bulma, plastik su borusu çatlak tamiri gibi hizmetleri, haftanın 7 günü talep edebilirsiniz. Firmamız 20 servis aracı ile Türkiye’nin en geniş mobil ağına sahip firmasıdır. Ayrıca İstanbul’un tüm ilçelerini fiyat farkı almadan hizmet vermekteyiz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek