Su Tesisatında Kaçak Bulma

Su kaçağı gibi sorunlarda artık teknolojik aletler kullanılmakta. Akustik dinleme cihazları, termal kameralar ve bilgisayar destekli kameralar sayesinde su kaçağının yeri kısa süre içerisinde tespit edilebilmekte.

Su tesisatındaki kaçak nasıl bulunur?

Su tesisatındaki kaçaklar genellikle gece artış gösteren şebeke suyu basıncı nedeniyle veya tesisatı döşeyen ustadan dolayı tesisatta su kaçağı oluşabilir. Geceleri şebeke suyu basıncının artması sonucu tesisat boruları hasar görebilir ve bu su kaçağına neden olur.

Hal böyle olunca su kaçağının olduğu nokta hiç tahmin edemeyeceğiniz bir noktada olabilir. Eski usül çalışan tesisatçılar su kaçağı gibi sorunları tespit etmekte başarısız olurlar, zira su kaçağını tespit edene kadar kırılmadık yer bırakılmaz.

Tam da bu sorun için üretilmiş özel cihazlar bulunur, akustik dinleme cihazı ve termal kamera ile kırmadan dökmeden su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir. Basit bir onarım ile de sorundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Su kaçağı tespiti cihazı

Su kaçağı tespiti cihazı

Akustik dinleme cihazları ile su kaçağının olduğu yer noktasal olarak tespit edilir. Hem sıcak su tesisatı hem de şebeke suyu kontrol edilerek su kaçağı tespit edilmeye çalışılır. Eğer su kaçağı bu tesisatlarda değil ise, kalorifer tesisatı ve pis su gider tesisatı da kontrol edilir.

Pis su gider tesisatı bilgisayar destekli kameralar ile kontrol edilir. Gider borularında çatlama, çökme, tıkanma gibi sorunlar gözlemlenerek su kaçağına sebebiyet veren noktayı tespit ederiz.

Su kaçağı tespiti için firmamızdan destek alabilir ve servis kaydı oluşturabilirsiniz. Firmamız garantili su kaçağı tespiti yapmaktadır. Su kaçağı tespitini uygun fiyat politikasıyla yapan firmamızı aşağıdaki numaralardan arayabilirsiniz.

Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek