Su Tesisat Kaçakları – Kaçak Tespiti

Tesisat kaçakları nedir?

Tesisat kaçakları, temiz su, pis su giderleri ve ısıtma sistemi tesisatlarında oluşan hasarlar sonucu su kaçağının oluşması durumudur. Tesisatlarda oluşan hasar ve deformasyonlar sonucu tesisatta su kaçağı meydana gelecektir. Bu tatsız durum eskiden maddi ve manevi olarak yıpratıcı bir hale getirirdi.

Günümüz teknolojisine ayak uyduramayan tesisatçılar tesisat kaçaklarını bulmak için neredeyse şüphenilen tüm alanları kırmak zorunda kalır. Buna rağmen tesisat kaçağı bulunamayabilir. Çünkü tesisat kaçağından sızan su inşaat temeli içerisinde farklı alanlara yayılarak hiç tahmin edilmeyen bir noktada kendini gösterebilir.

Temiz su tesisatında kaçak

Temiz su tesisatında kaçak

Pis su tesisatı kontrolü

Pis su tesisatı kontrolü

Tesisat kaçağı var, ne yapmalıyız?

Tesisat kaçağı sorunu ile karşılaşmanız durumunda bu işleri yapan uzman tesisatçılar ile veya tesisat firmalarından yardım istemenizi tavsiye ederiz. Tesisat kaçaklarını bulmak için üretilen akustik dinleme cihazları ve bilgisayar destekli kameralı görüntüleme sistemlerini kullanan firmalardan destek almanız mantıklı bir tercih olacaktır.

Temiz su tesisatı, sıcak su tesisatı ve kalorifer tesisatında oluşan tesisat kaçakları için akustik dinleme cihazları kullanılır. Tesisatta kaçak kendini yine belli etmez ise tesisata basınç uygulanır ve bu şekilde kaçak tekrar aranır.

Pis su diye de bilinen pimaş hattı ise kameralı görüntüleme cihazları ile kontrol edilerek çatlama, çökme, tıkanma ve diğer sorunlar gözlemlenerek pis su tesisatındaki kaçak tespit edilir.

Firmamız tesisat kaçaklarını bulmak için özel üretilen cihazları kullanmaktadır. Eğer siz de bu durumla karşılaştıysanız bizi arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz. Aynı gün içerisinde servis ekiplerimiz adresinizde olur. Böylece tesisatta oluşan kaçağın noktasal tespiti yapılarak sizi büyük dertten kurtarmış oluruz.

İstanbul Anadolu Şubemiz 0216 391 88 88

İstanbul Avrupa Şubemiz 0212 621 88 88

Tesisat kaçakları neden olur?

Tesisat kaçaklarının oluşmasının birçok nedeni olabilir.

Temiz su tesisatı için;

 • Şebeke hattından gelen su basıncının aniden artması
 • Tesisata döşenen pvc borularının imalat hatası sonucu
 • Tesisat döşenirken tesisatçının boru kaynak yerlerini düzgün yapamaması

Pis su tesisatı için;

 • Pimaş hattında çatlama veya çökme
 • Boru ek yerlerindeki contaların işlevlerini yitirmeleri
 • Gider tesisatının tıkanması
 • Tıkanıklık için lavabo açıcı vb. kimyasalların kullanımı sonucu tesisatın zarar görmesi
Hemen Arayın! 0216 391 88 88

 

Soru ve görüşler (6)

Su Tesisat Kaçakları – Kaçak Tespiti hakkında görüşler ve sorular
 • 8 sene önce

  Su kaçağı tespiti için istenilen ücret nedir? Kendim tesisatçıyım sadece su kaçağını tespit ettirmek istiyorum.

  Yanıtla -
 • 8 sene önce

  Gürkan bey merhaba, 3 ay önce yeni evimize taşındık evimiz dubleks, çatının altındaki tavanımızda sararmalar oluşmaya başladı. elimle kontrol ettiğimde hafif bir ıslaklık hissediyorum. oturma odasının tavanı şuan berbat durumda. biz tesisat kaçağından şüpheleniyoruz. bütün muslukları kapatıp su sayacını uzun süre izledik herhangi bir hareket olmadı. tesisatta kaçak varsa su sayacı niye dönmedi? bu konuda bilgilendirir misiniz, yerimiz maltepede

  Yanıtla -
  1. Merhaba Yasemin hanım,

   Tavandaki sararmalara bakılırsa pis su giderinde bir kaçaktan bahsedilebilir. Tesisatta bir kaçak varsa incelenmesi gerekmekte. Bazen çatı katının balkonundaki izolasyon sorunu veya derzlerin boşalması nedeniyle de alt dairenin tavanında su kaçağı şeklinde kendini gösterebilir. Bunun tam tespiti için servis ekibimizin gelip teşhis etmesi gerekiyor.

   Tesisatınızda bir kaçak varsa gelen ekibimiz bunun tespitini ve onarımını yaparak sizi bu sorundan kurtarabilir. Servis kaydı oluşturmak için telefon numaralarımızdan herhangi birini arayabilirsiniz.

   Yanıtla -
 • 8 sene önce

  Dün su kaçağı tespiti için ekibinizden zeki usta geldi oldukça yardımcı oldu kendisine teşekkür ediyorum. Günlerce bizi mağdur eden tesisattaki kaçağı kısa süre içinde buldu birde onarımını yaptı şimdi kafamız rahat. Tesisat sektörünün bu kadar gelişmesi oldukça iyi ayrıca. Tekrar teşekkürler bizi bu sorundan kurtardığınız için

  Yanıtla -
 • 8 sene önce

  benim evime geçen gün kombi bağlandı sonra kalorifer tesisatına su bastılar, kombiyi takan ustalar kombideki bar göstergesinin hızlıca düştüğünü bunun tesisattaki kaçaktan olduğunu söylediler. bizim ev yeni tadilattan çıktı tesisat borularıda yeni döşendi ayrıca zemin katta oturuyoruz herhangi bir yerde su görmedik kendini belli etmedi.
  tesisat kaçağını nasıl buluyorsunuz siz? ve tesisat kaçağı bulunması durumunda ne kadarlık bir tadilat işlemi gerekir? ya da kaçağı yaptırmasam bir sıkıntı olur mu? ev yeni dayandı döşendi bu olay çok kötü oldu lütfen yardımcı olur musunuz

  Yanıtla -
  1. Faruk bey, kombinizindeki basınç göstergesi hızla düşüyorsa kalorifer tesisatında bir kaçak olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle tesisat kaçağı tadilatı yaptırmak zorundasınız.

   Akustik dinleme cihazlarıyla tesisatta bulunan kaçağın yerini noktasal olarak tespitini yapıyoruz. Ve bu su kaçağını tespit ederken hiçbir yere zarar vermiyoruz. Gelen ekibimiz sizlere su kaçağının olduğu noktayı gösterirler dilerseniz ufak bir alan kırılarak kaçağın onarımı ekibimiz tarafından da yapılır.

   Yanıtla -

  Soru veya görüş bildirin E-posta adresiniz görünmeyecek